Facebook - konwersja
  • nowość

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
10 lipca 2024
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,99

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Temat Numeru nosi tytuł „Manewry miłosne”, a drugi blok tematyczny – „Czas na odpoczynek”. Ilustrację na okładkę wykonała Adriana Dziewulska.

Skąd się biorą motyle w brzuchu? Dlaczego tak trudno rozpoznać miłość? Czy związek na odległość ma szansę przetrwać? Jak poradzić sobie z zazdrością o przeszłość partnera? W Temacie Numeru mówią o tym nasi eksperci.

• Procesy, które leżą u podłoża związków romantycznych, na poziomie funkcjonowania mózgu nie różnią się znacząco od innych procesów emocjonalnych czy motywacyjnych związanych z zachowaniami społecznymi – wyjaśnia neuronaukowczyni dr Alicja Puścion.

• Czego potrzebujemy, żeby budować związki? Na czym polega paradoks miłości? Odpowiedzi na te pytania szukamy wspólnie z psychologiem Pawłem Droździakiem

• Bycie w jakościowo dobrym kontakcie w związku na odległość jest realne, jeżeli to się dzieje za obopólną zgodą i ze wzajemnym wsparciem – przekonuje psychoterapeutka Anna Dankowska

• W fazie zakochania łatwo bagatelizować, że partner lub partnerka ma już dzieci z poprzedniego związku, bo przecież miłość jest najważniejsza, a potem przychodzi rozczarowanie. O tym, jak budować takie relacje bez zazdrości o przeszłość – mówi mediatorka Alicja Kuczyńska-Krata.

W naszym drugim bloku tematycznym zachęcamy do tego, by wypracować w sobie nawyk regularnego odpoczynku, bo to potrzeba fizjologiczna a nie nagroda. Tylko rutyna pozwoli naszemu organizmowi odpowiednio się zregenerować, bo nie da się odpocząć na zapas.

• Psycholożka Sonia Ziemba-Domańska zachęca, by nie szukać modnych metod relaksacji, a naukę odpoczynku zacząć od najprostszych rzeczy, jak spacer, drzemka, odłożenie telefonu.

• Dziennikarka i autorka książek o podróżowaniu Magdalena Żelazowska podpowiada, jak być slow na wyjeździe wakacyjnym.

• Sen to podstawowe narzędzie efektywnego odpoczynku. Jak dobrze spać – podpowiadamy z po mocą psycholożki Kristen Casey.

• Kiedy jesteś matką na skraju wypalenia, łap każdą wolną chwilę – apeluje terapeutka Aleksandra Sileńska w książce „Zaopiekowana mama”.

Na lipcowy blok tekstów „Wolni od stresu” składają się teksty poświęcone:

• metodzie TRE, dzięki której ciało usuwa napięcia

• oraz medytacjom chrześcijańskim przez kontakt z naturą.

Jak zawsze w SENSie dużo miejsc poświęcamy pracy rozwojowej nad sobą, tym razem przedstawiamy m.in. następujące tematy:

• Psychodrama jako narzędzie zmiany;

• Konsultacja kryzysowa. W jakich okolicznościach i dla kogo?

• Zarażanie się emocjami innych osób. Mechanizm i wskazówki, jak się przed tym chronić, opisuje prof. Ewelina Knapska

• Dojrzałość psychiczna. Psychiatra dr hab. Sławomir Murawiec podkreśla, że warsztaty, terapie ani leki nie rozwiążą problemów za ciebie.

• Zależność od urządzeń cyfrowych okiem terapeuty uzależnień Roberta Rutkowskiego.

W numerze także nasze stałe rubryki, m.in.:

• Uwaga: depresja. „Kiedy rozwiązanium może być stymulacja nerwu błędnego?” Wyjaśniają psychiatra prof. Krzysztof Kucia i neurochirurg dr hab. Krzysztof Zapałowicz

Filmoterapia. O dokumencie „Nic nie czuję”, poświęconym zdrowiu psychicznemu młodzieży w Polsce, rozmawiają Grażyna Torbicka i Martyna Harland.

Bliżej natury. Pies, urodzony do wąchania.

Psychonewsy, czyli ciekawostki psychologiczne

• Polecenia książek, filmów i wydarzeń rozwojowych.

Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 43 MB

BESTSELLERY

Kategorie: