Facebook - konwersja
  • zapowiedź

Zwierciadło - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
2 października 2024
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Plik w sprzedaży od 02.10.2024 r.

Zwierciadło - ebook

Na naszej okładce Magdalena Popławska. Wspaniała aktorka, miłośniczka psów, niekoszonych trawników, weganka. „Wydaje mi się, że mam jakąś dzikość w sobie. Na pewno tę ciągnącą do natury. Nieokiełznanie. Walczyłam z wieloma kompleksami, blokadami, zanim zrozumiałam, że właśnie taka nieprzystająca też jestem okej. Taka trochę niewychowana. I ciągle mam potrzebę szukania czegoś wbrew, pod prąd” – mówi.

Rozmowa Aliny Gutek.

„Mam poczucie, że wybierając artystyczny zawód, trzeba się pogodzić z tym, że to właśnie jest droga. Nie wiem, co dokładnie mnie na niej spotka, mogę się na niej potykać, czasem gdzieś źle skręcić czy się zgubić, ale jestem pewien, że dokądś mnie ona zaprowadzi” – mówi bohater jednej z naszych dwóch kolekcjonerskich okładek Jakub Gierszał. Joanna Olekszyk rozmawia z nim nie tylko o aktorstwie. Także o dzikości. Natury i serca.

Bohaterką drugiej okładki kolekcjonerskiej jest Joanna Okuniewska, najbardziej znana polska podcasterka. Niedawno nagrała audioserial „Rozstaniowa pierwsza pomoc”. Opowiada nam o momentach, w których czuła, że straciła całą swoją moc, o wsparciu przyjaciółek, o odnajdywaniu w sobie… archetypu czarownicy. I o miłości. „Miłość to osoba, która pozwala nam być sobą. Nie musimy być przy niej zawsze piękne, zawsze bystre, zawsze zabawne, zawsze ambitne. Mogę mieć gówniany dzień, być rozkapryszona, a i tak będę tę miłość czuła. Miłość to uzupełnienie naszego życia, nie jego fundament. Fundamentem jesteśmy my sami”. Wywiad Kary Becker.

Do czego prowadzi nas oderwanie od natury? „Przeczytałam gdzieś, że współczesna ludzkość przypomina grupę wycieczkową na luksusowym statku. Wszyscy cudownie się bawią, cieszą, tylko nie wiedzą, że rzeka, którą płyną, nazywa się Niagara” – mówi w Temacie miesiąca Dorota Sumińska. Natura nam jakiś czas przypomina o sobie przy pomocy pandemii, huraganu, powodzi czy innych klęsk żywiołowych. Mówi nam: „Stworzyliście sobie sztuczną bańkę, ale świat nie działa według waszych zasad. Możecie sobie oświetlać ulice, budować autostrady, lotniska i drapacze chmur, ale podlegacie tym samym regułom, co inne istoty”. Tekst Izy Nowakowskiej-Teofilak.

Czy to właśnie słuchanie jest w zawodzie muzyka najważniejsze? – pyta Anna Gacek Branforda Marsalisa, jednego z najbardziej znanych saksofonistów na świecie. – Myślę, że to najważniejsza rzecz w byciu człowiekiem! Z niesłuchania rodzi się wiele nieporozumień, z jakimi zmagamy się jako ludzkość.

Chiara Mastroianni, córka Catherine Deneuve i Marcella Mastroianniego, która od dzieciństwa żyje w cIeniu słynnych rodziców, teraz w filmie „Marcello mio” zagrała… swojego ojca. Rozmowa Marioli Wiktor.

O „czarownicy, która gada ze zwierzętami”, czyli o Simonie Kossak, opowiada Angelika Kucińska.

Waldemar Kulej, syn legendarnego boksera, mistrza olimpijskiego Jerzego Kuleja o życiu w cieniu ojcu, o matce, o trudnej i pięknej miłości rodziców. Wywiad Joanny Derdy.

Czy my, rodzice, mamy coś do powiedzenia w kwestii wyborów dorosłych dzieci? Odpowiada psychoterapeuta Wojciech Eichelberger w rozmowie z Aliną Gutek.

Po co nam fantazje seksualne? Tłumaczy seksuolożka Agata Stola w rozmowie z Beatą Pawłowicz.

Jak wychowuje założycielka Fundacji Cześć Ciało Olga Kwiecińska? Tekst Aliny Gutek.

Psycholożka Kasia Modlińska-Resich tłumaczy fenomen (i pułapki) neuroróżnorodności.

„Największa wartość neuroróżnorodności to wielość punktów widzenia” – mówi Joannie Olekszyk.

Czy w świecie obfitości potrafimy sobie jeszcze czegoś odmawiać? O tym, po co właściwie mielibyśmy to robić i jaki związek mają z tym elastyczność emocjonalna i rezyliencja – mówi psycholożka Marta Niedźwiecka Joannie Olekszyk w Niezbędniku nowoczesnej dziewczyny.

W Świecie młodych ekspertka do spraw zrównoważonego rozwoju w Europejskim Banku Inwestycyjnym Martyna Zastawna. „Ważniejsze od uznania jest dla mnie to, że moje działania coś znaczą, wpływają na to, jak działa biznes i jak rośnie wiedza ludzi na temat zrównoważonego rozwoju – a więc w efekcie mam wpływ na jakość naszego życia na co dzień”. Rozmawia Angelika Kucińska.

Remigiusz Grzela w cyklu Mam wpływ rozmawia z Oleną Vaidalovych, pochodzącą z Ukrainy Romką, która broni praw narażonych mniejszości, uchodźców i migrantów. „To rozpala we mnie iskrę i daje poczucie spełnienia misji, a to z kolei motywuje do działania, więc idę naprzód. Cieszę się, że jestem na tej drodze”.

Jak dbają o urodę silverki-influencerki?

Wszystko o kąpielach.

Moda na jesień – ma być wygodnie!

Jak mieszka psycholożka Natalia de Barbaro. Która w tym numerze pojawia się też jako felietonistka. Co dwa miesiące będzie spoglądać na fragment literatury „z drugiej strony”.

Kiszonki i zakwasy – dodatek zmieniający smak znanych potraw i sposób na niemarnowanie jedzenia. Proponuje szefowa kuchni Agata Wojda.

Kategoria: Lifestyle i zakupy
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 41 MB

BESTSELLERY

Kategorie: