Facebook - konwersja
TOP5 ebooków i audiobooków według Jacka Galińskiego
Blog - baner - TOP5 ebooków i audiobooków według Jacka Galińskiego

Jesteśmy świeżo po premierze ebooka Kratki się pani odbiły. To trzecia część genialnej i przezabawnej komedii kryminalnej Jacka Galińskiego. Podczas gdy szalona emerytka Zofia Wilkońska próbuje się wymknąć kajdanom wymiaru sprawiedliwości, jej twórca – Jacek Galiński – poleca Wam ebooki i audiobooki, które wciągnęły go bez reszty. Sami sprawdźcie, co rekomenduje autor!

ZamętVincent Severski

Pakistan i porwanie polskiego biznesmena. Na ratunek rusza Sekcja oraz Wydział Q. Książka wciągająca i trzymająca w napięciu. Poznajemy wywiadowcze techniki operacyjne. Wszystko bardzo prawdziwe i wiarygodne. Polskie środowisko wywiadowcze jest pomieszane z politycznymi układami. Dostaje się polskiej "polityce".

Gambit – Maciej Siembieda

Tajemnica wielkiego złoża ropy w Karpatach. Gratka dla wielbicieli książek historycznych, szpiegowskich i kryminałów. W niej jest wszystko: zbrodnia, zagadka, miłość i tajemnica.

Folwark zwierzęcy – George Orwell

To jedna z najważniejszych książek, które mnie ukształtowały. Wracam do tej książki kolejny raz, pracując nad moją kolejną powieścią. George Orwell używa genialnej metafory do opowiedzenia o uniwersalnym mechanizmie deprawacji władzy. Dla mnie to niedościgniony wzór.

Taśmy rodzinne – Maciej Marcisz

Ta książka chodziła za mną od kilku miesięcy, aż w końcu sięgnąłem po nią chcąc sprawdzić, jak trzeba napisać, żeby wskoczyć na listy bestsellerów krajowej literatury pięknej pomiędzy Olgę Tokarczuk a Jakuba Żulczyka. Nie ma w tym przypadku. Książka totalna, o człowieku, o życiu. Takie rozumiem, takie lubię. Trudno być obserwatorem rzeczywistości, ale obserwatorem samego siebie, to już prawdziwa sztuka.

Kariera Nikodema Dyzmy – Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Uwielbiam tę książkę, bo nie przestaje być aktualna. Mimo, że wszyscy znamy ekranizację, to ja polecam oryginał, która jest jeszcze lepszy. Oprócz doskonałej historii i świetnego humoru, urzeka pokazaniem realiów ówczesnej Warszawy.

Zdjęcie Jacka Galińskiego: Kuba Celej