Magazyn Literacki KSIĄŻKI - nr 8/2011 (179) - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki KSIĄŻKI - nr 8/2011 (179) - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Sierpień 2011
Rozmiar pliku:
5,6 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
9,99
Cena w punktach Virtualo:
999 pkt.

Pełny opis

"Magazyn Literacki KSIĄŻKI" to profesjonalny miesięcznik poświęcony rynkowi wydawniczemu i księgarskiemu, skierowany do wszystkich miłośników książek, księgarzy, bibliotekarzy, wydawców i dystrybutorów książek. Na łamach pisma ukazują się artykuły o charakterze przeglądowym (analizy różnych sektorów rynku wydawniczego), poradnikowym (porady prawne w cyklu „Prawo na rynku książki”), problemowym (teksty traktujące o przemianach gospodarczych mających wpływ na rynek książki), informacyjnym (skrótowe relacje z imprez branżowych, spotkań promocyjnych, informacje o najciekawszych inicjatywach edytorskich, akcjach promocyjnych, konkursach, festiwalach książki, nagrodach literackich, zmianach organizacyjnych w firmach wydawniczo-księgarskich). „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” jest również cennym przewodnikiem po nowościach wydawniczych, w każdym numerze recenzujemy kilkadziesiąt nowości z różnych dziedzin (m.in. literatura polska, literatura obca, religia, książki prawno-ekonomiczne, dla dzieci i młodzieży, przewodniki, albumy). Współpracują z nami najlepsi autorzy specjalizujący się w problematyce rynku książki: Krzysztof Masłoń (krytyka literacka), Łukasz Gołębiewski (analizy rynku), Joanna Hetman-Krajewska (prawo autorskie), Grzegorz Sowula, Janusz Drzewucki, Piotr Dobrołęcki, Kuba Frołow, Tomasz Zapert.

Spis treści

1. Nasze patronaty i nowości

2. Wydarzenia

3. Lista bestsellerów "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" z komentarzem Krzysztofa Masłonia

4. Temat numeru: Podróże w dal i w głąb

Związki między gotowaniem a literaturą to temat przewodni sierpniowego numeru „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”: Od Ćwierczakiewiczowej autorzy polskich książek kucharskich byli już świadomi ich kulturotwórczej, w o wiele szerszym zakresie, niż tylko kultura kulinarna, roli – pisze Jarosław Górski. Mimo że dbali o to, by wśród proponowanych potraw nie zabrakło tych pochodzących z rodzimej, chłopskiej i drobnoszlacheckiej tradycji, takich jak pierogi, pyzy, mączne prażuchy czy kasze (bo przypomnijmy raz jeszcze, tradycja ziemiańska i mieszczańska za rodzime uważała to, co trwale zaadaptowała) żywieniowy konserwatyzm Polaków postrzegali jako zapóźnienie cywilizacyjne. I takie ambicje — pełnienia nie tylko funkcji zbiorów receptur i procedur kucharskich, ale także podręczników cywilizacyjnego sznytu, kulturowego awansu, słowem: stylu życia — mają i dzisiejsze książki kucharskie. Oszałamia dzisiejsze bogactwo pokazujących się na rynku pozycji: a to zbiorów przepisów polecanych przez gastronomicznych i nie tylko celebrytów, a to książek prezentujących życie kuchenne bohaterów seriali (sic!), a to opracowań szefów kuchni najdroższych restauracji, a to opisów tradycji kulinarnych wszelkich egzotycznych narodów i kultur, a to receptur potraw z najdziwaczniejszych i nigdy w naszym kraju niespotykanych składników. Oczywiście mnóstwo jest także zbiorów praktycznych, tanich i oszczędnych, prostych do zastosowania także przez ludzi zwykle stroniących od kuchni. I to być może z tego bogactwa książek kucharskich za sto lat łatwiej będzie odczytać aspiracje i pretensje naszego społeczeństwa, niż z socjologicznych diagnoz i opracowań.

5. Koszyk promujący Polskę:

Polska przewodniczy Unii Europejskiej! Stan ten potrwa do 31 grudnia. Potem prezydencja przeminie, pozostaną spinki, bączki i inne gadżety, które ponoć promują nasz kraj. Pokusiliśmy się o subiektywny wybór, spośród najnowszych publikacji na polskim rynku, tych książek, które mogą śmiało posłużyć jako wizytówka Rzeczpospolitej.

6. Autorski przegląd książek dla dzieci: Polubić się naprawdę

7. Co czytają inni: Wśród kolekcjonerów

8. Książki miesiąca "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI":

„Ewangelia według Jezusa Chrystusa” José Saramago

„Przewodnik archeologiczny po Polsce” Agnieszki Malinowskiej-Sypek, Roberta Sypka i Daniela Sukniewicza

„Różne oblicza harcerstwa” Wojciecha Śliwerskiego

„Miłosz i Putrament” Emila Pasierskiego

9. Kilkadziesiąt recenzji nowości wydawniczych

BESTSELLERY