Facebook - konwersja
  • nowość

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
11 września 2024
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Temat Numeru nosi tytuł „Po co nam psychoterapia?”, a drugi blok tematyczny – „Jesienny slow”. Ilustrację na okładkę wykonała Joanna Gwis

 

„Czy jesteś po terapii?”  – takie pytanie coraz częściej pada na dość wczesnym etapie znajomości, zanim jeszcze przerodzi się ona w coś bliższego. Jakie informacje dodatkowe niesie odpowiedź „tak” i co właściwie daje nam psychoterapia? –  z pomocą ekspertów zastanawiamy się w Temacie Numeru. Piszemy także o tym, że proces terapeutyczny różni się w zależności od nurtu.

 

- Ewa Woydyłło, psychoterapeutka i autorka bestsellerowych książek psychologicznych, zachęca, by zamiast zamęczać przyjaciół skargami i żalami, mówić o tym na terapii. Zarazem przestrzega, by nie utknąć w niej na lata, analizując krzywdy i braki z dzieciństwa... bo życie ucieka.

- Paweł Holas, profesor na Wydziale Psychologii UW, opisuje, jak rozwój nauki pozwala odnieść psychoterapię już nie tylko do psychologii, lecz także neurobiologii czy genetyki – i w rezultacie lepiej ocenić skuteczność procesu terapeutycznego.

- Hanna Ostrowska-Biskot, terapeutka uzależnień wyjaśnia, dlaczego osoba współuzależniona także potrzebuje leczenia oraz że iluzją jest wiara w to, jak po wyjściu partnera czy partnerki z nałogu wszystko automatycznie dobrze się ułoży.

- Przewodnik po najbardziej popularnych nurtach terapeutycznych. Przed wyborem psychoterapeuty warto wiedzieć, w jakim nurcie on pracuje i jak to wpływa na przebieg sesji, długość procesu i podejście do problemów, nad którymi chcemy pracować.

 

W naszym drugim bloku tematycznym podpowiadamy, jak odnaleźć się w jesiennym spowolnieniu i skonfrontować z niepokojem, który czujemy wraz z nadejściem jesieni.

 

- Dlaczego boimy się zwolnić, choć natura zachęca? Odpowiada psychiatra i psychoterapeuta Sławomir Murawiec.

- Poczuj slow. Na górskie szlaki po sezonie zaprasza Robert Rient.

- Chodźmy do lasu. Korzyści z tzw. kąpieli leśnych okiem psychiatry Katarzyny Simonienko.

Jak zawsze w SENSie, dużo miejsc poświęcamy zdrowiu psychicznemu:

- Zasady wspierania osób w depresji: co mówić i robić a czego się wystrzegać?

- Asystenci zdrowienia. Własne doświadczenie pomaga im towarzyszyć osobom w kryzysie

- Terapeutyczna rola pracy w życiu osób ze schizofrenią.

 

Elementem profilaktyki zdrowia psychicznego jest także umiejętne zarządzanie stresem. W jaki sposób? Na przykład przez praktykę 5Rytmów®. Oraz podejście z dystansem do wyzwań i oczekiwań społecznych związanych z początkiem roku szkolnego – z korzyścią dla siebie i dzieci.

 

W numerze październikowym również wiele artykułów związanych z relacjami i rozwojem, m.in.:

- Życie w związku v. życie solo – jak terapeuta widzi konsekwencje wynikające z wyboru jednego i drugiego modelu?

- Wskazówki, jak ostatecznie zerwać z narcyzem.

- Nagomi. Japoński sposób na unikanie skrajności.

- Art journaling. Więcej niż pisanie pamiętnika.

- Praca z wewnętrznymi postaciami.

 

Ponadto, w stałych rubrykach:

 

- Zaburzenia osobowości. Skąd się biorą kompulsję?

- Felieton terapeutyczny

- Psychonewsy, czyli ciekawostki psychologiczne

- Polecenia książek i wydarzeń rozwojowych.

Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 24 MB

BESTSELLERY

Kategorie: