Facebook - konwersja

Zwierciadło - ebook

Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Data wydania:
3 grudnia 2020
7,80
Cena w punktach Virtualo:
780 pkt.

Zwierciadło - ebook

Kate Winslet, gwiazda styczniowej okładki „Zwierciadła”, opowiada nam o tym, że, jak każdy, popełniała błędy, ale nigdy z żadnego z nich by nie zrezygnowała. „Są częścią mnie, mojej osobowości. Dzięki nim człowiek zmienia się i dojrzewa”. Nigdy nie czuła się celebrytką. Bo, według niej, „gwiazdą jest się tak długo, jak długo trwa ceremonia wręczania Oscarów. No, może jeszcze na czerwonych dywanach Berlina, Cannes lub Wenecji”. I dodaje, że to, gdzie jest dziś, nie jest darem z niebios czy mieszanką szczęścia czy przypadku. To efekt wytrwałości w dążeniu do celu i ciężkiej pracy. Z aktorką rozmawia Mariola Wiktor.

Mamy moc! My, kobiety. Coraz mniej z nas myśli o sobie „słaba płeć”, coraz więcej ćwiczy „mięśnie psychiczne”. Jak to robić? Na to pytanie odpowiadają bohaterki naszego Tematu miesiąca. Na siłę psychiczną składają się trzy wzajemnie na siebie wpływające czynniki: myśli, uczucia i zachowania. Wszystko zaczyna się więc w naszej głowie. Pierwsza rzecz, jaką powinniśmy zrobić, to zmienić nasze myśli! Nie porównywać się z innymi. Nie wątpić w siebie. Nie powstrzymywać się od zabierania głosu. Nie obwiniać się, gdy coś się nie uda. Nie wałkować wszystkiego w nieskończoność. Nie bać się łamania niepisanych zasad.

A o tym, że porażka może być źródłem siły i wstępem do sukcesów, mówi Daria Abramowicz, psycholożka pracująca z tenisistką Igą Świątek. Tekst Aliny Gutek.

Katarzyna Bonda. To ona zmieniła formułę powieści kryminalnej. Jej książki nie schodzą z list bestsellerów, prawa do nich kupują światowi wydawcy. Właśnie ukazała się jej nowa powieść – „Miłość czyni dobrym”, druga część trylogii. Żeby zrozumieć modus operandi uwodziciela przeczytała 120 tomów akt! Wywiad Remigiusza Grzeli.

Przeciętny lot szybowcem, w zależności od umiejętności pilota i warunków atmosferycznych, może trwać od pięciu minut do paru godzin. Najdłuższy lot w jej życiu trwał 8 godzin i 38 minut. Jako pierwsza Polka przeleciała dookoła szczytu Mont Blanc. Czy kiedyś zaliczyła nieplanowane lądowanie? – Tylko w małżeństwie – rzuca z iskrą w oku i szybko dodaje: – Jestem raczej znana z tego, że walczę do końca, co najczęściej doprowadza mnie na docelowe lotnisko. I potem do domu. Do synka. Szybowniczka Anna Piotrowska. Tekst Anny Serdiukow.

Kobiety się policzyły. Zobaczyły, jak wiele z nich jest gotowych iść na demonstrację, pomimo pandemii, pomimo tego, że w domu dzieci i praca. To ważne, że wyszły razem, ale też wielopokoleniowo, i że się podczas tych protestów wspierały – mówi Joannie Olekszyk psycholog Zofia Milska-Wrzosińska.

Wstyd. Każe nam ukrywać to, jacy jesteśmy. Przejawia się nie tylko w rumieńcach, ale też w perfekcjonizmie, arogancji i pysze. – Tymczasem miłość wymaga bezwstydu. Prawdy. Przyznania się do tego, jacy jesteśmy, łącznie z tym, czego się wstydzimy – mówi Beacie Pawłowicz psychoterapeutka Katarzyna Miller.

W cywilizowanym świecie – odwrotnie niż w społecznościach pierwotnych – czyni się z ciąży i porodu coś na kształt choroby wymagającej szpitalnego wsparcia. Dlatego dobrze by nam wszystkim zrobiło, gdyby ciąża i poród przestały być sprawą medyczną, publiczną i polityczną. I żeby mogły przebiegać w rodzinnej atmosferze intymności i spokoju. O porodach w cyklu „Rodzice na nowe czasy” z psychoterapeutą Wojciechem Eichelbergerem rozmawia Alina Gutek.

O tym, czy możliwy jest związek otwarty, o tym, jak być w nim uczciwym z seksuolożką Biancą-Beatą Kotoro rozmawia Beata Pawłowicz.

Co pod choinkę? O prezentach – tych, które kupują i tych, które lubią dostawać – opowiadają Marta Dymek, autorka bloga Jadłonomia i autorka książek kulinarnych, Julia Kuczyńska, czyli Maffashion, blogerka modowa i Mariusz Szczygieł, dziennikarz, reportażysta, pisarz.

Piszemy też o tym, co podczas świąt oglądać i czytać. I o tym, co i w jaki sposób gotuje się i jada w Palestynie. Nie tylko w święta. Sprawdźcie koniecznie.

Spis treści

Felietony
24 Maciej Stuhr Oczyma ojczyma
26 Artur Andrus Szwagier Gierka
28 Katarzyna Miller Kobiecy alfabet
30 Szymon Majewski Psychofilowanie
86 Anna Janko Bliskie spotkanie
228 Tomasz Jastrun Do poduszki

Na okładce
36 Kate Winslet Nie dowiesz się, jeśli nie spróbujesz

Temat miesiąca
44 Jak (od)budować kobiecą siłę? Mamy moc!

Spotkania
56 Katarzyna Bonda Przywracać światu porządek
62 Jakub Gierszał Po prostu żyć
68 Anna Piotrowska Woda w skrzydła i do góry!
74 Aloe Blacc Amerykański sen
80 Prezentownik Co kupują pod choinkę Maffashion, Mariusz Szczygieł i Marta Dymek

Życie wewnętrzne
88 Co się dzieje z naszą miłością? Między nami wstyd
92 Porozmawiajmy o seksie Otwarty związek
96 Rodzice na nowe czasy Rodzimy

Wokół nas
100 Fotoreportaż Chata na końcu świata
106 Autyzm Odmienna perspektywa
110 Reportaż Żeglarz, nasza miłość
116 Eko? Logiczne!
118 Społeczeństwo Odzyskana solidarność

Kultura
123 Dzieje się
126 Rozmowa Jamie Cullum
128 Muzyka
129 Książki
130 Filmy
132 Seriale
134 Sztuka
138 Nie przegapcie!

Moda
142 Inspiracje Nowa fala
148 Zoom Gambit królowej
150 Zjawisko Stylowe buntowniczki
154 Na temat Miedź w kratę
158 Aktualności

Uroda
162 Na co dzień Łazienkowi Super Heroes
167 Top 7 Oko na nowy rok
168 Perfumy Flanker. Zapach z kolekcji
170 Nowości Na osłodę
174 Medycyna estetyczna Pogoda na laser

Zdrowie
176 Przygody ciała Badania na wagę życia
180 Na talerzu Święta i dietetyka

Dom
186 Kobieta we wnętrzu Przestrzeń z duszą
192 Design Zaklęte w szkle

Kuchnia
196 Przy stole Ze wspólnego talerza
202 W prezencie Nie tylko pierniczki

Inne
8 Zamiast wstępu
16 Galeria Zwierciadła Kuba Bąkowski
22 Listy
32 Istota rzeczy
211 Horoskop na 2021 rok
224 Horoskop na styczeń
226 Krzyżówka

Kategoria: Lifestyle i zakupy
Zabezpieczenie: brak
Rozmiar pliku: 27 MB

BESTSELLERY

Kategorie: