Magazyn Literacki KSIĄŻKI - nr 4/2013 (199) - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki KSIĄŻKI - nr 4/2013 (199) - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Rok wydania:
2013
Rozmiar pliku:
15 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
0,00
Cena w punktach Virtualo:
0 pkt.

Pełny opis

27 grudnia 2013 roku minie sześćdziesiąta rocznica śmierci jednego z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku.To właśnie ta data była powodem ustanowienia przez Sejm Roku Tuwima. Koleje losu autora „Kwiatów polskich” są ciekawe i skomplikowane, a jego twórczość bogata i różnorodna. W Roku Tuwimowskim pokazujemy ją w nieco innym świetle. W numerze prezentujemy dwugłos Krzysztofa Masłonia i Jarosława Górskiego

Spis treści

Oblicza Tuwima

27 grudnia 2013 roku minie sześćdziesiąta rocznica śmierci jednego z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku.To właśnie ta data była powodem ustanowienia przez Sejm Roku Tuwima. Koleje losu autora „Kwiatów polskich” są ciekawe i skomplikowane, a jego twórczość bogata i różnorodna. W Roku Tuwimowskim pokazujemy ją w nieco innym świetle. W numerze prezentujemy dwugłos Krzysztofa Masłonia i Jarosława Górskiego 14-23

W zawieszeniu

Film „Syberiada polska”, oparty na podstawie mojej książki i pod tym samym tytułem z niej wziętym, oglądałem parę razy. I tu powiem od razu, że jestem widzem dość nietypowym, a przez to nieobiektywnym. Po pierwsze, bo jestem Sybirakiem, po drugie autorem książki, i dopieropo trzecie – widzem. I każdą z tych moich ról trzeba potraktować osobno… Na dziś i na gorąco nie tylko ja wiem na pewno, że ten film się ogląda. A najbardziej cieszy nas Sybiraków i naszych potomków, że wreszcie taki film powstał, że Polacy, w tym młodzież, licznie go oglądają i nie kryją wzruszenia – ze Zbigniewem Domino rozmawia Tomasz Zapert 24

Książki miesiąca

„Krok do wolności” Jolanty Drużyńskiej i „Co dalej, szary człowieku” Hansa Fallady 32

„Czarownica piętro niżej” Marcina Szczygielskiego i „Pamiętnik konklawe 2013” Adama Sosnowskiego i Michała Klaga 33

Proponujemy także


Wydarzenia 6 – 8

Bestsellery 10 – 12
Koszyk z książkami 26
• Na-molny książkowiec 28
Co czytają inni 29
Między wierszami 31
Felieton Marka Ławrynowicza 36
Recenzje
34-56

BESTSELLERY