WYSPA Kwartalnik Literacki - nr 2/2013 (26) - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

WYSPA Kwartalnik Literacki - nr 2/2013 (26) - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Rok wydania:
2013
Rozmiar pliku:
21 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
9,99
Cena w punktach Virtualo:
999 pkt.

Pełny opis

W dziale prozy publikujemy opowiadanie Rafała Wojasińskiego, od lat współpracującego z redakcją „Wyspy”,  zatytułowane „,Palacz”, a także cztery opowiadania Marcina Sasa „Dzień, w którym próbował żyć”, „Poza wszystkim, czyli spacer życia”, „Głupi” i „Ostatnio”.


W dziale poezji zamieszczamy wiersze Adriana Sinkowskiego, byłego redaktora naczelnego „Wyspy”, a obecnie członka redakcji, laureata wrocławskiego projektu „Połów dla poetów przed debiutem książkowym” w 2011 roku. Poza tym publikujemy wiersze Ewy Elżbiety Nowakowskiej, Katarzyny Boruń-Jagodzińskiej i Roberta Rutkowskiego.
W dziale eseju publikujemy „Historię pewnej powieści” czyli posłowie do niedawno wznowionej przez Wydawnictwo Literackie książki Józefa Hena „Nikt nie woła”, które autor uzupełnił o dodatkowe „smaczne” szczegóły w krótkiej rozmowie z Piotrem Dobrołęckim.
Ponadto zamieszczamy eseje o trzech znakomitych postaciach naszej literatury: Janusza Drzewuckiego „Być świadkiem. Nad ‘Notatnikiem niespiesznego przechodnia Jerzego Stempowskiego”, Jana Tomkowskiego „W zimie jeździć nie lubię” o esejach Kazimierza Chłędowskiego oraz Wojciecha Kaliszewskiego „Jedno życie Jarosława Iwaszkiewicza”. Publikujemy też wywiad Wojciecha Chmielewskiego z Andrzejem Chącińskim o „Współczesności”.
W dziale „Nowe nazwiska” prezentujemy prozę Eryka Maciejowskiego i poezję Anny Domaszewskiej. Stałe rubryki to felietony: Jerzego Górzańskiego „Carabar i makagiga. Zdarzenia i dopowiedzenia”, Piotra Wojciechowskiego „Cztery głosy męskie. Pisane dla Wyspy”, Karola Maliszewskiego „Niedźwiedź, literatura i eksmisja. Ze snów i przypomnień” oraz Mirosława Bańko „Misie i cisie. ‘Dwie słowie’”. Jest też „Kronika” wydarzeń od marca do maja tego roku 2012 roku oraz „Kronika regionalna”. Zamieszczono też – jak zwykle – obszerny zestaw recenzji.

W „Cyplu”, który jest „alternatywnym” fragmentem „Wyspy”, zamieszczono tekst Bartosza Swobody „Bogactwo minimalizmu: Agnes Martin i Arvo Pärt” oraz artykuł Piotr Wojdata „W gęstej dżungli groove’u czyli subiektywny przewodnik po twórczości Jamesa Browna” w rubryce „Z notatnika wyspiarza”.
W tym numerze „Wyspy” prezentujemy galerię „bardzo wakacyjnego” malarstwa i rysunku Julity Malinowskiej, którą prezentuje Małgorzata Karolina Piekarska w tekście „,Dziecko i artysta w jednym”.
"Wyspa” obecna jest na rynku od marca 2007 r., roczna prenumerata kosztuje 40 zł (koszty wysyłki pomosi wydawca), cena 1 egz. - 9,99 zł
Najnowszy numer "Wyspy" można zamawiać w naszym sklepie: http://rynek-ksiazki.pl/sklep/czasopisma/-wyspa-2-3013_318.html

BESTSELLERY