Facebook - konwersja

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
7 grudnia 2023
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,99

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Temat Numeru nosi tytuł „Czuję, więc jestem”, a tzw. Temat Specjalny, czyli drugi comiesięczny blok tematyczny „Na dobry nastrój”. Na okładce autorska ilustracja Natalii Biegalska.

„Czuję, więc jestem” – w przygotowanych ze wsparciem specjalistów z zakresu psychologii i dobrostanu psychicznego tekstach w Temat Numeru podkreślamy, jak potrzebne i ważne są dla człowieka wszystkie emocje. Jak zatem dobrze je wykorzystać?

  • Leon Windscheid, doktor psychologii i autor podcastów podkreśla, że to nie intelekt daje nam przewagę nad światem maszyn, a zdolność do odczuwania emocji. To one są spoiwem relacji społecznych i miłosnych, wpływają̨ na nasze zachowania i sprawiają, że jesteśmy kreatywni.
  • Jadwiga Jośko-Ochojska, nauk medycznych ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego daje wskazówki do pracy nad uwolnieniem się od ciężkiego nieraz międzypokoleniowego przekazu emocjonalnego.
  • Ani zła, ani dobra... O czym mówi złość i jak spożytkować ją w dobrym celu – wyjaśnia mentorka i konsultantka ws. dobrostanu osobistego Ewa Stelmasiak
  • Psycholog kliniczny, twórca integralnej psychologii somatycznej dr Raja Selvam przekonuje, że doświadczenie emocji w ciele robi z nich naszego sprzymierzeńca.

W naszym drugim bloku tematycznym, tzw. Temacie Specjalnym podpowiadamy, jak w zdrowy sposób poprawić sobie nastrój.

  • Psycholożka Agnieszka Stein zachęca, abyśmy dali sobie prawo do zabawy, bo to droga do życiowej równowagi i sposób na odpoczynek. Co więcej, wcale nie wymaga specjalnej otoczki ani wielkich przygotowań.
  • Pierwszy krok to wyjście z kołowrotka, w którym większość́ z nas się̨ znajduje. Drugi to rozmowa z kimś́ mądrym, kto spojrzy na naszą sytuację obiektywnie, bo sami nie jesteśmy do tego zdolni – wskazuje psychiatra dr hab. Jarosław Jóźwiak w odpowiedzi na pytania o zdrowe sposoby poprawy nastroju.
  • Ćwiczenia i praktyki wzmacniające poczucie dobrostanu.

W styczniowym numerze SENSu ponadto m.in.:

  • Dobry związek: Mój partner – moje odbicie? Co mówią o nas nasze relacje romantyczne – pytamy Michała Dudę, certyfikowanego psychoterapeutę i superwizora w podejściu psychologii proce.
  • Wychowanie z SENSem. Dziecku wystarczy wsparcie i czuła obecność już jednego dorosłego.
  • Łatwiej powiedzieć: sorry niż: przepraszam. Z psychologiem dr. hab. Michałem Białkiem rozmawiamy o tym, co zmienia się w naszej głowie, gdy przechodzimy na inny język.
  • Komunikacja. Po pierwsze, słuchaj – apeluje Kathryn Mannix, lekarka specjalizująca się w medycynie paliatywnej i terapeutka poznawczo-behawioralna.
  • Rozwój. Jak ćwiczyć krytyczne myślenie? Historyczka filozofii Lilianna Kiejzik z Uniwersytetu Zielonogórskiego zachęca do szukania podpowiedzi u wielkich myślicieli.
  • Uwaga: depresja. Językoznawczyni dr Małgorzata Majewska z Uniwersytetu Jagiellońskiego wyjaśnia, skąd się bierze nasza trudność w mówieniu o problemach zdrowia psychicznego.
  • Zdrowie psychiczne. Na czym polega wsparcie dla partnera z ADHD bez wchodzenia w rolę nadopiekuńczego rodzica? Odpowiada psycholożka i terapeutka Karolina Głowacz.
  • Z telefonu zaufania. O trudności związane z wychodzeniem z uzależnienia od gier pytamy Sonię Ziembę-Domańską, kierującą̨ Ogólnopolskim Behawioralnym Telefonem Zaufania Instytutu Psychologii Zdrowia.

W numerze także stałe rubryki, m.in.

  • Felieton terapeutyczny psychiatry hab. Sławomira Murawca
  • Felieton o intuicji dr Matyldy Gerber
  • Psychologia zwierząt. Wszystkie twarze kota
  • O skomplikowanych relacjach w filmie „Obsesja” rozmawiają Grażyna Torbicka i Martyna Harland
  • Odpowiedzi psychoterapeutki Ewy Klepackiej-Gryz na listy od Czytelników
  • Ciekawostki psychologiczne.
  • Polecenia książek, filmów i wydarzeń rozwojowych.
Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 29 MB

BESTSELLERY

Kategorie: