Facebook - konwersja

Miesięcznik Egzorcysta 13 (9/2013) - ebook

Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Data wydania:
9 września 2013
9,00
Cena w punktach Virtualo:
900 pkt.

Miesięcznik Egzorcysta 13 (9/2013) - ebook

„Pakt podpisałam własną krwią” – wyznaje w swoim świadectwie Wioletta. W 13 numerze Miesięcznika Egzorcysta (wrzesień 2013), poświęconym cyrografom, ujawnia: Przypieczętowałam to, co napisałam, kroplą swojej krwi, zalaminowałam obrazek, by był trwalszy i się nie zniszczył… Opowiada też o swojej drodze ku uwolnieniu – kilkunastu egzorcyzmach, wielu Mszach Świętych, modlitwach i postach ofiarowanych za nią i jej bliskich. Świadectwo komentuje ks. Piotr Markielowski, egzorcysta diecezji kieleckiej, który przypomina, że Bóg nie żąda od nas pieczętowania niczego krwią. Jest on również autorem artykułu zatytułowanego „Moda na cyrografy”, w którym zwraca uwagę, że nie ma znaczenia, czy cyrograf, czyli pakt z diabłem, jest na papierze, w telefonie komórkowym czy w komputerze. Jego podpisanie jest wynikiem buntu człowieka przeciwko Bogu i wszelkim ograniczeniom wynikającym z ludzkiej biologicznej natury.

W swoim artykule „Dusza nie jest na sprzedaż” ks. Andrzej Grefkowicz, egzorcysta archidiecezji warszawskiej pisze, że najpoważniejszą formą uzależnienia od złego ducha jest pakt – człowiek świadomie wyrzeka się Boga, a zły duch przejmuje władzę nad ciałem człowieka, jednak nie nad jego duszą. Choć w rytuałach zawierania paktu mówi się o oddaniu duszy diabłu – duszy oddać człowiek nie może, do tego nie dopuszcza Bóg. Paktowanie z Diabłem ma dla człowieka zawsze opłakany finał, jednak: Dzięki Bożemu Miłosierdziu człowiek zawsze, póki żyje na tym świecie, ma możliwość powrotu, przemiany swojego życia i zbawienia. Nasze możliwości kończą się w chwili śmierci.

Doktor Wincenty Łaszewski w tekście „Pakt z Królową” przekonuje, że: Każdy z nas może zostać mistycznym dzieckiem Maryi. Przytacza przykłady zaślubionych Jej świętych oraz Łucji de Jesus dos Santos, „mistycznej córki Maryi”, i dowodzi, że Maryja może stać się Olbrzymem niosącym nas przez życie! Ona jest nim dla każdego – nawet dla największego grzesznika. Pozostaje tylko wejść w krąg Jej matczynego ciepła, by doświadczyć na co dzień Jej bliskości, zatroskania i prowadzenia. Zawrzeć z Nią przymierze. Nie ma nic piękniejszego, jak wybrać Maryję… Ten pakt owocuje życiem na wieki.

„Pakt z Bogiem” to tytuł artykułu ks. dr. Jakuba Dąbrowskiego, który dowodzi, że ludzie są zjednoczeni ze Stwórcą, poczynając od faktu, iż zostali stworzeni na obraz i podobieństwo Boże i wezwani do dialogu. Nawet wówczas, gdy nastąpiło zerwanie Bosko-ludzkiej relacji w wyniku grzechu nieposłuszeństwa (por. Rdz 3), Bóg wyszedł z kolejną inicjatywą, która skutkuje zawarciem przymierza. Przymierza z Noem, Abrahamem, Mojżeszem i Izraelem oraz Dawidem były przygotowaniem nowego, doskonałego przymierza, którego nic ani nikt nie zburzy. Gwarantem Nowego Przymierza jest Duch Święty. Jest ono

odnawiane i wzmacniane każdorazowo podczas Eucharystii, kiedy chrześcijanie włączają się w dziękczynienie Chrystusa składane przez Niego Ojcu.

Rozważania o Nowym Przymierzu kontynuuje ks. dr hab. Krzysztof Guzowski. Pytając przewrotnie: „Przymierze zerwane?”, objaśnia, że Wydarzenie Zesłania Ducha Świętego stanowi […] publiczną manifestację Nowego Przymierza, zawartego między Bogiem i ludźmi „w krwi Chrystusa”. Jest to porozumienie z całą ludzkością. […] W Nowym Przymierzu chodzi o pielęgnowanie jedności i przyjaźni z Bogiem, który przez Ducha Świętego jest blisko każdego z nas i pozwala się słyszeć.

Ponadto w numerze m.in. o tym, że przez długotrwałą modlitwę Bóg chce uzdrowić całą rodzinę, np. doprowadzić do ślubu albo wyprowadzić z nałogu; o zagrożeniu czyhającym na młodych czytelników w książkach „Harry Potter”, w których bohaterowie, korzystający z czarów są szczęśliwsi od tych, którzy z nich nie korzystają; o oddaniu Watykanu pod opiekę archanioła Michała; a także sprawozdanie z radosnych przeżyć podczas brazylijskiego Święta Młodych.

Kategoria: Duchowość i religia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 11 MB

BESTSELLERY

Kategorie: