Facebook - konwersja
 • 2023-07-05   |   PORADY

  Wiedźmiński świat, przedstawiony w serialu produkcji Netflixa, wciągnął Cię bez reszty? A może przed obejrzeniem pierwszego sezonu wolisz przeczytać książki Andrzeja Sapkowskiego? Jeśli tak, to z pewnością zastanawiasz się, od czego zacząć. Pytanie niby proste, jednak odpowiedź na nie wcale nie jest oczywista. Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się więcej.

 • 2023-07-05   |   PORADY

  Wiele osób zastanawia się, co czytać po Wiedźminie. Na rynku wydawniczym dostępnych jest wiele książek w klimacie twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Czytelnicy zastanawiają się, czy rzeczywiście będą one równie wciągające i fascynujące jak historie o Geraldzie z Rivii. Przedstawiamy 6 książek podobnych do Wiedźmina, które zachwycają swoją fabułą, hardymi bohaterami i tajemniczymi oraz mrocznymi światami. Miłośnicy historii podobnych do przygód Białego Wilka z pewnością znajdą wśród tych powieści coś dla siebie.

 • 2023-01-31   |   PORADY

  Zawód lektora audiobooków na przestrzeni ostatnich lat stał się wyjątkowo popularny. Pracę tę można wykonywać z własnego domu, wygodnie siedząc przed mikrofonem i komputerem. Lektorzy mogą działać na podstawie różnych umów, jednak coraz więcej osób z branży zakłada jednoosobową działalność gospodarczą i rozwija własne studio nagrań. Jaką drogę trzeba pokonać od pierwszego demo do pierwszego komercyjnego zlecenia? Podpowiadamy, jak zostać lektorem audiobooków i jak w tej branży zacząć zarabiać.

 • 2022-04-24   |   PORADY

  Czytniki e-booków to urządzenia, które - jak to urządzenia - mogą sprawiać swoim użytkownikom problemy. Użytkownicy tych produktów szukają w sieci rozwiązań różnorakich kłopotów z działaniem Kindle'a, PocketBooka czy InkBOOKa. Wiele osób próbuje poradzić sobie z zawieszaniem się czytników, pojawiają się również problemy z błędami systemowymi czy przesyłaniem e-booków. Konsumenci pytają też, co robić, gdy pęknie ekran czytnika. Odpowiedzi na te i wiele innych czytelniczych dylematów znajdziecie w naszym artykule.

 • 2022-03-30   |   PORADY

  Żywotność baterii w czytnikach mierzy się na różne sposoby. Z reguły ich producenci podają ogólny czas działania urządzenia po jednym ładowaniu. Zazwyczaj wynosi 4–8 tygodni, przy standardowych założeniach – wyłączeniu dodatkowych funkcji i czytaniu przez 30 minut dziennie. Niektóre firmy obliczają, że można wówczas liczyć na 14 lub 28 godzin czytania. Ponadto można spotkać się z mierzeniem żywotności baterii na podstawie liczby przeczytanych stron. W przypadku najlepszych urządzeń po jednym ładowaniu może być ich nawet 8000. Jednak przy częstym i intensywnym użytkowaniu nie sposób przetrwać choć dwa tygodnie bez ładowania. Poznaj skuteczne sposoby na przedłużenie żywotności baterii czytnika.

 • 2022-02-21   |   PORADY

  Form wydawania książek obecnie jest na rynku wiele. Od wieków niesłabnącą popularnością cieszy się standardowy druk książek papierowych. Niemniej z roku na rok wzrasta popularność elektronicznych wydań publikacji – e-booków w formatach PDF, EPUB, MOBI oraz audiobooków. Nowocześni pisarze zwiększają swą sprzedaż, dywersyfikując formy dystrybucji swoich publikacji. Jedną z nich jest druk na życzenie. Co dokładnie kryje się pod tym pojęciem i czy warto skorzystać z Print On Demand (POD)?

Kategorie: