Pomocnik Historyczny. Józef Piłsudski Wielki Dziadek Polaków - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Pomocnik Historyczny. Józef Piłsudski Wielki Dziadek Polaków - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
15 kwietnia 2014
Rozmiar pliku:
54 MB
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
13,99
Cena w punktach Virtualo:
1399 pkt.

Pełny opis

Józef Piłsudski - Naczelnik Państwa Polskiego, Marszałek, premier rządu nigdy nie przywiązywał wagi do wyglądu. Jego charyzma nie tkwiła w zaprasowanych kantach. Nawet jego polityczny przeciwnik Roman Dmowski przyznawał, że Piłsudski ma „duszę wodza”.

Uparty Kresowiak okazał się wyrastającym ponad swoją epokę mężem stanu. Nadał kształt polskiemu życiu politycznemu i jest w nim obecny do dziś jako punkt odniesienia. W maju mija 80 lat od jego śmierci. „Są ludzie, których życie trwa nie latami, ale wiekami” – powiedział nad trumną swojego ulubionego poety Juliusza Słowackiego, na osiem lat przed własną śmiercią. Te słowa odnoszą się do niego samego. Jakby – cytując go ponownie – „bramy śmierci przepastne za nim zamknęły się nieszczelnie”.

Józefowi Piłsudskiemu poświęcamy drugi zeszyt „Pomocnika Historycznego” z nowej serii Biografie. Najpierw charakteryzujemy epokę, w jakiej wyrósł przyszły Naczelnik Państwa. W dziale drugim przedstawiamy jego biografię, prezentujemy Piłsudskiego jako polityka, męża stanu, rekonstruujemy jego poglądy na świat i samego siebie oraz spory, jakie wywoływał. W dziale trzecim oświetlamy różne fragmenty jego bujnego życia w wielorakich kontekstach. Na koniec prezentujemy wybór jego mów i pism.

Zapraszamy do lektury

BESTSELLERY