Facebook - konwersja

Magazyn Literacki KSIĄŻKI nr 4/2011 (175) - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
Kwiecień 2011
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
6,36

Magazyn Literacki KSIĄŻKI nr 4/2011 (175) - ebook

"Magazyn Literacki KSIĄŻKI" to profesjonalny miesięcznik poświęcony rynkowi wydawniczemu i księgarskiemu, skierowany do wszystkich miłośników książek, księgarzy, bibliotekarzy , wydawców i dystrybutorów książek.
Na łamach pisma ukazują się artykuły o charakterze przeglądowym (analizy różnych sektorów rynku wydawniczego), poradnikowym (porady prawne w cyklu „Prawo na rynku książki”), problemowym (teksty traktujące o przemianach gospodarczych mających wpływ na rynek książki), informacyjnym (skrótowe relacje z imprez branżowych, spotkań promocyjnych, informacje o najciekawszych inicjatywach edytorskich, akcjach promocyjnych, konkursach, festiwalach książki, nagrodach literackich, zmianach organizacyjnych w firmach wydawniczo-księgarskich). „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” jest również cennym przewodnikiem po nowościach wydawniczych, w każdym numerze recenzujemy kilkadziesiąt nowości z różnych dziedzin (m.in. literatura polska, literatura obca, religia, książki prawno-ekonomiczne, dla dzieci i młodzieży, przewodniki, albumy).
Współpracują z nami najlepsi autorzy specjalizujący się w problematyce rynku książki: Krzysztof Masłoń (krytyka literacka), Łukasz Gołębiewski (analizy rynku), Joanna Hetman-Krajewska (prawo autorskie), Grzegorz Sowula, Janusz Drzewucki, Piotr Dobrołęcki, Kuba Frołow, Tomasz Zapert.

Spis treści

1. Nasze patronaty i nowości

2. Wydarzenia

3. Lista bestsellerów "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" z komentarzem Krzysztofa Masłonia

4. Temat numeru: Trochę z ukosa. Choć poważnie.

Czy polskim czytelnikom może podobać się twórczość Miłosza? Takie oto pytanie
stawia w swoim artykule Jarosław Górski: "Kiedy w październiku 1980 roku Komitet
Noblowski ogłosił swoją decyzję o przyznaniu Czesławowi Miłoszowi literackiej Nagrody Nobla, w kraju mieliśmy właśnie czas euforyczny i reakcja rodaków zgodna była w pełni z duchem tego czasu. Na klapach inteligenckich marynarek i nad kieszeniami robotniczych koszul pojawiły się przypinane znaczki z portretami poety, radosną nowinę powtarzano z ust do ust w kolejkach po mięso, w kościołach i na związkowych masówkach. Radości i narodowej podniosłości nie mącił fakt, że twórczość nowego polskiego noblisty była w kraju właściwie nieznana. Owszem, znały ją elitarne kręgi opozycji politycznej i intelektualnej, kilka przedwojennych wierszy Miłosza ukazało się także w oficjalnych antologiach, jednak o gruntownej znajomości wśród Polaków bardzo przecież rozległej jego twórczości — i poetyckiej, i prozatorskiej, i eseistycznej — mowy nie było".

5. Rozmowa numeru: Wiele rodzajów kobiecości- Michalina Olszańska

"Zaskoczeniem dla mnie było, jak ludzie w różnym wieku czytali moje książki – od dwunastu do osiemdziesięciu lat! To niesamowite przeżycie móc porozmawiać z kimś takim, dowiedzieć się, jak zrozumiał moją powieść i co z niej wyniósł. Dostaję bardzo dużo maili na różne tematy. Młode dziewczęta proszą mnie nawet
o rady w sprawach życiowych (życie nastolatki, heh!) Staram się na wszystkie odpowiadać, bo potencjalną nową znajomość traktuję jak skarb, kuferek inspiracji. Gdybym miała powiedzieć, co najlepszego mnie spotkało w związku z wydawaniem książek, to powiedziałabym, że właśnie kontakt z ludźmi, z którymi bym się
pewnie nigdy nie spotkała. To wartość nie do przecenienia – z Michaliną
Olszańską, dziewiętnastoletnią pisarką, rozmawia Ewa Tenderenda-Ożóg

6. Co czytają inni - Najsłabszy na bramce.

7. Autorski przegląd książek dla dzieci: Uśmiech przez łzy

8. Powieści kobiece A.D. 2011: Króluje miłość

"Coraz częściej wydawcy rozpieszczają nas powieściami z czołówek światowych list bestsellerów, adresowanymi do kobiet. Do naszych rąk trafiają znakomicie przetłumaczone książki, z eleganckimi, cieszącymi oko, okładkami. Powieść kobieca jest coraz lepsza, coraz bardziej zróżnicowana i – co niezwykle cieszy – na coraz to wyższym poziomie. W tegorocznej ofercie można wybierać jak w przysłowiowych ulęgałkach" – Urszula Pawlik zastanawia się w kwietniowym numerze, jakie powieści kobiece obecnie najchętniej czytane są na świecie i jak bardzo rozwija się gatunek prozy kobiecej.

9. Książki miesiąca "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI":

- Mieczysław Z. Zygor Słowikowski, "W tajnej służbie"

- Bernard Poulet, "Śmierć gazet i przyszłość informacji"

- Mariusz Kotowski, "Pola Negri"

- "Chrześcijaństwo"

10. Recenzje nowości wydawniczych z różnych dziedzin

 

Kategoria: Rynek wydawniczy
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 8,8 MB

BESTSELLERY

Kategorie: