Facebook - konwersja
  • promocja
  • Empik Go W empik go

Lithium. Zapomniany pierwiastek. Stabilizator nastroju, antydepresant i sojusznik zdrowego mózg - audiobook

Data wydania:
17 stycznia 2022
Czas:
34 min.
Format audiobooka:
MP3
Format MP3
słuchaj
na czytniku
słuchaj
na laptopie
słuchaj
na smartfonie
Format stosowany przy audiobookach. Jest to plik dźwiękowy (książka w wersji audio, czytana przez lektora), który można odsłuchać na urządzeniach posiadających głośnik, takich jak: smartfon, tablet, laptop czy czytnik.
słuchaj
na laptopie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość komputerów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim laptopie.
słuchaj
na czytniku
Spora część czytników poza możliwością odczytywania e-booków (plików EPUM, MOBI, PDF) posiada również możliwość odsłuchiwania audiobooków. Wystarczy, że zgrasz zakupiony plik w formacie .zip na komputer, rozpakujesz go, wgrasz na czytnik i... gotowe! Audiobooków możesz słuchać m.in. na czytnikach marki PocketBook oraz wszystkich innych, które posiadają wejście słuchawkowe.
słuchaj
na smartfonie
Zakupiony audiobook trafi do Twojej Biblioteki, gdzie będzie dostępny jako .zip. Po jego rozpakowaniu będziesz mógł odsłuchać audiobooka za pośrednictwem dowolnego programu umożliwiającego odtwarzanie plików mp3. Obecnie większość smartfonów od momentu zakupienia wyposażona jest w program umożliwiający odsłuchiwanie plików MP3. Jeśli jeszcze nie posiadasz takiego programu, możesz go szybko zainstalować na swoim smartfonie.
LUB

Lithium. Zapomniany pierwiastek. Stabilizator nastroju, antydepresant i sojusznik zdrowego mózg - audiobook

Mimo, iż lithium jest pierwiastkiem śladowym, okazuje się on wszechobecny w przyrodzie i bardzo ważny dla zdrowia organizmu człowieka. Lit występuje w niewielkich ilościach w wodach gruntowych (tylko na pewnych terenach). Okazuje się, iż od jego stężenia w danej lokalizacji, może zależeć nastój jej mieszkańców, Znajduje się on również w niektórych warzywach, które również mają swoje stężenie większe lub mniejsze w zależności od szerokości geograficznej, a nawet pory dnia czy nocy.

Naukowcy udowodnili, że lit zawarty w wodzie morskiej i w soli kamiennej lub morskiej ma spore znaczenie dla organizmu człowieka, a w szczególności dla mózgu i układu nerwowego. Jako sojusznik mózgu,  wspomaga stabilizację nastroju i jest antydepresantem. Polecany w diecie w przypadku chorób umysłowych, m.in. w chorobie dwubiegunowej (AChD), w ADHA, w autyzmie czy też w innych chorobach psychicznych, jak też w chorobie Alzheimera (lit zapobiega fosforylacji białka tau występującego prawie wyłącznie w komórkach nerwowych) i Parkinsona oraz w SM (stwardnienie rozsiane).

Lit jest potrzebny do zachowania płodności, jest ważny w pierwszych etapach rozwoju zarodka, Jego niedobór może przyczyniać się do niskiego wzrostu u dzieci a nawet do zahamowania wzrostu. Lit ma też swój współudział w procesach trawienia i przyswajania składników pożywienia.  Bierze udział w transportowaniu witamin B12, B8 i B9 do komórek.  Już małe dawki litu przynoszą masę korzyści i są całkowicie bezpieczne. Większe dawki nie są zalecane. Stąd najbezpieczniejsze jego formy powinny pochodzić ze źródeł naturalnych, czerpane z wody i pożywienia.

 

Spis treści

SPIS TREŚCI:

1. Co łączy jony litu z elektrolitami?

2. Historia stosowania litu w medycynie

3. Co wspólnego mają elektrolity z litem?

4. Działanie ochronne litu przed degeneracją neuronów w mózgu.

5. Czy lit może być jednym z najcenniejszych minerałów dla mózgu i serca?

6. Neuroochronne działanie soli litu dla mózgu i układu nerwowego w profilaktyce chorób Stwardnienia Rozsianego, Alzheimera, Parkinsona, ADHD i autyzmu.

7. Skuteczność soli litu w profilaktyce przeciwdziałania stresu oksydacyjnego w organizmie

8. Zastosowanie soli litu w Zespole Chorób Metabolicznych, w skazie moczanowej, w podagrze (dna moczanowa), w cukrzycy i chorobach układu krążenia, w padaczce (epilepsja), w bólach głowy i w chorobach nerek.

9. Jaka jest zależność obecności stężenia litu w wodzie pitnej w odniesieniu do występowania, nadmiernych stresów, nerwic, depresji i chorób psychicznych?

10. Jak zapobiegać nadkwasocie oraz wrzodom żołądka i dwunastnicy za sprawą soli litu?

11. Badania naukowe nad działaniem związków litu w organizmie człowieka.

12. Rola litu, jako roślinnego bioenergoterapeuty w procesie trawienia, wytwarzania energii w komórkach i w budowie ciała.

13. Czym jest węglan litu, jako terapeutyk normotyczny stabilizujący zaburzenia nastroju w chorobie afektywnej dwubiegunowej (ChAD)?

14. Zalecenie dietetyków i farmakoterapeutów oraz przeciwskazania.

15. Podtrzymanie prawidłowych funkcji organizmu za sprawą jonów litu.

16. Gdzie w żywności możemy znaleźć lit?

 

Kategoria: Dieta
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-7853-601-7
Rozmiar pliku: 68 MB

BESTSELLERY

Kategorie: