Facebook - konwersja

Sens - psychologia dla ciebie - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
14 września 2021
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
9,99

Sens - psychologia dla ciebie - ebook

 

"Wierne czytelniczki SENSu z pewnością pamiętają naszą akcję społeczną „Solidarność Kobiet ma Sens”. Prowadziliśmy ją przez trzy lata na łamach, ale też podczas licznych spotkań, treningów czy warsztatów - pisze redaktor naczelna Joanna Olekszyk we wstępniaku do wydania, w którym "Solidarność Kobiet ma Sens" powraca jako Tematu Numeru. A w nim: Anija Miłuńska, pionierka kręgów kobiecych w Polsce przekonuje, że mamy je w genach; psycholożka Katarzyna Miller opowiada o sile kobiecego siostrzeństwa; do wychowania córek do solidarności nawołuje Magda Korczyńska, twórczyni projektu "Jak wychowywać dziewczynki";
trenerka kompetencji miękkich Kamila Rowińska daje przykłady dobrych praktyk we w pełni kobiecym zespole w organizacji; psychoterapeutka Ewa Klepacka-Gryz zachęca, by oderwać się od źle pojmowanej lojalności wobec przodkiń i żyć własnym życiem.
Jedną z ikon siostrzeństwa jest nasza okładkowa bohaterka, Paulina Młynarska. W rozmowie z Joanną Olekszyk przyznaje się do swojej wojowniczej natury. "Moja praca wewnętrzna polega więc na tym, żeby rozpoznać, kiedy ta wojownicza natura bierze górę i idę w coś, żeby odreagować czy dlatego, że ogarnęła mnie chęć zemsty" - wyjaśnia. Dla niej narzędziem rozwojowym stała się joga, ale - jak podkreśla - każdy ma swoją rolę do odegrania w życiu i nie jest tak, że praktyka tworzy szeregi klonów, a pozwala dotrzeć do naszego prawdziwego powołania. Silne postacie kobiet goszczą również w rubryce "Mentorki", do której dała się zaprosić współtwórczyni Festiwalu Nauki w Warszawie prof. Magdalena Fikus, oraz "Rozwój przez sztukę" - Sylwia Zientek przybliża bohaterki swojej książki "Polki na Montparnassie".
W rozpoznawaniu powołania warto odwołać się do intuicji - temu poświęcamy nasz Temat Dodatkowy "Instrukcja obsługi intuicji". Choć intuicja nie jest łatwa do przebadania, przyznaje dr Matylda Gerber, to naukowczyni widzi w nim podstawowy mechanizm biologiczny, dziś wyparty przez rozumową analizę. I puentuje: świadomość została stworzona, by korygować intuicję, a nie determinować nasz sposób działania - zatem wykorzystujemy ją zgodnie z przeznaczeniem. W kolejnych artykułach na ten temat: Hanna Samson podpowiada, jak nie mylić intuicji z chciejstwem trening intuicji na podstawie metody Fabrice'a Bonvina. W październikowym numerze ponadto m.in.: filmolożka Grażyna Torbicka i psycholożka Martyna Harland rozmawiają o filmie dokumentalnym „Gunda", życie aspika oczami pisarki Izabeli Szolc, archetyp Wagi zasady ujawniania siebie w mediach społecznościowych, apel do rodziców, by nie dali się zwieść zbyt grzecznym dzieciom, książki, filmy i wydarzenia rozwojowe, informator o warsztatach.
Październikowy numer SENSu zbiega się początkiem kalendarzowej jesieni. To naturalny czas spowolnienia i przygotowania do zimy, który wraz z krótszymi dniami przynosi długie wieczory. A te warto wykorzystać m.in. na dobre lektury, do których jako SENS co miesiąc staramy się zaliczać.

Życzymy Wam, Drodzy Czytelnicy, ciepłych jesiennych wieczorów w dobrym towarzystwie... na przykład własnym.


Redakcja magazynu SENS

Spis treści

SENSOWNY POCZĄTEK
4 Listy do psychologa Odpowiada Ewa Klepacka-Gryz
8 Psychonewsy Inspiracje, rozwojowe wskazówki, ćwiczenia oraz filmy i seriale
16 Postać z SENSem Paulina Młynarska Moja natura jest wojownicza
temat numeru SOLIDARNOŚĆ KOBIET MA SENS
24 Kręgi kobiet Mamy je w genach – przekonuje filozofka Anija Miłuńska
28 Przyjaciółki mojej mamy – siostrzeństwo według psychoterapeutki Katarzyny Miller
32 Jak Wychowywać Dziewczynki – o wskazówki poprosiliśmy Magdę Korczyńską
36 Współpraca czy rywalizacja? Kamila Rowińska mówi, na jakich zasadach można być siostrą dla swojej koleżanki z pracy?
40 Moc kobiet Ewa Klepacka-Gryzo źle rozumianej solidarności
relacje
44 Nacje mają swoje racje Szwajcaria – Alpy cenniejsze niż złoto
48 Damsko-męskie Dlaczego mężczyźni nie chcą seksu? Pytamy terapeutę Jacka Masłowskiego
52 Wychowanie z SENSem Dlaczego rodzice nie powinni marzyć o zbyt grzecznych dzieciach? Na pytania Ewy Nowak odpowiada psychoterapeutka Marta Sokołowska
56 Mentorki Co chroni naukowców przed rozczarowaniem, gdy badania okazują się ślepą uliczką – wyjaśnia twórczyni Festiwalu Nauki prof. Magdalena Fikus
rozwój
62 Neuroróżnorodność Doświadczeniem życia z zespołem Aspergera dzieli się pisarka Izabela Szolc
66 Zjawisko Od narcyzów jak najdalej! – psycholog społeczny Thomas Erikson nie ma wątpliwości
70 Psychoastrologia Archetyp Wagi
73 Informator o warsztatach rozwoju
rozwój przez sztukę
76 Wywiad Słynne Polki z Montparnasse'u przypomina Sylwia Zientek
84 Recenzje Książki z SENSem
86 Zdarzenia Warto posłuchać i zobaczyć
88 Filmoterapia O filmie dokumentalnym„Gunda” rozmawiają Grażyna Torbicka i Martyna Harland
INSTRUKCJA OBSŁUGI INTUICJI
92 Zjawisko Badania dr Matyldy Gerber dowodzą, że intuicyjne decyzje znajdują uzasadnienie w faktach
96 Bez sensu Jak nie wziąć lęku i chciejstwa za głos intuicji – wyjaśnia Hanna Samson
100 Trening Widzenie zdalne – nauka intuicji według Fabrice'a Bonvina
świadome życie
104 Joga nidra Sposób na głęboki relaks
108 Wizerunek Na ile warto się odsłaniać w mediach społecznościowych – pytamy psychoterapeutkę Katarzynę Kucewicz
112 Samoakceptacja Piersi do przodu
116 Bliżej natury Trendy w zgodzie z przyrodą

Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 32 MB

BESTSELLERY

Kategorie: