Facebook - konwersja

Magazyn Literacki KSIĄŻKI - nr 9/2011 (180) - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
1 września 2011
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
8,77

Magazyn Literacki KSIĄŻKI - nr 9/2011 (180) - ebook

"Magazyn Literacki KSIĄŻKI" to profesjonalny miesięcznik poświęcony rynkowi wydawniczemu i księgarskiemu, skierowany do wszystkich miłośników książek, księgarzy, bibliotekarzy, wydawców i dystrybutorów książek. Na łamach pisma ukazują się artykuły o charakterze przeglądowym (analizy różnych sektorów rynku wydawniczego), poradnikowym (porady prawne w cyklu „Prawo na rynku książki”), problemowym (teksty traktujące o przemianach gospodarczych mających wpływ na rynek książki), informacyjnym (skrótowe relacje z imprez branżowych, spotkań promocyjnych, informacje o najciekawszych inicjatywach edytorskich, akcjach promocyjnych, konkursach, festiwalach książki, nagrodach literackich, zmianach organizacyjnych w firmach wydawniczo-księgarskich). „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” jest również cennym przewodnikiem po nowościach wydawniczych, w każdym numerze recenzujemy kilkadziesiąt nowości z różnych dziedzin (m.in. literatura polska, literatura obca, religia, książki prawno-ekonomiczne, dla dzieci i młodzieży, przewodniki, albumy). Współpracują z nami najlepsi autorzy specjalizujący się w problematyce rynku książki: Krzysztof Masłoń (krytyka literacka), Łukasz Gołębiewski (analizy rynku), Joanna Hetman-Krajewska (prawo autorskie), Grzegorz Sowula, Janusz Drzewucki, Piotr Dobrołęcki, Kuba Frołow, Tomasz Zapert.

Spis treści

1. Nasze patronaty i nowości

2. Wydarzenia

3. Lista bestsellerów "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" z komentarzem Krzysztofa Masłonia

4. Temat numeru: 

Sto tytułów i… pat rynkowy
Tematem wrześniowego numeru „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” są komiksy.
Rynek komiksowy w Polsce to obszar specyficzny, napędzany głównie przez pasjonatów i przez nich utrzymywany przez życiu – pisze Tomek Nowak. Życiu prężnym, choć najeżonym trudnościami – typowymi dla rynku książek, ale także i kuriozalnymi, gdy chodzi o naturę samego medium. O komiksie w Polsce mówi się ostatnimi laty sporo, znacznie więcej niż jeszcze dekadę temu. To dobrze. Niemniej trudno oprzeć się wrażeniu, iż rynek ten popadł w impas, i to związany chyba nie tylko z ogólną bessą gospodarczą. Obszar oraz obecny model produkcji i sprzedaży komiksów ukształtował się zasadniczo w naszym kraju jakieś dziesięć lat temu. Liczba publikowanych tytułów ustabilizowała się w zasadzie na konkretnym poziomie nieco ponad stu rocznie. Rzecz jasna, chodzi tu o komiksy dla młodzieży i czytelnika dorosłego.

5. Sagi islandzkie
Honorowym gościem tegorocznych targów książki we Frankfurcie będzie Islandia. Fakt ten, na pierwszy rzut oka być może zaskakujący, nie dziwi wobec bogatej, długiej i barwnej tradycji literackiej, jaką posiada owa mała wyspa północnego Atlantyku. Szczególny status Islandii w czasie frankfurckich targów staje się doskonałą okazją do przybliżenia początków miejscowej literackiej tradycji. Bez wątpienia, o okolicznościach i warunkach, w jakich rozwijała się literatura islandzka w średniowieczu, świadczą komponowane i spisywane na wyspie sagi. One też najpełniej ukazują specyfikę i piękno gatunku, który stanowiły – sagi islandzkie bierze pod lupę Jakub Morawiec

6. Katyń mógł być w 1920 roku
Wielokrotnie byłem zasypywany pytaniami: Kiedy napiszę książkę dla „normalnego” czytelnika? Książkę bogatą w ilustracje, ożywiające wykład, przybliżające czytelnikowi wydarzenia i osoby. Okolicznością sprzyjającą stało się zaproszenie przez kierownictwo produkcji filmu Jerzego Hoffmana „Bitwa Warszawska”, i aczkolwiek nasze drogi rozeszły się, jednak owocem tego stało się przygotowanie książki „Wojna Światów 1920. Bitwa Warszawska”. Wśród nowych zagadnień, które podejmuję, są rozważania o charakterze konfliktu, czasie jego trwania, o celach wojny i ewentualnych skutkach, wynikających choćby z porównania „Cudu nad Wisłą” do „Cudu nad Marną”. Analizuję decyzje podejmowane w Belwederze i na Kremlu, w zarysie przedstawiam przebieg działań wojennych, w tym szczególnie z uwzględnieniem informacji uzyskanych z radiowywiadu, upatrując w nim ważnego narzędzia Józefa Piłsudskiego, służącego zwycięskiemu rozegraniu wojny – z Grzegorzem Nowikiem, autorem książki „Wojna światów 1920 Bitwa Warszawska” rozmawia Tomasz Z. Zapert

7. Autorski przegląd książek dla dzieci: Polubić się naprawdę

8. Co czytają inni

9. Książki miesiąca "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI":

„Szare śniegi Syberii” Ruty Sepetys oraz „Strony rodzinne Czesława Miłosza. 7 spacerów” Tomasza Jędrzejewskiego, „Przez Polskę Ludową na przełaj i na przekór” Pawła Wieczorkiewicza i Justyny Błażejowskiej oraz „Hołd katyński
2”

10. Kilkadziesiąt recenzji nowości wydawniczych

 

Kategoria: Rynek wydawniczy
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 7,9 MB

BESTSELLERY

Kategorie: