Facebook - konwersja

Miesięcznik Egzorcysta 14 (10/2013) - ebook

Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Data wydania:
8 maja 2017
9,00
Cena w punktach Virtualo:
900 pkt.

Miesięcznik Egzorcysta 14 (10/2013) - ebook

Różaniec ma niezwykłą moc, bywa bowiem znakiem niezwykłej miłości. Naprawdę wielkiej! – wyznaje Christian Recluso w 14 numerze Miesięcznika Egzorcysta (październik 2013), poświęconym mocy różańca. W artykule „Sznur, który przyciąga niebo” autor wskazuje, że różaniec to „narzędzie wybrane” przez Boga, które ze zdumiewającą skutecznością ściąga ku nam niebo, a różańcowy krzyk daje […] upragnioną wolność od zła, gdy wokół burza, gdy sobie nie radzisz z życiem, a jeszcze bardziej, gdy książę tego świata łapie cię za rękę i nie potrafisz się wyrwać.

Wystarczyła pewna broszura podważająca kult Maryi w Kościele katolickim, aby zachwiać podstawami mojej relacji z Matką Najświętszą – przyznaje w wywiadzie zatytułowanym „Pycha z nieba spycha” ks. Artur Adamczak, egzorcysta diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, i przestrzega przed sięganiem po opracowania dotyczące innych wyznań, zanim dobrze pozna się własną wiarę. Odpowiada także m.in. na pytania: Co współcześnie stanowi największe zagrożenie dla chrześcijanina?, Co jest kluczowe w procesie uwolnienia?, Czym różni się egzorcyzm od modlitwy o uwolnienie i od modlitwy wstawienniczej?, a także Jaką moc uwalniającą ma modlitwa różańcowa?

Szatan dobrze wie, ile może stracić, gdy znajdziemy w Różańcu swój duchowy oręż i odpoczynek. Tak jak szkaplerz jest zbroją przed jego zakusami, cudowny medalik (ofiarowany św. Katarzynie Labouré) tarczą, tak różaniec to miecz, którego unika on bardziej niż świeconej wody. Warto mieć ze sobą zbroję, tarczę i miecz – nie jako amulet, ale jako narzędzia codziennego użytku – o duchowej wojnie człowieka z Szatanem pisze Rafał Porzeziński w swoim tekście zatytułowanym „Tajemnice nie tylko z tego świata”. Dochodzi do wniosku, że to nie przypadek, iż Maryja w trzech tak odległych od siebie krajach, jak Polska, Bośnia i Hercegowina oraz Portugalia, w różnym czasie, mówi o tej samej modlitwie jako o jedynej pewnej i skutecznej drodze.

Ksiądz dr hab. Marek Chmielewski w artykule zatytułowanym „Potęga modlitwy”, przytaczając wypowiedzi wielkich świętych, objaśnia, czym jest modlitwa – jako przejaw wiary i miłości do Chrystusa, jaką zapala w sercu chrześcijanina Duch Święty, angażuje całą jego osobę, jakie są przeszkody w modlitwie oraz rodzaje modlitwy. Autor zwraca uwagę, że modlitwa zawsze ma wymiar eklezjalny, wszakże zwracamy się do Boga: »Ojcze nasz…« jako wspólnota dzieci Bożych. Ilekroć więc modlimy się z wiarą, poruszeni miłością i ożywieni nadzieją trwałego zjednoczenia z Nim, tylekroć w to niezwykłe spotkanie włącza się całe niebo z Maryją, aniołami i świętymi. Oni modlą się razem z nami.

Najważniejsze jednak, by pod koniec dnia znaleźć czas na dialog z Panem Bogiem, przeanalizowanie z Nim całego dnia, zastanowienie się, co było dobre, co złe – wyznaje w

rozmowie Krzysztof Witkowski, twórca, dyrektor i kustosz Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Opowiada także m.in. o pomyśle stworzenia muzeum, jego początkach oraz planach rozwoju, a także o najcenniejszych zbiorach: Są monety, które obrastają legendą, np. moneta z Haiti z 1983 roku, ważąca 10 gramów – nikt jej w Europie nie widział, a nam udało się już kupić 2 egzemplarze, by pokazać Państwu awers i rewers.

Ojciec dr Wit Chlondowski udziela odpowiedzi na pytanie „Czy »Hello Kitty« to diabelska sztuczka?”. Tłumaczy, że chociaż symbol ten można […] spotkać także na przedmiotach, które na pewno nie powinny znaleźć się w rękach dzieci (np. broń) oraz takich, które najlepiej, by nie znalazły się w niczyich rękach (np. „zabawki” erotyczne, czy z wątkami wampirycznymi lub demonicznymi), to sama postać „Hello Kitty” nie stanowi zagrożenia duchowego. Ostrzega, że ludzie wierzący nie powinni kierować się irracjonalnym lękiem, a także zachęca, by zawsze dobrze sprawdzać informacje o wszelkich „nowych” zagrożeniach i oceniać je rozumem oświeconym wiarą.

Ponadto w numerze m.in. o egzorcyzmującej mocy różańca, skutecznie łamiącego moc Szatana nad duszami, które idą do piekła, i o nienawiści demona do tej modlitwy; o chóralnym Tak! mówionym Bogu podczas modlitwy różańcowej; o zagrożeniu, które niesie ideologia gender, wkradająca się po cichu, bez niepotrzebnego rozgłosu, za pomocą drobnych, choć znaczących zmian w prawie i w podręcznikach szkolnych, i najbardziej uderzająca w kobietę – Demon nienawidzi przecież najbardziej kobiety, która nosi i pielęgnuje cud nowego życia danego od Boga. Kobiety rodzące dzieci są największym wrogiem genderystów; a także o dr Elisabeth Kübler-Ross (1926-2004), amerykańskiej lekarce szwajcarskiego pochodzenia, jednej z najbardziej zasłużonych osób dla rozwoju hospicjów na świecie i jej tezach o zaświatach […] nie do pogodzenia z przekazem chrześcijańskim.

Kategoria: Ezoteryka
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 11 MB

BESTSELLERY

Kategorie: