Magazyn Literacki KSIĄŻKI - nr 7/2011 (178) - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki KSIĄŻKI - nr 7/2011 (178) - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Lipiec 2011
Rozmiar pliku:
5,0 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
7,25
Cena w punktach Virtualo:
725 pkt.

Pełny opis

"Magazyn Literacki KSIĄŻKI" to profesjonalny miesięcznik poświęcony rynkowi wydawniczemu i księgarskiemu, skierowany do wszystkich miłośników książek, księgarzy, bibliotekarzy , wydawców i dystrybutorów książek.
Na łamach pisma ukazują się artykuły o charakterze przeglądowym (analizy różnych sektorów rynku wydawniczego), poradnikowym (porady prawne w cyklu „Prawo na rynku książki”), problemowym (teksty traktujące o przemianach gospodarczych mających wpływ na rynek książki), informacyjnym (skrótowe relacje z imprez branżowych, spotkań promocyjnych, informacje o najciekawszych inicjatywach edytorskich, akcjach promocyjnych, konkursach, festiwalach książki, nagrodach literackich, zmianach organizacyjnych w firmach wydawniczo-księgarskich). „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” jest również cennym przewodnikiem po nowościach wydawniczych, w każdym numerze recenzujemy kilkadziesiąt nowości z różnych dziedzin (m.in. literatura polska, literatura obca, religia, książki prawno-ekonomiczne, dla dzieci i młodzieży, przewodniki, albumy).
Współpracują z nami najlepsi autorzy specjalizujący się w problematyce rynku książki: Krzysztof Masłoń (krytyka literacka), Łukasz Gołębiewski (analizy rynku), Joanna Hetman-Krajewska (prawo autorskie), Grzegorz Sowula, Janusz Drzewucki, Piotr Dobrołęcki, Kuba Frołow, Tomasz Zapert.

Spis treści

 

1. Nasze patronaty i nowości

2. Wydarzenia

3. Lista bestsellerów "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" z komentarzem Krzysztofa Masłonia

4. Temat numeru: Literackie obrazy egzotycznych krajów i ludów

"Przełom wieku XIX i XX to czas nadzwyczajnej poczytności literatury, której akcja rozgrywa się w miejscach dalekich i wśród egzotycznych ludów, i początek krytycznej refleksji nad sposobem pokazywania tego, co odległe, a jednocześnie czas narodzin psychoanalizy i nowoczesnej wiedzy o mechanizmach ludzkiej psychiki. Skoro większość pisarzy popularnej powieści podróżniczej znała opisywane przez siebie dzikie i tajemnicze miejsca z prasowych relacji a w najlepszym wypadku z własnych, turystycznych, a więc odkrywających już to, co i tak odkryte, wypraw, to bardziej wyrobieni czytelnicy zaczęli zdawać sobie sprawę, że w przedstawianych w literaturze egzotycznych miejscach niekoniecznie wiele jest egzotyki, a za to sporo projekcji tego, co zwykle skryte w głębi naszej, europejskiej duszy. Pisarze, nota bene także ci, którzy dalekie kraje znali dobrze nie tylko z drugiej ręki, wykorzystując popyt na podróżnicze opowieści, coraz bardziej świadomie przedstawiali miejsca egzotyczne i dalekie jako metaforę tego, co skryte w głębi europejskiej, czy to indywidualnej, czy zbiorowej, duszy. Podróż po bezkresnych morzach albo w głąb tajemniczego interioru staje się dla bohatera i czytelnika podróżą w głąb siebie samego, czego bodaj najostrzejszym przykładem może być twórczość Josepha Conrada z niezrównanym „Jądrem ciemności” na czele".

5. Rozmowa numeru: Joachim Jauer: "Wschodnioeuropejskie puzzle".

"Moją książkę pisałem jako książkę polityczną, a nie historię Kościoła"
– mówi w wywiadzie dla „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”
Joachim Jauer, długoletni korespondent ZDF w Niemieckiej Republice
Demokratycznej, korespondent specjalny w Europie Środkowej
i Wschodniej w końcu lat 80., autor książki „Urbi et Gorbi.
Jak chrześcijanie wpłynęli na obalenie reżimu komunistycznego
w Europie Wschodnie", jaka ukazała się nakładem wydawnictwa Akcent.

6. Koszyk z dreszczykiem: na lipcowy, leniwy i ospały czas przedstawiamy książki, które dostarczą czytelnikom sporych emocji i niezłej porcji adrenaliny.
Groza, makabra, koszmar, erotyka, bohaterowie w ekstremalnych sytuacjach… Pokonajcie strach i wznieście się na szczyty swojej odwagi!

7. Autorski przegląd książek dla dzieci: Polubić się naprawdę

8. Co czytają inni: Wszyscy tak robili

9. Książki miesiąca "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI":

- "Każdy żyje jak umie" Andrzeja Mularczyka

- "Archeologia Polski wczesnośredniowiecznej" Andrzeja Buki

- "Nietoperz w świątyni" Krystyny Czerni

- "Kodeks prawa kanonicznego. Komentarz"

10. Kilkadziesiąt recenzji nowości wydawniczych

BESTSELLERY