Facebook - konwersja

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
12 czerwca 2024
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,99

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Temat Numeru nosi tytuł „Do ciekawych świat należy”, a drugi blok tematyczny – „Poczuj się dobrze w swoim ciele”. Ilustrację na okładkę wykonała Adriana Dziewulska.

Ciekawość –  rozumiana jako zaciekawienie – to pierwszy stopień do rozwoju, motywacja do nauki, poznawania świata i nowych ludzi oraz narzędzie pomagające osiągnąć satysfakcję życiową. Co w Temacie Numeru mówią o niej nasi eksperci?

  • Mikołaj Marcela, wykładowca akademicki i autor popularnych książek edukacyjnych wskazuje, że ciekawość budzi entuzjazm i pomaga uczyć się efektywniej. System szkolny nie sprzyja rozwijaniu naturalnego zaciekawienia, więc tym bardziej warto wspierać naturalne zainteresowania dzieci, zamiast zamykać je w schematach testów.
  • Psycholog dr Mike Rucker w książce „Supernawyk” zachęca, by przeżywać życie w sposób przemyślany, zaczynając od tego, by w zabawie – czyli przyjemnym spędzaniu czasu – dostrzec potencjał odkrywania nowych rzeczy, chroniący przed znużeniem.
  • Dyplomata Tomasz Orłowski podpowiada, jak podróżować, by doświadczyć piękna świata w zwykłych rzeczach, także tych dostępnych za darmo, które łatwo pominąć w pospiesznym zwiedzaniu.
  • Psycholog Paweł Jankowski przybliża korzyści z posiadania hobby i dzielenia się nim z innymi.

W naszym drugim bloku tematycznym zachęcamy do tego, by poczuć się dobrze w swoim ciele. Piszemy o celebrowaniu kobiecości niezależnie od wagi i wieku, o dojrzałej seksualności, która przynosi ogrom nowych doznań, i o tym, dlaczego organizm zaczyna chorować, gdy wypieramy emocje

  • Jako dziewczyna z otyłością olbrzymią czasami czułam się nie do końca „kobieca” – przyznaje psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Kucewicz, dzieląc się doświadczeniem zaprzyjaźniania się z własnym ciałem.
  • Transformacja hormonalna podczas menopauzy sprawia, że siły, które jej ciało zużywało wcześniej, żeby począć dziecko, kobieta może wykorzystać teraz na to, na co tylko chce – wyjaśnia terapeutka medycyny chińskiej Katarzyna Marcelewicz-Mitoraj.
  • Wszyscy do pewnego stopnia coś negujemy i oszukujemy samych siebie, na ogół w sposób nie do końca świadomy. O zdrowiu czy chorobie decyduje jedynie kwestia skali tych zjawisk – zauważa lekarz Gabor Maté, przeświadczony, że mechanizm wyparcia jest istotnym czynnikiem chorobotwórczym.
  • Seksualność to nie tylko łóżkowe pozycje, ale przede wszystkim relacja z ciałem i umiejętność budowania związku – przekonują edukatorki seksualne Klaudia Latosik i Olga Żukowicz, i podpowiadają, jak kochać się, nie bacząc na PESEL.

Na lipcowy blok tekstów „Wolni od stresu” składają się teksty poświęcone:

  • technice Alexandra służącej redukowaniu napięć w ciele;
  • japońskiemu rytuałowi zapachów Kodo, którego relaksacyjne elementy możemy odnaleźć w domowej ceremonii;
  • dobrym praktykom w zakresie profilaktyki przewlekłego zmęczenia.

Jak zawsze w SENSie dużo miejsc poświęcamy relacjom i pracy rozwojowej nad sobą, są to m.in. testy na temat:

  • uzależnienia od adrenaliny, które może stać się trampoliną do kolejnych uzależnień;
  • nowego etapu w związku, który rozpoczyna się wraz z wyprowadzką dorosłych dzieci z domu rodzinnego;
  • lęku przed bliskością, jaki nurtuje wielu nastolatków i młodych dorosłych;
  • wysokiej wrażliwości u mężczyzn.
  • zmian w mózgu przyszłego ojca.

W numerze także nasze stałe rubryki, m.in.:

  • Uwaga: depresja. „Nie ma jednego wzorca depresji. Każdy człowiek przeżywa ją inaczej” – podkreśla certyfikowana psychoterapeutka Milena Karlińska-Nehrebecka
  • Zdrowie psychiczne. Jak poradzić sobie z atakiem paniki?
  • O roli kina jako katalizatora emocji mówi Vicky Krieps, którą znamy m.in. z dramatu historycznego „W gorsecie”
  • Bliżej natury. Czego nie wiemy o ptakach drapieżnych?
  • Psychonewsy, czyli ciekawostki psychologiczne
  • Polecenia książek, filmów i wydarzeń rozwojowych.
Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 21 MB

BESTSELLERY

Kategorie: