Facebook - konwersja

Sens - psychologia dla ciebie - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
12 kwietnia 2022
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
9,99

Sens - psychologia dla ciebie - ebook

Jak się̨ przygotować́ na niepewne czasy? – pyta Ewę Woydyłło-Osiatyńską redaktor naczelna Joanna Olekszyk. „Jest takie pojęcie, które z angielskiego zaczęliśmy nazywać́ rezyliencją. W jednej z moich książek przetłumaczyłam je jako sprężystość emocjonalną; jest to określenie stopnia odporności psychicznej oraz zdolności do znajdowania dobrej strony dnia. Osoby z wysoką rezyliencją mają większą̨ kontrolę nad emocjami i koncentrują̨ się na rozwiązaniach, a nie na problemach. W trudnych sytuacjach najgorsze są̨ panika, pochopność́ i neurotyczne poddawanie się̨ emocjom – odpowiada psycholożka i autorka wielu książek rozwojowych. I dodaje, że rezyliencję można budować zawsze, także podczas niepokojów i kryzysu. „Zależy od tego, jakie myśli dopuszczasz do siebie w związku z tym, co się̨ wydarza. Czy potrafisz uspokoić́ swoje lęki, czy wprost przeciwnie” – uzupełnia. Ewa Woydyłło-Osiatyńska dzieli się z nami również uniwersalnym przekazem, jaki otrzymała od swojej mamy.

Co mamy z mamy? To tytuł majowego Tematu Numeru, w którym wspólnie z naszymi ekspertami szukamy odpowiedzi na pytanie, co matka, także ta nie zawsze obecna może dać swojemu dziecku. „Najnowsze badania potwierdzają̨, że kobieta nie musi być́ w stu procentach nastawiona na dziecko i dostępna dwadzieścia cztery godziny na dobę̨, aby być́ dostatecznie dobrą matką. Sugerują̨, że wystarczy, jeśli będzie z nim zsynchronizowana (w znaczeniu harmonijnego bycia razem i akomodacji ze strony matki) przez trzydzieści procent czasu. Czy to tak wiele? – pisze psychoterapeutka i autorka książki „Matka niedostępna emocjonalnie” Jasmin Lee Cori. „Ja z matką miałam trudno, ale z nianią cudownie, byłam też zawsze blisko z innymi kobietami. Mało tego, miałam bardzo fajnie z przyjaciółkami mojej mamy. I jest to jedna z rzeczy, za które jestem jej wdzięczna – że miała cudowne przyjaciółki, które mnie szanowały, lubiły, czasem kochały i że mi pokazała, że przyjaźń́ to sól ziemi” – mówi Katarzyna Miller, zachęcając do wyszukiwania własnych powodów do wdzięczności. Psychoterapeuta Jacek Masłowski wyjaśnia, jak wpływa na mężczyzn fizyczność i emocjonalność matki, gdy byli oni chłopcami a psychoterapeutka Ewa Klepacka-Gryz pisze o wciąż nierozwiązanym dylemacie wielu kobiet: dziecko czy kariera?

W naszym comiesięcznym Temacie Specjalnym tym razem skupiliśmy się na poszukiwaniu tego, czego dziś szczególnie nam potrzeba: Więcej spokoju! Oto kilka podpowiedzi, jak osiągnąć ten cel?

• Patrzeć do środka, a nie na zewnątrz. To pozwala odzyskać poczucie sprawczości i znaleźć sens życia. Czyli – zdaniem filozofki Pauliny Felicji Seidler – brać przykład ze stoików.

• W modlitwie szukać przede wszystkim sposobu na pogłębienie relacji z Bogiem, która w rezultacie przynosi również efekt psychoterapeutyczny

• Być tu i teraz – zamiast wybiegać́ w przyszłość albo wracać́ do przeszłości. Nauczycielka medytacji Dorota Mrówka zachęca do codziennej praktyki, bo każdy rodzaj medytacji pozwala uporządkować́ głowę̨.

• Dopuszczać do siebie wszystkie odczucia, nawet tak trudne, jak złość, frustracja czy bezsilność, co nie oznacza jednak, że musimy reagować zgodnie z nimi. Jako metodę nauki zdystansowania Nitya Patrycja Pruchnik, nauczycielka duchowości, proponuje medytacje w grupie.


Ponadto w numerze, m.in.:

Rozwój przez sztukę: Z członkami zespołu Unmute rozmawiamy o roli muzyki i jej odbiorze w świecie Głuchych.

Solidarni z Ukrainą: Psychotraumatolożkę Dorotę Modżyńską pytamy o to, jak pomagać uchodźcom: mądrze i z korzyścią dla wszystkich.

Rozmowy o życiu: Doula umierania Anna Lyons przekonuje, że śmierć to naturalny element egzystencji człowieka i przestrzega przed jej wypieraniem z codziennej komunikacji.

Wychowanie z SENSem: Psycholożka Klaudia Siwek przypomina, że niezależnie od okoliczności dzieci mają też własne problemy a swoje bezpieczeństwo wiążą ze spokojem najbliższych.

● Filmy, książki i warsztaty rozwojowe oraz inspiracje, jak żyć Bliżej Natury

 

„Bądźcie otwarci, bądźcie wrażliwi. Stańcie po stronie pokoju i człowieczeństwa. Wtedy zwycięstwo Ukrainy będzie waszym zwycięstwem!” – przywołuje we wstępniaku do numeru słowa Pierwszej Damy Ukrainy, Ołeny Zełenskiej redaktor naczelna Joanna Olekszyk.

Spis treści

SENSOWNY POCZĄTEK
4 Listy do psychologa Odpowiada Ewa Klepacka-Gryz
8 Psychonewsy Filmy i emocje
10 Postać z SENSem Ewa Woydyłło-Osiatyńska Jak się przygotować na niepewne czasy?
temat numeru co MAMY Z MAMY?
16 Przekazy Dobrej Matki Według psychoterapeutki Jasmin Lee Cori
20 Z szarego w złote Czy nawet w matce, z którą ma się złą relację, można doszukać się dobra? Wyjaśnia psycholożka Katarzyna Miller
26 Patrz na mnie „Dlaczego wybieram tylko takie kobiety, które mnie ranią?” – pytają mężczyźni w gabinecie psychoterapeuty Jacka Masłowskiego
30 Wewnętrzny konflikt Kariera czy dziecko? O tym, jaka jest właściwa odpowiedź, pisze psychoterapeutka Ewa Klepacka-Gryz
relacje
34 Nacje mają swoje racje Węgrzy – otwarci, kreatywni i spokojni
40 Seksualnie Kochając się z partnerem, kochamy się z całym światem – mówią Veronika Tkanka i Robert Tkanka
44 Związek Autorzy książki „Miłość 80/80” proponują nowy model relacji oparty na hojności
48 Wychowanie z SENSem Jak chronić najmłodszych przed traumą związaną z wojną – pytamy psycholożkę Klaudię Siwek
praca
54 Szkoła umiejętności Jak pracować z tymi, którzy pracować nie lubią – podpowiada coach i trenerka biznesu, dr Anna Kowalczyk-Kroenke
rozwój
58 Doula umierania Anna Lyons przekonuje, że akceptacja końca jest hołdem dla życia
62 Rozważania o wolnej woli amerykańskiego filozofa Gregga D. Caruso
64 Moja historia Natascha Kampusch zwraca uwagę na problem obwiniania ofiar o krzywdy, które je spotkały
68 Numerologia Archetyp Czwórki
72 W stronę empatii Psychotraumatolożka Dorota Modrzyńska mówi, jak wspierać uchodźców
75 Informator o warsztatach rozwoju
rozwój przez sztukę
78 Rytm jak dotyk Wywiad z zespołem UNMUTE
84 Zdarzenia Warto posłuchać i zobaczyć
86 Filmoterapia O filmie „Memoria” rozmawiają Grażyna Torbicka i Martyna Harland
90 Recenzje Książki z SENSem
Więcej spokoju
92 Z troski o siebie i innych Filozofka Paulina Felicja Seidler namawia do przejścia na stoicyzm
96 Abba, Tato Modlitwa to nie psychoterapia, ale tym, którzy odmawiają ją z wiarą, przynosi efekt terapeutyczny
100 Sztuka uważnego doświadczania Czy medytacja może nam pomóc pokonać lęk? – pytamy Dorotę Mrówkę
104 Energia wspólnoty Na czym polega praktyka medytacji wspólnej, pytamy nauczycielkę duchowości Nityę Patrycję Pruchnik
ŚWIADOME ŻYCIE
108 Solidarni z Ukrainą Rozmowa z Zosią Zochniak
114 Bliżej natury Życie w zgodzie z przyrodą

Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 9,2 MB

BESTSELLERY

Kategorie: