Facebook - konwersja
  • nowość

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
14 stycznia 2025
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,99

Sens. Psychologia dla ciebie - ebook

Temat Numeru jest poświęcony depresji i nosi tytuł „W pułapce czarnych myśli”, a drugi comiesięczny blok tematyczny – „Ach, jak przyjemnie” – dotyczy roli przyjemności w naszym życiu. Ilustrację na okładkę wykonała Magdalena Pankiewicz.

Choć o depresji wiemy coraz więcej, wskaźniki zachorowalności wcale się nie obniżają. Wręcz przeciwnie – wciąż aktualizowane dane nie pozostawiają złudzeń, że współczesne społeczeństwa masowo doświadczają tej choroby. Jak ją rozpoznać? Jak z niej wyjść? Jak jej zapobiegać? Odpowiedzi na te pytania szukamy z pomocą specjalistów, których zaprosiliśmy do naszego Tematu Numeru.

Psychoterapeutka i psycholożka z Instytutu Psychologii PAN dr Marzena Rusanowska wyjaśnia, skąd bierze się podwyższony poziom złości, występujący u połowy pacjentów, i na ile wiedza, że tak jest, może być pomocna w terapii.

Trauma a depresja. Co mają ze sobą wspólnego? Czy jedna może przysłonić drugą? Albo do niej doprowadzić? Na pytania, co łączy te dwa doświadczenia, odpowiada psychoterapeuta Kacper Stengert.

• O tym, jak wiek koreluje z radzeniem sobie z depresją, mówi psycholożka dr Brooke Viertel ze Szpitala Uniwersyteckiego Hamburg-Eppendorf.

Psycholog prof. Ryszard Stach wskazuje, jak korygować swoje myśli, zanim staną się one nieadaptacyjne i – zamiast wspomagać – zaczną nam szkodzić.

Nasz drugi blok tematyczny pt.„Ach, jak przyjemnie” poświęcamy poszukiwaniu tego, co może wprowadzić nas w stan błogości w codziennym życiu. Podpowiadamy, jak:

zaspokajać potrzeby estetyczne i relaksować zmysły;

wykorzystać metaforę przestrzeni do budowania zdrowych relacji, na początek tej z samym sobą;

odnaleźć wspierający aspekt w bogatej symbolice pojęcia „dom”;

rozpoznać, co robimy naprawdę dla przyjemności, a co, żeby „się pokazać”.

Jak zawsze w SENSie dużo miejsca przeznaczamy na teksty o związkach i relacjach międzyludzkich, m.in. dotyczące:

roli, jaką w związku gra seks (i co z tego wynika w kontekście społecznym?);

szukania miłości przez Internet (jak do tego podejść, by nie dać się skrzywdzić?);

zachowań przemocowych, które nie dają o sobie znać przez przypadek;

współpracy zamiast rywalizacji w środowisku zawodowym;

postaw rodziców, którymi kompensują oni swoja niewiedzę o tym, czym faktycznie zajmują się ich dzieci.


W dziale rozwój piszemy m.in. o tym, dlaczego:

terapia grupowa ma wielką moc;

problem leży nie w samym myślenie magicznym, a jego dawce;

warto poddać dziecko diagnozie psychologiczno-pedagogicznej.

 

W numerze także nasze stałe rubryki, m.in.:

Coaching filozoficzny. O przyjaźni pisze prof. Lilianna Kiejzik.

Felieton terapeutyczny. Jak spożytkować dany nam czas?

Zdrowie psychiczne. Różnice w biologii mózgu sprawiają, że każdemu z nas pomaga co innego.

Filmoterapia. Terapeutyczne wątki w filmie „Babygirl” tropią dr Alicja Długołęcka i Martyna Harland

Psychonewsy, czyli ciekawostki psychologiczne

Polecenia książek, filmów i wydarzeń rozwojowych.

Kategoria: Psychologia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 20 MB

BESTSELLERY

Kategorie: