Facebook - konwersja

Magazyn Literacki KSIĄŻKI - nr 3/2012 (186) - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Marzec 2012
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
8,77

Magazyn Literacki KSIĄŻKI - nr 3/2012 (186) - ebook

Magazyn Literacki KSIĄŻKI" to profesjonalny miesięcznik poświęcony rynkowi wydawniczemu i księgarskiemu, skierowany do wszystkich miłośników książek, księgarzy, bibliotekarzy, wydawców i dystrybutorów książek. Na łamach pisma ukazują się artykuły o charakterze przeglądowym (analizy różnych sektorów rynku wydawniczego), poradnikowym (porady prawne w cyklu „Prawo na rynku książki”), problemowym (teksty traktujące o przemianach gospodarczych mających wpływ na rynek książki), informacyjnym (skrótowe relacje z imprez branżowych, spotkań promocyjnych, informacje o najciekawszych inicjatywach edytorskich, akcjach promocyjnych, konkursach, festiwalach książki, nagrodach literackich, zmianach organizacyjnych w firmach wydawniczo-księgarskich). „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” jest również cennym przewodnikiem po nowościach wydawniczych, w każdym numerze recenzujemy kilkadziesiąt nowości z różnych dziedzin (m.in. literatura polska, literatura obca, religia, książki prawno-ekonomiczne, dla dzieci i młodzieży, przewodniki, albumy). Współpracują z nami najlepsi autorzy specjalizujący się w problematyce rynku książki: Krzysztof Masłoń (krytyka literacka), Łukasz Gołębiewski (analizy rynku), Joanna Hetman-Krajewska (prawo autorskie), Grzegorz Sowula, Janusz Drzewucki, Piotr Dobrołęcki, Kuba Frołow, Tomasz Zapert.

W ostatnich latach pytanie o kształt e-edukacji w Polsce było jednym z najczęściej stawianych problemów w dyskusjach o przyszłości edukacji, w tym także w rozważaniach nad przyszłością podręczników. Jednak paradoksalnie, zamiast poważnej dyskusji systemowej „e-podręcznik” stał się synonimem narzędzia do walki: ministerstwa, mediów, rodziców z wydawnictwami z segmentu publikacji szkolnych – prawdziwym „biczem” opinii publiczneji Świętym Graalem w walce z „wydawniczym lobby”, bo takie określenie, odmieniane przez wszystkie przypadki, zaczęło się regularnie pojawiać od połowy 2011 roku w mediachw specjalnym dodatku do marcowego wydania zajmujemy się kwestią elektronicznych podręczników. W dodatku prezentujemy także sylwetki tegorocznych laureatów Nagrody im. Filipa Kallimacha, którzy w szczególny sposób zapisali się na kartach polskiej oświaty. Zamieszczamy również rozmowę z Dariuszem Michalakiem, dyrektorem w spółce Targi Kielce na temat zbliżających się Targów Edukacyjnych Edukacja. Nie zabrakło także działu recenzji książek edukacyjnych.


Tematem przewodnim numeru jest rynek książki katolickiej. Co nowego na rynku wydawców katolickich? – zastanawia się w artykule Jerzy Wolak. Polacy nie chcą już czytać o Janie Pawle II. Choć być może wkrótce zaczną go znów potrzebować, jak w roku 1978, bo historia zdaje się powtarzać. A zazwyczaj powtarza się jako farsa. Fenomen bestsellerowości wszelkich publikacji związanych z Janem Pawłem II ostatecznie dobiegł końca. Rynek się nasycił. Może wręcz – przesycił. Zaciekawienie tematyką papieską w sposób naturalny powoli powraca do stanu sprzed roku 1978. Polacy dowiedzieli się już o Janie Pawle II wszystkiego, czego mogli się dowiedzieć, Benedykt XVI zaś – choć postrzegają go jako w pewnym sensie „namaszczonego” przez swego poprzednika – jest dla nich po prostu jednym z dwustu sześćdziesięciu pozostałych namiestników Chrystusowych, jacy kierowali nawą Kościoła na przestrzeni jego dwumilenijnej historii.

 

Z Beatą Gołembiowską, autorką książki „W jednej walizce. Polska arystokracja na emigracji w Kanadzie”, na temat kulis powstania publikacji rozmawia Piotr Dobrołęcki: Sześć lat temu moja znajoma, a teraz pracodawczyni, Liliana Komorowska postanowiła zorganizować wystawę zatytułowaną „Dialog”. Na ekspozycji miały się znaleźć obrazy współczesnych polskich malarzy mieszkających w Kanadzie, a także pamiątki oraz obrazy starszego pokolenia, głównie przedwojennego. Tak się złożyło, że wszystkie pamiątki i obrazy dostarczyli polscy arystokraci mieszkający w kanadyjskiej miejscowości Rawdon oddalonej sto kilometrów od Montrealu. Mieli wiele do przekazania, a ich pamiątki były naprawdę „rozrzewniające”: drobne rzeczy, jakie w trakcie wędrówki po świecie udało się „w jednej walizce” przywieźć.

Książki miesiąca:

„Rozwiązła” Jarosława Kamińskiego i „Putin. Człowiek bez twarzy” Mashy Gessen

„Czas walki z Bogiem” Andrzeja Nowaka i „Szczęście w garści” pod red. Ryszarda Skubisza

Proponujemy także:

Wydarzenia • Bestsellery • Między wierszami • Koszyk z książkami • Co Co czytają inni • Felieton Marka Ławrynowicza


Recenzje

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 8,6 MB

BESTSELLERY

Kategorie: