Facebook - konwersja
  • nowość

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
13 listopada 2024
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,99

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Temat Numeru nosi tytuł „Homo spiritus. Instynkt duchowości”, a drugi blok tematyczny – „Nie samą pracą człowiek żyje”. Ilustrację na okładkę wykonała Patrycja Niewiadomska.

Czy w XXI wieku nasze potrzeba duchowości jest nadal aktywna? A jeśli tak, to czy jak ją zaspokoić? O pomoc w szukaniu odpowiedzi na te pytania zwróciliśmy się w Temacie Numeru do ekspertów.

 

 

• „Oczywiście, że człowiek nosi w sobie naturalną potrzebę doświadczania wymiaru świata, który związany jest z duchowością, cokolwiek pod tym pojęciem rozumiemy” – przyznaje psychoanalityk jungowski Tomasz J. Jasiński.

• „Istnieje wiele obserwacji wskazujących na to, że element wiary kształtowany religijnie, ale niekoniecznie teologicznie, raczej w znaczeniu pewnego aktu ukierunkowanego na rzeczywistość transcendentną, koreluje pozytywnie z poczuciem sensu życia i satysfakcji życiowej oraz mniejszą skłonnością do zaburzeń depresyjnych i prób samobójczych” – zauważa prof. Jakub Pawlikowski z Polskiego Towarzystwa Opieki Duchowej w Medycynie.

• Psychoterapeutka Anna Dankowska przybliża maoryską duchowego dobrobytu, który jest jenym z filarów całego naszego zdrowia.

• O koncepcji świętych ścieżek w kulturze japońskiej, w które odnajdujemy wiele podobieństw do tradycji Słowian, pisze Robert Rient.

 

 

„Nie samą pracą człowiek żyje” – przypominany w naszym drugim bloku tematycznym, zachęcając, by w tym, czym zajmujemy się zawodowo, szukać sensu oraz dbać o swój dobrostanu i zdrowe zasady współpracy. Piszemy w nim o:

 

• stanie flow, który zwiększa kreatywność i daje napęd do działania, pod warunkiem, że zadania nie są za łatwe;

• koncepcji kolorów odzwierciedlających podejście do pracy i współpracowników;

• zasadach, które ułatwią prowadzenie wspólnego biznesu przez parę;

• pomysłach na współdziałanie ze sztuczną inteligencją z pożytkiem dla siebie.

 

 

Wśród co miesiąc podsuwanych wskazówek, jak lepiej zarządzać stresem – tym razem proponujemy:

• pracę z ciałem według metody Zoga® Movement

• zachwycanie się dziką naturą, bo dzięki temu jesteśmy bardziej życzliwi wobec świata i samych siebie

 

Jak zawsze w SENSie dużo miejsc poświęcamy relacjom, są to m.in. teksty na temat:

 

• bezwarunkowej szczerości w związku. Czy to w ogóle możliwe i jakie konsekwencje niesie? – pytamy psychologa i terapeutę Pawła Droździaka;

• ryzyka związanego z seksem pod wpływem substancji odurzających;

• zachowań autoagresywnych u dzieci;

• strategii nastolatków na przetrwanie.

 

Ponadto, w stałych rubrykach:

 

• Uwaga. Depresja. Psychiatra prof. Ryszard Stach współautor książki „Czy to już depresja?”, zachęca, by przede wszystkim zmienić swoje myślenie. W jaki sposób?

• Zaburzenia osobowości. Osobowość unikającą przybliża psycholog Paweł Jankowski.

• Odważnie i po swojemu. Felieton terapeutyczny o naukach, które dorośli mogą czerpać od dzieci

• Coaching filozoficzny. Jak klasycy pomagają współczesnemu człowiekowi poradzić sobie z codziennymi problemami?

Filmoterapia. Grażyna Torbicka i Martyna Harland rozmawiają o filmie „Imago

• Psychonewsy, czyli ciekawostki psychologiczne.

• Polecenia książek i wydarzeń rozwojowych.

Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 17 MB

BESTSELLERY

Kategorie: