Miesięcznik Znak. Styczeń 2012 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Miesięcznik Znak. Styczeń 2012 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Styczeń 2012
Rozmiar pliku:
12 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
9,99
Cena w punktach Virtualo:
999 pkt.

Pełny opis

TEMAT MIESIĄCA:
Prawa człowieka, godność osoby, los potrzebujących i wykluczonych, bieda – czy nie są to tematy wspólne lewicy i Kościołowi? Czy możliwy jest dialog między środowiskami lewicy i instytucjami Kościoła? W temacie numeru piszemy o szansach takiego dialogu.

DEBATY
Rynek żywności w epoce globalizacji pełen jest paradoksów. Często dużymi jej eksporterami są kraje nękane regularnie przez klęski głodu, a rolnicy zarabiają na produkcji jedzenia mniej niż finansiści spekulujący cenami zbóż.

IDEE
Analizując argumenty przeciwników i zwolenników kapłaństwa kobiet, można zauważyć, że w tej dyskusji nie chodzi tylko o równouprawnienie. Na przeobrażenia w ujmowaniu prawd wiary wskazują także rozważania nad współczesnym obrazem piekła i problemem wiecznej kary.

LUDZIE- KSIĄŻKI- ZDARZENIA
Rok Miłosza zamykamy mocnym akcentem. Specjalnie dla nas Clare Cavanagh, wybitna badaczka życia i twórczości Noblisty, pracując nad własną, długo wyczekiwaną zagranicą biografią Poety, recenzuje opus magnum Andrzeja Franaszka.

Spis treści

TEMAT MIESIĄCA: KOŚCIÓŁ I LEWICA

06  Lewicowe przymioty dobrego katolika, Dominika Kozłowska

10  Porzucone ideały, Misza Tomaszewski, Ignacy Dudkiewicz

17 Obciąć lewe skrzydło Kościoła, z profesorem Andrzejem Friszkem rozmawia Dominika Kozłowska

25  Możliwość dialogu, konieczność konfliktu?, Magdalena Środa

29 Dialog? Ale po co?, Adam Leszczyński

DEBATY

46  Głód to pieniądz, Marzena Zdanowska

50  Nierówna szczodrość, Tony Weis

55  Tożsamość samotna, Szczepan Twardoch

66 Śląsk w czerwonych ramach, Kasia i Krzysztof Nawratek

IDEE

72  Jak zbawić kobiety?, Józef Majewski

79 Kapłaństwo - powołanie czy uprawnienie?, Tomasz Rowiński

86  Czy człowiek zasługuje na nieskończoną karę?, ks. Wacław Hryniewicz OMI

92 Ile trwają wieczne męki?, ks. Henryk Paprocki

96  Kalwińskie piekło, Kazimierz Bem

LUDZIE - KSIĄŻKI - ZDARZENIA

98  Wiek Miłosza, Clare Cavanagh

102  Intelektualny thriller, Renata Gorczyńska

110  Modlitwy do Dionizosa, Anna Arno

113  Niewidzialny sznur, Magda Heydel

117  Podglądanie Czapskiego, Anna Borawska

120  Rzeczywistość marzeń, Anna Markowska

126  Człowiek spotkań, Szymon Szczęch

STAŁE RUBRYKI

69  Cezary Kościelniak: Jak cofaliśmy się do tyłu

125  Jerzy Illg: Uważność Jane Hirshfield

127  Listy do redakcji

BESTSELLERY