Niezbędnik inteligenta: Uniwersytety - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Niezbędnik inteligenta: Uniwersytety - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
7 maja 2014
Rozmiar pliku:
65 MB
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
13,00
Cena w punktach Virtualo:
1300 pkt.

Pełny opis

Na uniwersytetach studiuje dziś 450 tys. młodych ludzi pod opieką kilkudziesięciu tysięcy nauczycieli akademickich. To jest, powinna być, akademicka i intelektualna elita kraju – najważniejsze miejsce badań naukowych, refleksji, obiegu myśli, publicznej debaty, kształcenia na najwyższym poziomie. A jak jest?

Obecnych problemów i wyzwań uniwersytetów – tej najstarszej w Europie świeckiej instytucji naukowej i ostatniej, obok Kościoła, pozostałości struktury feudalnej – nie da się analizować w oderwaniu od wielowiekowej tradycji. Dlatego proponujemy Czytelnikom wędrówkę przez kolejne epoki historyczne, które pozwolą zrozumieć ewolucję tej instytucji (jednocześnie konserwatywnej i rewolucyjnej), prześledzić nastroje i mody uniwersyteckie; zmiany sposobów nauczania, miejsca i statusu studentów i nauczycieli akademickich, a w końcu zrozumieć przemożny wpływ akademii na rozwój i kształtowanie się Europy.

Szukając odpowiedzi na pytania: czym jest dziś uniwersytet, a czym być powinien i jaki jest jego wpływ na edukację, rozwój nauki, państw i społeczeństw, trzeba dobrze poznać historię tej instytucji; ocenić, co z tej tradycji jest wartością godną podtrzymania, a co już tylko obciążeniem.

Życzymy inspirującej lektury i refleksji

BESTSELLERY