Facebook - konwersja

Sens - psychologia dla ciebie - ebook

Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Data wydania:
11 lutego 2021
9,99
Cena w punktach Virtualo:
999 pkt.

Sens - psychologia dla ciebie - ebook

To już 150. numer SENSu. Na okładce nasza przyjaciółka i mentorka, psychoterapeutka Katarzyna Miller. „Kim naprawdę jesteś” i Dzień Kobiecej Mocy” to dwa wiodące tematu marcowego wydania magazynu.

Twoja życiowa droga, twoje powołanie, twój żywioł...  Kim naprawdę jesteś? – pytamy w marcowym Temacie Numeru.  Odwołujemy się do życiowego mitu; warny (czyli hinduistycznego odpowiednika powołania) i pięciu żywiołów. Mamy nadzieję, że te podpowiedzi ułatwią Czytelnikom odkrycie siebie.

A kim jest nasza okładkowa bohaterka? Psycholożką, doświadczoną terapeutką, autorką poradników i wierszy. Ale to nie wszystko, bo Katarzyna Miller właśnie wydała... autorską płytę „Choćby tylko na chwilę”. „Te piosenki, tak jak i wiersze zresztą, właściwie same do mnie przyszły. Napadły na mnie. Bez żadnej mojej prośby czy świadomej intencji. Ja jestem natchnieniowiec – coś mi się układa w głowie, gada do mnie, a kiedy mi się spodoba, to zapisuję” – mówi w rozmowie z Joanną Olekszyk. A zaraz potem dodaje: „Chciałabym, by te piosenki po prostu się ludziom spodobały. Kiedy pierwszy raz dałam do przeczytania swoje wiersze mojej grupie terapeutycznej, to zaraz dziewczyny zaczęły je przepisywać, bo to było o nich. Jak ja się ucieszyłam!”.

No właśnie, cieszmy się, być dorosłym nie oznacza być super poważnym. „Nie, po prostu w dorosłym życiu zmienia się rodzaj zabawy oraz zmieniają się zabawki –przekonuje Joanna Keszka, edukatorka seksualna i trenerka kreatywnego seksu, która zachęca do swobodnego przeżywania seksu”.  Ponadto w dziale Relacje: w rubryce „Rodzaj męski”  psycholożka Martyna Harland pyta terapeutę Roberta Milczarka o współczesnych singli, psychoterapeutka Hanna Samson pisze o przyjaźni w dojrzałym wieku a pedagożka Ewa Nowak proponuje naukę relaksacji dla dzieci i młodzieży.

Dodatkowy Temat Numeru poświęcamy kobiecej mocy, czerpanej ze znajomości siebie i zdrowej troski w każdym wieku. Będziemy do tego wracać w kolejnych miesiącach w nowym cyklu psychoterapeutki Ewy Klepackiej-Gryz. Zainaugurowaliśmy go artykułem „Nie z głowy a z ciała”.

W marcowym SENSie nie zabrakło również naszych stałych cykli: filmoterapii Grażyny Torbickiej i Martyny Harland, psychoastrologii Aleksandry Nowakowskiej wspieranej przez astrologa Piotra Gibaszewskiego czy mentorek, gdzie tym razem gości współautorka projektu „Entuzjastki”, Aleksandra Hirszfeld. A także książek, filmów, seriali z SENSem i ćwiczeń rozwojowych.

150 numer to oczywiście dla nas okazja szczególna... Choć z drugiej strony każdy SENS jest na swój sposób szczególny, bo co miesiąc staramy się przygotować najlepszy numer – inspirujący, rozwojowy i praktyczny. I obiecujemy, że tak pozostanie!

Dziękujemy Wam, Drodzy Czytelnicy, za obecność. A wiemy, że niektórzy są z nami od samego początku!

Z życzeniami najlepszych emocji przy lekturze

Redakcja SENSu

Spis treści

SENSOWNY POCZĄTEK
4 Listy do psychologa Odpowiada Ewa Klepacka-Gryz
8 Psychonewsy Inspiracje, rozwojowe wskazówki, ćwiczenia oraz filmy i seriale
18 Postać z SENSem Katarzyna Miller o tym, do czego chce zainspirować swoją płytą
temat numeru kim naprawdę jesteś?
26 Podróż do środka siebie Jak i kiedy najlepiej w nią wyruszyć, wyjaśnia psycholożka Agnieszka Kramm
32 Życiowa misja Poznaj swoją warnę, czyli wedyjską osobowość, która ujawnia się w kontaktach z innymi
36 Po kole Jakiego żywiołu masz w sobie najwięcej, pomaga ustalić naturopatka Beata Diana Miller
relacje
42 Rodzaj męski Gdzie współczesny singiel spotyka się ze współczesną singielką, próbuje ustalić terapeuta Robert Milczarek
46 Seksualnie Jak się kochać? Sprośnie i radośnie – przekonuje trenerka seksualności Joanna Keszka
50 Bez sensu Przyjaźń w dorosłym życiu też trzeba pielęgnować – pisze Hanna Samson
54 Nacje mają swoje racje Holendrzy – sprawiedliwi i bezpośredni
58 Wychowanie z SENSem Mindfulness dla dzieci i młodzieży
praca
62 Mentorki I ty możesz zostać liderką przyszłości – przekonuje filozofka Aleksandra Hirszfeld, autorka mentoringu dla kobiet „Entuzjastki”
rozwój
66 Zjawisko Czym są maski depresji?
70 Kampania społeczna „Mów do mnie grzecznie” – apeluje dr Agata Jastrzębowska-Tyczkowska
74 Moc kobiet Nowa rubryka terapeutki Ewy Klepackiej-Gryz
78 Psychoastrologia Archetyp Ryb
82 Informator o warsztatach rozwoju
rozwój przez sztukę
84 Wywiad Maciej Nabrdalik – fotograf z duszą
88 Recenzje Książki z SENSem
90 Filmoterapia O filmie „Cząstki kobiety” rozmawiają Grażyna Torbicka i Martyna HarlandWarto posłuchać i zobaczyć
Dzień (mocy) kobiet
94 Księżycowe plemię Kobiecy cykl a fazy Księżyca
98 Rytuał przejścia Co przynosi menopauza, pytamy ginekolożkę Christiane Northrup
102 Zachować twarz Ćwiczenia i masaże na twarz poleca charakteryzatorka Aneta Kolendo-Borowska
świadome życie
106 Mężczyzna w wewnętrznej podróży Torbjørn Færøvik o zaletach podróżowania koleją
110 Przyjemności Maria Boczar, która organizuje dziewczyńskie warsztaty tkackie, tłumaczy, dlaczego tak wiele osób skłania się teraz ku rękodziełu
114 Bliżej natury Trendy w zgodzie z przyrodą

Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: brak
Rozmiar pliku: 12 MB

BESTSELLERY

Kategorie: