Facebook - konwersja
  • nowość

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
9 października 2024
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,99

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Temat Numeru nosi tytuł „Minimalizm. Poczuj satysfakcję z wybierania ”, a drugi blok tematyczny – „Jak działa pamięć”. Ilustrację na okładkę wykonała Adriana Dziewulska.

NIE: jak zrobić więcej czy jak zrobić mniej w krótszym czasie, żeby mieć mniej pracy? LECZ: jak robić właściwe rzeczy? To inny sposób działania, wynikający z ustalenia priorytetów w życiu. Bez nich rozmieniamy się na drobne, stajemy się specjalistami w coraz mniej istotnych sprawach. Jesteśmy zajęci, ale nieefektywni, ciągle w ruchu, ale zmierzamy donikąd. Nie o liczby bowiem chodzi, ale o priorytety i wartości. I właśnie o takim minimalizmie piszemy w Temacie Numeru.

 

· Być esencjalistą – powtarzamy za Gregiem McKeownem – to zadowalać się czymś małym, nie spieszyć się. Koncentrować się na tym, czego potrzebujesz, aby zaprojektować dobre życie, a nie na tym, czego niepotrzebnie chcesz. Celem nie jest pozbawianie się, ale zmiana nastawienia z pragnień na potrzeby.

· Minimalizm jest niejako wpisany w istotę człowieczeństwa, bo życie co rusz każe nam z czegoś zrezygnować, coś zostawić. A jednak – jak przekonuje psychiatra i psychoterapeuta dr hab. Sławomir Murawiec – każda taka strata niesie także wybór: trzymać się tego, co minęło, czy otworzyć na kolejne doświadczenia?

· Mimo deklaracji, że liczy się jakość, a nie ilość, nasza codzienność zawodowa upływa pod presją deadline ’ów i wyników ekonomicznych. Czy w takich warunkach można praktykować minimalizm oparty na wartościach? Iwona Firmanty, coach i psychoterapeutka, przekonuje, że tak, i wskazuje, jak to robić

 

W naszym drugim bloku tematycznym zastanawiamy się nad tym, jak działa pamięć i jak ją trenować. O wskazówki poprosiliśmy ekspertów:

 

· Prof. Edward Nęcka opowiada, jak zapamiętujemy to, co dociera przez wzrok, słuch, dotyk, węch. I jak postrzeganie zmysłowe ułatwia zapewnia mózgowi dostęp do zapamiętanych informacji.

· Agnieszka Baran i prof. Przemysław Bąbel, autorzy książki „Trening pamięci. Podręcznik trenera” przybliżają program takiego treningu.

· Katarzyna Miller i Joanna Olekszyk w kolejnej odsłonie cyklu „W życiu jak w kinie” rozmawiają o tym, co zapisuje się w naszej pamięci dzięki wątkom, obrazom i postaciom filmowym.

· Współkuratorka wystawy „(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata” dr Natalia Romik opowiada o wyjątkowej pamięci autora obrazów, dzięki której zdołał on bardzo precyzyjnie odtworzyć miasteczko swojego dzieciństwa

 

We listopadowym SENSie podpowiadamy również, jak uwolnić się od stresu. W stałym dziale „Wolni od stresu”:

· Wywiad z psycholożką Justyną Żejmo o tym, jak wzmacniać swoją odporność psychiczną, by nie panikować w stresującej sytuacji.

· Jacek Paszkowski, certyfikowany nauczyciel metody Feldenkraisa wyjaśnia, jak mikroruch może oddziaływać na naszą psychikę.

· O roli jogi śmiechu w przejściu menopauzy rozmawiamy z trenerką metody Karin Lesiak

 

 

Jak zawsze w SENSie dużo miejsc poświęcamy relacjom, są to m.in. testy na temat:

· komunikacji w związku. Czy aby na pewno mówienie wszystkiego wprost służy dobrej relacji – pytamy psychologa i terapeutę Pawła Droździaka.

· równowagi w braniu i dawaniu. Psychoterapeutka Ewa Klepacka-Gryz dzieli się swoimi doświadczeniem z gabinetu, w którym często spotyka się poczuciem niesprawiedliwości w związku.

· miłości jako działaniu. Jeśli traktujesz miłość jako uczucie, nie możesz jej w pełni doświadczyć. Gdy uznasz miłość jako akt woli, twoje relacje się zmienią – Robert Rient przywołuje tezę Bell Hooks z książki „Wszystko o miłości”.

· wychodzenia z roli ofiary. Terapeutka uzależnień Hanna Ostrowska-Biskot podpowiada, co pomaga uniknąć kolejnego współuzależnienia.

· rozmów międzypokoleniowych. Jak taka dyskusja powinna przebiegać, żeby coś dobrego z niej wynikało – zastanawia się w swoim kolejnym felietonie prof. Bogdan de Barbaro.

 

 

Ponadto, w stałych rubrykach:

 

· Uwaga. Depresja. Jak rodzice mogą wspierać swojego przeżywającego trudności nastolatka?

· Zaburzenia osobowości. O osobowości zależnej pisze psycholog Paweł Jankowski.

· Odważnie i po swojemu. Felieton terapeutyczny.

· Filmoterapia. Tytuły, które pomagają pogodzić się ze stratą w rozmowie Martyny Harland.

· Psychonewsy, czyli ciekawostki psychologiczne.

· Polecenia książek i wydarzeń rozwojowych.

 

Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 32 MB

BESTSELLERY

Kategorie: