Wiadomości Literackie 1 (1/2012) - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Wiadomości Literackie 1 (1/2012) - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
18 listopada 2012
Rozmiar pliku:
17 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
10,00
Cena w punktach Virtualo:
1000 pkt.

Pełny opis

Pierwszy numer Wiadomości Literackich jest wyjątkowy nie tylko dlatego, że jest pierwszy. Zapraszamy Państwa do lektury tekstów Leszka Szarugi – ważnego literata, krytyka i tłumacza. W pierwszym numerze fragment jego powieści oraz tłumaczenie poezji Augusta Stramma. György Spiró jeden z najlepszych współczesnych pisarzy węgierskich dzieli się z nami refleksją nad osobowością Czechów. W nawiązaniu do roku Bolesława Prusa, Krzysztof Biedrzycki proponuje kilka odczytań Lalki. Dramat i teatr bardzo dokładnie analizuje Paweł Stangret, a o legendzie pewnego artysty pisze Daniel Ciesielski. Nie może być pierwszego numeru bez wspomnienia o Mieczysławie Grydzewskim, pierwszym redaktorze naczelnym przedwojennych Wiadomości Literackich.

W numerze można odświeżyć wiedzę na temat Kierkegaarda oraz Stanisława Vincenza. Otwierając się na nowe, w pierwszym numerze pojawia się dialog muzyczny Kacpra Kasdepke z ojcem. Na pytanie, gdzie się podział Alvy Singer próbuje odpowiedzieć Katarzyna Sikora, a na Ulicę Krokodyli zaprasza Sławomir Małota. Relację z tego co się dzieje nad brzegiem Dniepru zdaje Marek Ilski, natomiast gruzińskie wspomnienia prezentuje Dorota Zielińska.

Spis treści

Wspomnienie
Mieczysław Grydzewski...2
Od Redakcji...3
Literatura
...Zmowa kontrolowana, Leszek Szaruga...6
Jacy są Czesi (i Węgrzy, i Polacy)?, György Spiró...26
Esej europejski, Tomasz Stepnowski...28
Chodźmy na ulicę Krokodyli. Rzecz o wielkim nieobecnym, Sławomir Małota...45
Edward Stachura. Kilka uwag o legendzie artysty, Daniel Ciesielski...54
W setną rocznicę śmierci Bolesława Prusa
Moje Lalki, Krzysztof Biedrzycki...12
Teatr
Słowa rzucane na śnieg, Paweł Stangret...10
Polityka dramatyczna, Paweł Stangret...23
Poezja
Wiersze, August Stramm...14
W rozmowie WL
Żałuję, że wróciłem, Tomasz Skłodowski rozmawia z Edwardem Kołodziejczykiem...16
Historia
Tygiel wolności, czyli niepodległość 18 narodów ’18 roku,Krzysztof Jabłonka...18
Nad brzegiem Dniepru, część 1, Marek Ilski...51
Widziane stamtąd
Opowiadania spod róży. Syria, Dorota Zielińska...48
Recenzje
Kuczok nieoświetlony, Jan Gaj...33
Idzie nowe...
Riff z ojcem w tle, Kacper Kasdepke...34
Kino
Gdzie się podział Alvy Singer?, Katarzyna Sikora...36
Ex cathedra...
Spadkobierca Kierkegaarda, Mateusz Sawczuk...38
Geopoetyka gór w Na wysokiej połoninie Stanisława Vincenza,Sylwia Iwanek...42
88 lat temu...57
Reportaż
Tu jest Polska, Tomasz Skłodowski...59
Konkurs...62
Silva Rerum...63

BESTSELLERY