Pomocnik Historyczny: Stany Zjednoczone Ameryki - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Pomocnik Historyczny: Stany Zjednoczone Ameryki - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
4 grudnia 2013
Rozmiar pliku:
108 MB
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
15,00
Cena w punktach Virtualo:
1500 pkt.

Pełny opis

O tym, jak rodziła się potęga – niejako z dala od oczu Europejczyków – traktuje nasz nowy „Pomocnik Historyczny”. A historia ta zaczyna się 240 lat temu od tzw. herbatki bostońskiej (w grudniu 1773 r.). Jak w przypadku wielu wielkich idei – okoliczności narodzin były zgoła prozaiczne, związane w wojną celną między Wielką Brytanią a jej koloniami na Wschodnim Wybrzeżu Ameryki Północnej. Przepychanki podatkowe przerodziły się w rewolucję i wojnę z metropolią, a zakończyły niepodległością 13 kolonii, które następnie stworzyły federacyjne państwo.

W prawdziwej historii Stanów Zjednoczonych i Amerykanów jest wiele rzeczy odbiegających od stereotypowych wyobrażeń o narodzinach amerykańskiej cywilizacji – ugruntowanych przez literaturę przygodową i kino z Hollywood. Tę historię opowiadają, jak zwykle, zaproszeni przez nas do współpracy specjaliści.

BESTSELLERY