Zwierciadło - ebook
Zwierciadło - ebook
Na okładce Maja Ostaszewska. „Aktorstwo to zawód, w którym bez przerwy jest się w stanie zdawania egzaminu. Czy rola się udała, czy jednak nie? Czy jesteśmy skuteczni? Spektakl się podoba? W przypadku aktorek dochodzi jeszcze kwestia oceny wyglądu. Komentarze, na ile lat wyglądamy, czy przypadkiem nie jesteśmy za szczupłe albo za puszyste. W jakiej fryzurze było nam lepiej”. Mówi, że im jest dojrzalsza, tym mniej coś takiego potrafi ją dotknąć. I podkreśla, że wierzy w siostrzeństwo, w to, że możemy się nawzajem inspirować, dopingować. I stawać w swojej obronie.
Przestają przyjeżdżać, dzwonić. Zrywają kontakty stopniowo albo z dnia na dzień. Na jakiś czas lub na zawsze. Nie życzą sobie zainteresowania pod żadną postacią. Dlaczego dorosłe dzieci robią to rodzicom i sobie? O tym w Temacie miesiąca.
„Nigdy niczego nie planowałam. Nie jest tak, że kiedy zagram w czterech dramatach, to uznaję, że teraz powinnam pojawić się w komedii. Nie umiem tak kalkulować. A czasami po prostu potrzebuję pieniędzy, żeby opłacić rachunki, więc biorę to, na czym mogę zarobić”, mówi Robin Wright, aktorka i aktywistka. Upomina się o bezpieczeństwo kobiet pracujących w kopalniach w Kongu i o równe płace w Hollywood.
Światowej klasy scenograf Allan Starski o tym, dlaczego decyduje się na udział w filmie, pianistka, kompozytorka, wokalistka Hania Rani o przyjaźni z duchami, Michał Rusinek, literaturoznawca, tłumacz i pisarz o tym, że czasem to, „jak” coś powiemy czy napiszemy, jest ważniejsze niż „co”, a Maciej Lorenc, autor i tłumacz publikacji na temat psychodelików o leczeniu psylocybiną depresji i chorób neurodegeneracyjnych. Bohaterką cyklu Remigiusza Grzeli jest Magdalena Rigamonti, znakomita dziennikarka, współzałożycielka prywatnego liceum, uczącego wrażliwości społecznej.
Jak sztuczna inteligencja może wpłynąć na nasze życie? „Przyzwyczajamy się do sztucznego świata namiastek i imitacji. Człowiek w relacji z idealnym, niewymagającym niczego botem niewolnikiem będzie się czuł jeszcze bardziej samotny niż bez niego”, uważa psychoterapeuta Wojciech Eichelberger.
Pierwszy etap dobrego seksu to poznanie swojego ciała. Afirmacja seksualności dobroczynnie przekłada się na wszystkie aspekty życia – przekonuje seksuolożka Agata Stola.
Granica między prawdą a fałszem staje się płynna. Postprawda, fake news, deep fake, „fakty alternatywne” to wszystko są kategorie, które opisują poważną chorobę i zagrożenie naszych czasów – sytuację, w której można bezkarnie kłamać, rozpowszechniać kłamstwa i je utrwalać – mówi w cyklu W kręgu wartości prof. Bogdan de Barbaro.
A Marta Niedźwiecka w Niezbędniku nowoczesnej dziewczyny tłumaczy, jaka jest rola pracy w naszym życiu. I mówi, że człowieka, który powiedział jako pierwszy: „Jeśli twoja praca jest twoją pasją, nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu”, zepchnęłaby do najniższego kręgu piekła.
Ponadto w wydaniu:
· Nowy zawód: niania. Opiekunki naszych dzieci stają się profesjonalistkami.
· Uzdrowiska są trendy. Coraz częściej wyprawiamy się „do wód” – po zdrowie i urodę.
· Pomaga w dochodzeniu do zdrowia po operacjach, w leczeniu demencji czy bólu, także w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu czy w hospicjach. O dobrodziejstwach masażu dźwiękiem opowiada fizykoterapeutka Marzanna Karkoszka.
· Dyktowała trendy, wskazywała nowe talenty, miała wpływ na to, co nosi ulica i… Jackie Kennedy. Z okazji 120. rocznicy urodzin wspominamy Dianę Vreeland – legendarną redaktorkę, cesarzową mody.
· Prostota włoskiej kuchni, brazylijska egzotyka i meksykańskie bogactwo smaków składają się na unikalny styl gotowania Ixty Belfrage. W tym roku wydała pierwszą autorską książkę „Mezcla. Przepisy, które budzą wyobraźnię” – przepełnioną apetytem na jedzenie i na życie.
· Kobieta we wnętrzu. Kolekcjonerka. W krakowskim mieszkaniu (i na ganku) Ewy Grodzkiej-Szkółki
Kategoria: | Lifestyle i zakupy |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
Rozmiar pliku: | 32 MB |