Miesięcznik Znak. Styczeń 2013 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Miesięcznik Znak. Styczeń 2013 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
27 grudnia 2012
Rozmiar pliku:
7,3 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
9,99
Cena w punktach Virtualo:
999 pkt.

Pełny opis

Temat miesiąca: Czy naprawdę jest nas za dużo?

Przeciętna Chinka rodzi więcej dzieci niż statystyczna Polka, Włoszka, Litwinka – prawda czy fałsz? Co wiemy o demografii świata? Czy powinniśmy bać się przeludnienia czy raczej zbyt małego przyrostu naturalnego populacji świata?

 

Debaty: Turcja. Plamy na honorze.

W Turcji w pierwszym dziesięcioleciu XXI w. liczba zabójstw honorowych wzrosła czternastokrotnie. W jaki sposób Turczynki walczą o swoje prawa? Czy nowe pokolenie będzie początkiem zmian?

 

Idee: Non violence szansą pojednania?

Konflikty są naturalną częścią naszego życia społecznego. Jak sobie z nimi radzić? Zdaniem Ramina Dżahanbeglu najlepszym rozwiązaniem jest działać bez przemocy.

 

Kultura: Historia alternatywna

Alternatywne wizje wydarzeń dziejowych snują dziś nie tylko pisarze science fiction, ale i zawodowi historycy. Jedni uważają takie rozważania za bezcelowe i jałowe, inni twierdzą, że to klucz do zrozumienia zasad, jakimi rządzi się historia. Czemu może służyć pisanie na nowo losów świata?

Spis treści

10 Przyrost nienaturalny, Szymon Szczęch

16 Pułapka danych statystycznych, Katarzyna Górak-Sosonowska

22 Kraina małych cesarzy, Z prof. Bogdanem Góralczykiem rozmawia Marzena Zdanowska

26 Skansen „Europa”, Marzena Zdanowska

34 Nadgryzione jabłka, Marta Zdzieborska

40 Emancypacja bez korzeni, Joanna Bocheńska

48 Potomkowie chłopów – wolni od kultury, Tomasz Rakowski

56 Kryzys Europy, Timothy Garton Ash

66 Non violence szansą pojednania?, Z Raminem Dżahanbeglu rozmawia Adam Puchejda

69 Polki ratujące Żydów, Joanna B. Michlic

74 W świetle świtu, Jan XXIII

92 Której nie było, Michał Cetnarowski

96 Historie, które się nie wydarzyły, Michał Cetnarowski

98 Lepiej być nie może?, Jakub Muchowski

102 Obywatel Turowicz, Janusz Poniewierski

106 Ku nadziei, Jerzy Turowicz

108 Pamięć i rodowód, Jerzy Turowicz

110 Świecki kaznodzieja, Łukasz Garbal

113 Reporter elegijny, Paweł Rogala

118 Kartki z kalendarza, Michał Staniszewski

119 Werbigeracje, degeneracje, szaleńcze narracje,

BESTSELLERY