Aktualności
 • 2015-11-25

  Od 19 listopada w warszawskim Teatrze Rozmaitości można oglądać spektakl "Możliwość wyspy", oparty na motywach powieści autorstwa kontrowersyjnego francuskiego pisarza Michela Houellebecqa. 

 • 2015-11-24

  National Book Awards to jedna z najważniejszych nagród literackich w Stanach Zjednoczonych. Uroczysta gala wręczenia nagrody odbyła się 19 listopada w Nowym Jorku. 

 • 2015-11-18

  W 2016 roku będziemy obchodzić 400-lecie urodzin dramaturga wszech czasów – Williama Szekspira. Z tej okazji brytyjski wydawca Hogarth Press zaprosił do współpracy bestsellerowych autorów, aby na nowo opowiedzieli jego dzieła.

 • 2015-11-18

  Światowa premiera najnowszej części serii Star Wars - "Gwiezdne Wojny. Przebudzenie mocy" już 10 grudnia! W Polsce film oficjalnie będzie można obejrzeć 8 dni później. Oczekiwanie na wielki powrót Lei, Hana Solo i Luke'a Skywalkera mogą Wam uprzyjemnić książki z serii Star Wars - od teraz dostępne również w wersji elektronicznej.

 • 2015-11-05

  Mathias Enard otrzymał prestiżową nagrodę Prix Goncourt. Pisarz został wybrany spośród czterech faworytów. Laureat Nagrody Goncourta, przyznawanej najlepszemu w danym roku utworowi prozaicznemu, tradycyjnie ogłaszany jest w listopadzie. 

 • 2015-11-04

  Powieść Harper Lee "Idź, postaw wartownika" określana jest największym literackim powrotem XXI wieku. Nic w tym dziwnego. Swoją poprzednią książkę "Zabić drozda", która stała się bestsellerem wszech czasów, autorka wydała... 55 lat temu. "Idź, postaw wartownika" powtórzyło ten sukces: sprzedano ponad milion egzemplarzy w ciągu kilku dni od premiery.