Wiadomości Księgarskie nr 1/2016 (79) - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Wiadomości Księgarskie nr 1/2016 (79) - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Grudzień 2016
Rozmiar pliku:
2,6 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
10,00
Cena w punktach Virtualo:
1000 pkt.

Pełny opis

"Wiadomości Księgarskie" są jedynym na polskim rynku pismem w całości poświęconym księgarstwu. Za cel stawiają sobie konsolidację całego środowiska poprzez dostarczanie najważniejszych dla branży informacji, stworzenie forum wymiany myśli, edukację kolejnych pokoleń księgarzy oraz promocję czytelnictwa. Pismo istnieje na rynku od 1993 roku. Od 2004 roku wydawcą kwartalnika jest Biblioteka Analiz Sp. z o.o.

"Wiadomości Księgarskie" ukazują się w formie zeszytów w formacie A5, objętości ok. 80-100 str., z kolorowymi okładkami i czarno-białym środkiem. Zamieszczają informacje z życia branży księgarskiej i szeroko pojętego rynku książki. Prezentują wydarzenia i komunikaty organizacji księgarskich oraz głosy i opinie osób związanych z rynkiem książki. Kwartalnik oprócz aktualności, publicystyki
i artykułów o charakterze poradnikowym, publikuje także wspomnienia księgarzy oraz teksty z historii polskiej książki i księgarstwa.

Spis treści

Od redakcji:

 • Andrzej Skrzypczak Słowo wstępne
 • Katarzyna Balicka Więckowska Zanim powstało SKP
 • Kazimierz Rzewuski Postscriptum do ostatniego rozdziału

Wydarzenia – informacje – komunikaty:

 • 60 lat Stowarzyszenia Księgarzy Polskich – Kalendarium 1956-2016
 • Irena Janowska-Woźniak Konkurs im. Leona Marszałka trzyma się

Rozmowa numeru
Krzysztof Kaleta w rozmowie z Józefą Witas i Zofią Szpojankowską Książka to także kultura, czyli dwugłos księgarski w sprawie

Rynek książki

 • Ewa Tenderenda-Ożóg Ogólnopolska Baza Księgarń – rok od uruchomienia projektu
 • Jerzy Leszek Okuniewski Dylematy polskiego rynku wydawniczo-księgarskiego
 • Jerzy Leszek Okuniewski Przyszłość książek, przyszłość czytelnictwa

Dział antykwaryczny
Paweł Podniesiński Aukcje wczoraj i dziś (w PRL i w III RP)


Z życia organizacji księgarskich

 • Krystyna Dołoszyńska i Kazimierz Mrowczyk Klub Miłośników Historii Księgarstwa i jego działalność w latach 2015-2016
 • Rocznice, jubileusze, czyli Dzień Księgarza AD 2015
 • Wpisy do ksiąg pamięci Klubu Księgarza

Kształcenie księgarskie

 • Piotr Dobrołęcki Jak to z PAK było?
 • Jerzy Leszek Okuniewski O problemach edukacji zawodowej księgarzy

Historia książki i księgarstwa
Adam Nowak Katalogi księgarskie – messkataloge

Ludzie książki
"Ojcowie" Stowarzyszenia Księgarzy Polskich

Miscellanea księgarskie
Anegdoty klubowe, czyli zdarzenia przez Jana Rodzenia spisane
Księgarskie fraszki i rymowanki

BESTSELLERY