Facebook - konwersja
  • nowość

Zwierciadło - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
8 stycznia 2025
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
3,00

Zwierciadło - ebook

Maria Dębska i Maciej Musiał to bohaterowie naszej okładki. Można ich oglądać w serialu „Śleboda” – grają ludzi, których więcej łączy niż dzieli. Z Joanną Olekszyk rozmawiają jednak o tym, co ich łączy. Za co Maria lubi Maćka? „Przede wszystkim za wielkie serce. Za to, że naprawdę potrafi słuchać. Za wychowanie w starym stylu, pewną szarmanckość, opiekuńczość i oddanie rodzinie”.

A Maciek Marię? „Za to, że zawsze jest życzliwie ciekawa drugiego człowieka. Zawsze chce zagadać, dowiedzieć się czegoś o kimś, kogo spotyka. Za to, że ma w sobie duże ciepło i wielkie światło. Ale też… łobuza. I kocha życie”.

 

Tilda Swinton. Gwiazda drugiej naszej okładki i nowego filmu Pedra Almodóvara „W pokoju obok”. Temat niełatwy. „Śmierć nie jest oswojona w naszej kulturze, a przecież jest z nami nierozłączna, jak cień – mówi aktorka. – Ta ignorancja czy zaprzeczenie jest marnotrawstwem, odbiera nam pełnię doświadczenia życia. A ono jest przecież czymś tak wspaniałym! Pracując nad „W pokoju obok”, odkryłam, że w zachodnim społeczeństwie o zmarłych myśli się jak o tych, co mieli pecha, byli zbyt słabi, za mało walczyli. Czyli mieliby wygrać i co dalej? Żyć 500 lat? [śmiech]”. Wywiad Anny Gacek.

 

 

Związek z narcyzem to na ogół historia przemocy. Niekoniecznie czy nie najczęściej przemocy fizycznej. To przemoc psychiczna. Bardziej wyrafinowana, przez to trudniej ją uchwycić, trudniej zorientować się, co się dzieje. W Temacie miesiąca zastanawiamy się nad tym, czy narcyz potrafi kochać. – Nie ma szans – mówi Magdalena Socha, coach pracująca od 20 lat z ofiarami narcystycznej przemocy. – Dlaczego? Ma niewykształcony wewnętrzny trzon tożsamości, nie ma „ja”. Nauczył się, że będzie kochany i akceptowany tylko jeśli będzie taki, a nie inny. Nie wie, co to miłość, ale ją naśladuje, bo w ten sposób może manipulować ludźmi”. Tekst Joanny Derdy.

 

W Spotkaniach filmowo. Dwóch reżyserów, których filmy – „Dziewczyna z igłą” i „Pod wulkanem” – stały się kandydatami do Oscara. To Magnus von Horn, pochodzący z Göteborga, od dwóch dekad żyjący i pracujący w Polsce (i z polskimi ekipami), i Damian Kocur. Polecamy wywiady Zofii Fabianowskiej i Aliny Gutek, zachęcamy też do zobaczenia obu filmów.

I rozmowa Anny Janowskiej z Noémie Merlant. Ta rozchwytywana francuska aktorka postanowiła pokazać światu swoją wizję kobiecej przyjaźni. Zwariowaną i bezkompromisową, ale też dającą nadzieję na lepsze jutro.

 

A w rubryce Świat młodych Julita Romaniuk, autorka instagramowego profilu Biedanizm – o tanim wegańskim gotowaniu. Rozmowa nie o weganizmie, a o życiu w małym mieście i o tym, że… wstydzimy się braku pieniędzy.

 

„Wzgórze psów” nie jest historią z jasną tezą. To historia wzięta z autopsji, w której chodzi o wiarygodność ludzkich zachowań i interesów. Takie są i takie będą. Można przyjąć pozycję defetystyczną i uznać, że zbudowaliśmy sobie świat, w którym wciąż nas gubią nasze własne geny. Albo można być optymistą i wierzyć, że człowiek może być lepszy, jeśli postawić przed nim krzywe zwierciadło” – mówi Angelice Kucińskiej Jakub Żulczyk. W styczniu premiera serialu na podstawie tej powieści.

 

 

Szczęście. Można je mierzyć na wiele sposobów i rozmaicie kategoryzować, ale ostatecznie to coś z rodzaju odczuć subiektywnych. „Przypomina mi się dowcip rysunkowy Andrzeja Mleczki, na którym na środku pustyni stoi drogowskaz z napisem: „Horyzont 5 km”. Tak samo może być ze szczęściem – że ono jest zawsze przed nami i że lepiej traktować je jako coś, do czego chcemy dążyć, ale nie jest do posiadania na stałe – mówi Joannie Olekszyk prof. Bogdan de Barbaro.

 

Czy samodzielna mama musi być sama? „Najlepiej, gdyby miała z tyłu głowy, że we wszystkim, co robi ze swoim życiem nie może zapominać o sobie. I jeżeli będzie widziała wartość w tym, że uprawia sport, ma koleżanki, pracuje, ma swoje zainteresowania, rozwija je, to dzieci też zobaczą w tym wartość. Wtedy będzie jej łatwiej wprowadzać zmiany w sferze relacji, a dzieciom będzie łatwiej akceptować, że ktoś nowy pojawia się w życiu rodziny” – mówi psycholożka Katarzyna Półtorak. Wywiad Aliny Gutek.

 

Potrzeby seksualne towarzyszą nam przez całe życie, tylko różnie je realizujemy – uważa edukatorka seksualna i terapeutka Klaudia Latosik. Niestety, seksualność osób dojrzałych często jest uważana za niewłaściwą, nienaturalną. „Ponieważ jest to powszechne przekonanie, to osoby, których libido nie gaśnie, nie mówią o tym, aby nie dostać etykiety „rozpustnica”. Rozmowa Beaty Pawłowicz.

 

Czy wspólna praca jest dobra dla związku? Mówi o tym psychoterapeuta Wojciech Eichelberger. „Kiedy para jest zgrana, więź między partnerami silna, a w firmie wszystko dobrze idzie, to wspólna praca może taki związek przez jakiś czas pozytywnie napędzać. Jeśli jednak w pracy coś zacznie się psuć, kiedy spadną dochody firmy, wtedy związek staje się beczką prochu i zaczyna się szukanie winnych”. Wywiad Beaty Pawłowicz.

 

Maria Dąbrowska-Majewska – bohaterka cyklu Remka Grzeli Mam wpływ – dostarcza książki do więzień i czyta je razem ze skazanymi, ucząc słuchania, krytycznego myślenia, nazywania świata. Lubi pracować ze skazanymi na dożywocie. „Bo ich nikt nie chce – tłumaczy. – Są skazani przez wszystkich. Ja w nich widzę tylko ludzi. Nie zastanawiam się, ile razy kto i kogo zabił”.

 

Co robić, jeśli chcemy tworzyć dobry i trwały związek? „Zapomnieć wszystko, co nam mówi kultura na temat kształtu związku partnerskiego – przekonuje w Niezbędniku nowoczesnej dziewczyny psycholożka i sex coach Marta Niedźwiecka. – Dopiero kiedy się odetniemy od tego przekazu, pojawi się szansa, że zaczniemy myśleć samodzielnie. I dopuszczać do siebie myśl, że dobre partnerstwo jest jak kondycja fizyczna – żeby ją utrzymać, trzeba ciągle o nią dbać. Nie chodzisz przez miesiąc na siłownię – kondycja spada”. Wywiad Joanny Olekszyk.

 

Poza tym:

Otula, ogrzewa, daje komfort. Dobrej jakości sweter, o który będziemy dbać z odpowiednią czułością, posłuży nam dekady, a nawet pokolenia.

 

Rola onkopierwiastków w leczeniu i profilaktyce.

 

Zalety ruchu na mrozie.

 

Kwiatowe nuty dla pań, drzewne dla panów? Może być i tak. Ale nie musi. Czy zapach ma płeć?

 

Sekrety kuchni francuskiej zdradza Zofia Cudny, autorka bloga Make Cooking Easier i książki „Paris. Brunch. Travel”.

Kategoria: Lifestyle i zakupy
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 30 MB

BESTSELLERY

Kategorie: