Facebook - konwersja
 • 2024-04-05   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  Lata 60. XX wieku były ciekawym okresem dla literatury science fiction. Powstało wiele unikatowych książek, w których autorzy snuli nieszablonowe koncepcje przyszłości. Czytelnicy z chęcią wyruszali w futurystyczne podróże z bohaterami powieści Philipa K. Dicka, Roberta Silverberga, Arthura C. Clarke’a czy Franka Herberta. Ostatni z pisarzy zachwycił wiele pokoleń, a wydarzenia z poprzednich miesięcy są dowodem na to, że kultowa Kronika Diuny to historia ponadczasowa. Za sprawą ekranizacji pierwszego tomu w reżyserii Denisa Villeneuve’a świat ponownie przypomniał sobie o twórczości Herberta. Wznowione zostały wydania kroniki i planowane są kolejne adaptacje filmowe.

 • 2023-01-31   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  Poziom czytelnictwa w Polsce nie napawa zbytnim optymizmem. Jednak warto podkreślić, że największą grupą czytających, która poprawia krajowe statystyki, jest młodzież. Jak napisała J.K. Rowling: Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś MUGOLEM! Nastolatkowie czytają nie tylko obowiązkowe lektury, ale również inne książki. Młode pokolenie również chętniej niż starsze sięga po e-booki zamiast książek papierowych. Wśród wyborów młodych ludzi królują powieści z gatunku young adult fantasy. Czym się on wyróżnia i kogo reprezentującego YA fantasy warto czytać?

 • 2023-01-05   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  Jeśli Twoim postanowieniem na 2023 rok jest czytać więcej książek lub jesteś wielkim molem książkowym, a do tego lubisz wyzwania, mamy coś idealnego dla Ciebie. Przygotowaliśmy literacką zabawę, która zmotywuje Cię do czytania i pozwoli na poznanie nowych tytułów, autorów i gatunków, a do tego z pewnością zmotywuje Cię do sięgania po kolejne lektury. Mowa oczywiście o binGO – a jeśli nigdy nie spotkałeś/łaś się z taką zabawą, już tłumaczymy, o co w tym wszystkim chodzi.

 • 2022-12-20   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  Zakupy, pakowanie prezentów, sprzątanie, strojenie choinki... Uff... Święta to piękny czas, ale chyba każdy z nas potrzebuje wtedy też chwili wytchnienia. A co relaksuje lepiej od dobrej książki, i to jeszcze w świątecznym klimacie? Zobaczcie nasze zestawienie nowości, które skutecznie wprawią Was w bożonarodzeniowy nastrój!

 • 2022-12-20   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  Na początku grudnia świąteczny klimat zaczyna udzielać się niemal wszystkim. Powoli przystrajamy domy, w radiu puszczane są świąteczne utwory, a w telewizji lecą bożonarodzeniowe filmy i bajki. Na gwiazdkę z niecierpliwością czekają dzieci, licząc na górę prezentów. Warto jednak pokazywać im, że święta to coś więcej niż podarunki. Doskonałym sposobem na ukazanie gwiazdki z innej perspektywy jest podarowanie lub czytanie maluchowi e-booka o świętach Bożego Narodzenia. Oto 5 ciekawych propozycji, które poruszają i zachwycają.

 • 2022-11-16   |   WOKÓŁ KSIĄŻEK

  Podcasty kryminalne dotyczące współczesnych spraw od lat cieszą się ogromną popularnością – historie, które wydarzyły się 10, 20 czy 50 lat temu do teraz rozpalają wyobraźnię i budzą przerażanie. Co jednak z wydarzeniami, które miały miejsce wcześniej? 

Kategorie: