Facebook - konwersja

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
7 czerwca 2023
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
10,99

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Lipcowe wydanie SENSu już w sprzedaży. Temat Numeru poświęcamy młodym wchodzącym w dorosłość i wyzwaniom, z jakimi muszą się mierzyć. Drugi comiesięczny blok tematyczny nosi tytuł „Szkoła kochania”

 

Lipcowy Temat Numeru nosi tytuł „Droga w nieznane. Jak wspierać młodych wchodzących w dorosłość”. O wskazówki poprosiliśmy specjalistów z zakresu psychologii:

 

• Zdaniem psycholożki Joanny Gutral wejście w dorosłość́ przestało być́ spełnieniem marzeń́ o wolności i niezależności, a stało się dylematem. Pytań́, które zadają̨ sobie młodzi ludzie, jest mnóstwo, a znalezienie odpowiedzi wymaga czasu.

• Jak kształtować́ poczucie bezpieczeństwa, bez którego wchodzący w dorosłość́ młodzi czują się zagrożeni i osamotnieni - pytamy psychoterapeutkę Sonię Ziembę-Domańską, kierującą Ogólnopolskim Behawioralnym Telefonem Zaufania Instytutu Psychologii Zdrowia.

• Coraz częściej dochodzi do sytuacji, w której osiągające dojrzałość́ dzieci zrywają̨ kontakt z rodzicami. Czy więzi da się odbudować́? Na pewno można próbować. Istnieje jednak jeden warunek: celem jest relacja, a nie, kto ma rację – podkreśla psycholog Joshua Coleman, autor książki „Dom, którego nie ma”.

• Alkohol i inne używki służą dziś́ wielu nastolatkom i młodym dorosłym do rozładowania emocji. Zamiast więc straszyć́ zdrowotnymi konsekwencjami uzależnień́ za ileś́ lat, porozmawiaj z dzieckiem, dlaczego tak naprawdę̨ pije czy nadużywa leków – zachęca psycholog i certyfikowany terapeuta Artur Gębka

 

W naszym drugim bloku tematycznym, tzw. Temacie Specjalnym – pt. „Sztuka kochania” – z pomocą ekspertów odkrywamy kilka zasad rządzących byciem w związku:

 

• Dlaczego Ona, dlaczego On? O determinanty miłości pytamy psycholożkę dr Olgę Kamińską.

• Seks i depresja, czy ten związek ma szansy? Odpowiada prof. Michał Lew-Starowicz.

• Terapeuci Craig i Debbie Lambert zachęcają do uważności na co dzień. Praktyczne wskazówki i ćwiczenia.

 

W numerze nasze stałe rubryki związane z rozwojem i dobrostanem psychicznym, mi.in.:

 

• „Filmoterapia”. Filmolożka Grażyna Torbicka i psycholożka Martyna Harland w rozmowie o filmach „Siostrzeństwo świętej sauny” i „Houria”.

• „Nurty terapeutyczne”. Zasady terapii koherencji przedstawia dr Michał Jasiński, psychoterapeuta i certyfikowanym nauczycielem tej metody.

• „Uwaga: depresja”. Wywiad z Emilią Dłużewską, autorką książki „Jak płakać w miejscach publicznych”.

• „Psychologia zwierząt”. Z jednej strony go demonizujemy,, z drugiej – kojarzymy z naszymi oswojonymi czworonogami, przypisując mu typowo psie cechy. Jaki naprawdę̨ jest wilk – opowiada dr. hab. Robert Mysłajek z Zakładu Ekologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, wiceprezes Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”.

• „Felieton terapeutyczny” psychiatry dr. hab. Sławomira Murawca.

 

 

Ponadto w majowym SENSie m.in.:

 

• Psychoterapeuta dr Armen Mekhakyan wyjaśnia mechanizmy kłamstwa. Dla mózgu to bardziej skomplikowany proces niż mówienie prawdy. Dlaczego zatem kłamiemy i co może się stać, gdy wymyka się to spod kontroli?

• Koniec związku to pożegnanie nie tylko z partnerem, ale i całym wcześniejszym układem towarzyskim. Proces opisuje socjolożka z Uniwersytetu Columbia Diane Vaughan w książce „Sztuka zrywania. Jak rozpadają się związki”.

• „Co tak szczekasz? Pies jesteś́?”, „Wstydzę̨ się z tobą pokazać”… O codzienność́ dzieci chorych na zespół Tourette a pytamy Agnieszkę Małek, prezeskę̨ Polskiego Stowarzyszenia Syndrom Tourettea

• Seksuolog Andrzej Gryżewski odpowiada na pytanie scenarzysty Przemysława Pilarskiego, jak wspierać́ osoby nieheteronormatywne, by czuły się bezpiecznie w swoim środowisku.

• Nowy cykl: „W dialogu z samym sobą” - trenerka rozwoju Ewa Stelmasiak i dziennikarka Agnieszka Radomska rozmawiają o tym, jak odpuścić to, na co już nie mamy wpływu, i wreszcie zrobić krok do przodu

• Odpowiedzi psychoterapeutki Ewy Klepackiej-Gryz na listy od czytelników

• Książki i wydarzenia rozwojowe.

 

 

 

Zapraszamy do lektury

Redakcja „Sensu

 

Spis treści

SENSOWNY POCZĄTEK

4 Listy do psychologa

Odpowiada Ewa Klepacka-Gryz

8 Psychonewsy

temat numeru

JAK WSPIERAĆ MŁODYCH NA PROGU DOROSŁOŚCI

12 Skąd ta presja?

Wyjaśnia psychoterapeutka Joanna Gutral

18 Samotne Zetki

Rozmawiamy z psychoterapeutką Sonią Ziembą-Domańską

22 Co zrobić, gdy dziecko zrywa z rodzicami?

Podpowiada terapeuta Joshua Coleman

28 Rozładować emocje

O używkach wśród młodzieży mówi psychoterapeuta Artur Gębka

relacje

32 Komunikacja

Po co kłamiemy, skoro to takie skomplikowane?

36 I co teraz?

Jak rozpad związku zmienia kontekst społeczny

40 W rozmowie ze sobą

Uwolnij się od przeszłości, żeby ruszyć dalej

44 Nie wykluczaj

Nieheteronormatywni są wśród nas

48 Felieton terapeutyczny

Cykl dr. hab. Sławomira  Murawca

rozwój

52 W nurtach

Na czym polega terapia koherencji?

58 Jak możesz sobie pomóc

Psychoterapeuta Benedykt Peczko o autocoachingu

62 Prokrastynacja

Więcej niż przysparzający stresu nawyk

rozwój przez sztukę

66 Wydarzenia, książki

Co zobaczyć? Dokąd pójść? Co przeczytać?

70 Filmoterapia

O filmach „Siostrzeństwo świętej sauny” i „Houria” dyskutują Grażyna Torbicka i Martyna Harland

74 Bracia Jean-Pierre i Luc Dardenne

Z belgijskimi reżyserami o ich nowym filmie „Tori i Lokita” rozmawia Mariola Wiktor

sztuka kochania

80 Zakochać się.

Co nas do siebie przyciąga – pytamy dr Olgę Kamińską

85 Seks i depresja, czy ten związek ma szansę?

Rozmowa z prof. Michałem Lwem-Starowiczem

88 Uważność w związku

Wskazówki i ćwiczenia

zdrowie

92 Jak płakać w miejscach publicznych

Autorka książki, Emilia Dłużewska, o depresji

98 Neuroróżnorodność

Codzienność dzieci z zespołem Tourette'a

104 Medycyna chińska

To nam leży na wątrobie

108  Co wynika z badań nad endometriozą?

Mówi prof. Włodzimierz Oniszczenko

bliżej natury

112 Psychologia zwierząt

O wilku mowa

Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 21 MB

BESTSELLERY

Kategorie: