WYSPA  Kwartalnik Literacki - nr 2/2011 (18) - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

WYSPA Kwartalnik Literacki - nr 2/2011 (18) - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Lipiec 2011
Rozmiar pliku:
4,5 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
5,00
Cena w punktach Virtualo:
500 pkt.

Pełny opis

WYSPA jest pismem poświęconym współczesnej literaturze polskiej i zagranicznej. Naszą ambicją jest tworzenie pisma ambitnego i inteligentnego, z nietuzinkowymi tekstami krytycznymi, żywo reagującego na wszelkie zmiany w literaturze i kulturze.

Prezentujemy różne gatunki literackie i różne style; publikujemy teksty prozatorskie i poetyckie, felietony, eseje krytyczne, wywiady z autorami, obszerne recenzje nowości wydawniczych. Stałe działy pisma to:
1. Nowe nazwiska, gdzie publikowani są autorzy przed debiutem książkowym
2. Galeria na "Wyspie" - dział poświęcony autorowi grafik, które ilustrują dany numer
3. Felietony, gdzie tematy literackie wybrzmiewają obok dyskusji, które dotyczą tematów społecznych i szeroko dyskutowanych
4. Recenzje nowości książkowych
5. Kronika informująca o najważniejszych wydarzeniach w świecie literackim i na rynku książki
6. Kronika regionalna poświęcona w całości lokalnym środowiskom twórczym, wydarzeniom na "prowincji" i tym informacjom, które są często pomijane nawet w tytułach kulturalnych
7. Cypel - dodatek alternatywny, poświęcony tematom kultury "niszowej".

Wokół pisma udało nam się zgromadzić doborowe grono autorów starszego i młodszego pokolenia, na łamach kwartalnika pojawili się m.in. Wiesław Myśliwski, Eustachy Rylski, Bohdan Zadura, Tomasz Różycki, Marek Nowakowski, Kazimierz Orłoś, Anna Piwkowska, Wacław Holewiński, Jacek Dehnel, Ignacy Karpowicz, Tadeusz Sobolewski, Adam Wiedemenn, a także felietoniści jak Jerzy Górzański, Piotr Wojciechowski czy Paweł Dunin-Wąsowicz.

Premierowy numer Wyspy ukazał się w marcu 2007 roku, pismo wydawane jest w cyklach 3-miesięcznych, roczna prenumerata kwartalnika kosztuje 40 zł.
Wyspa jest obecna w Empikach na terenie całego kraju, sprzedaż pisma odbywa się za pośrednictwem sieci kolporterskich Ruch, Kolporter, PolPerfect.

Spis treści

ISLANDIA
Sindri Freysson, Sen o narodzie
Herman Stefansson, People are strange
Huldar Breidfjord, W samochodzie z R
Kristin Heida Kristinsdottir, Islandia, owca islandzka, Islandczycy
Sigurbjorg Trastardottir, Woda
Marzena Michałek, IS (not)

PROZA
Marek Ławrynowicz, Jozio (fragment)
Tadeusz Sobolewski, Plamki słońca w Warwarze
Zofia Beszczyńska, Zima
Zofia Beszczyńska, Oskar

POEZJA
Jarosław Klejnocki:
Esse, nieesse
Antynirwana
Dyspersja
Wyznanie
Krzysztof Lisowski:
Tamto
Zwiedzanie wieczności
Małosłowy zimowe-wiosenne
Bartosz Suwiński: Lustra, mrozy
Marina Trumić:
Dlaczego Warszawa
Niepokój
Na tym samym miejscu

ESEJ
Wojciech Kaliszewski, Kształt narodu
Michał Jagiełło, Uwagi obywatelskie
Jarosław Gorski, Iliada – Odyseja. Dwa wzorce starożytnego męstwa
Mariusz Solecki, Wyspa Herberta
Małgorzata Mostek, Wracanie w próżnię
Kamila Sowińska, Miejsca Marka Hłaski (cz. II)


FELIETON
Jerzy Gorzański, Kąpiel z krokodylem
Piotr Wojciechowski, Obywatele bez kultury
Karol Maliszewski, Bułka z pontonem
Mirosław Bańko, Brzydkich wyrazow już nie ma

NOWE NAZWISKA
Victor Fincerski:
Dasein
Szczur
Do M
Niezła historia?

GALERIA NA WYSPIE
Małgorzata Karolina Piekarska,  Świat z fragmentow

PERYSKOP
Z redakcyjnej poczty

RECENZJE
KRONIKA
KRONIKA REGIONALNA
NASI AUTORZY
CYPEL – DODATEK ALTERNATYWNY
Aleksandra Oniszk, Ekran czy gablota?
Olgierd Dokalski, Z notatnika Wyspiarza

BESTSELLERY