KATEGORIA: Audiobooki
AUTOR: Jo Nesbo
KATEGORIA: Audiobooki
AUTOR: Jo Nesbo
Audiobooki

Audiobooki to książki do słuchania. Nagranie, zawierające treść publikacji czytaną przez profesjonalnego lektora, dostępne jest w formie pliku mp3 do pobrania.

Audiobooki to książki do słuchania. Nagranie, zawierające treść publikacji czytaną przez profesjonalnego lektora, dostępne jest w formie pliku mp3 do pobrania. Audiobooki można odtwarzać na komputerze, w przenośnych odtwarzaczach, na smartfonach czy w samochodzie. Wystarczy urządzenie obsługujące pliki mp3 lub specjalna aplikacja. Audiobooków można słuchać podczas codziennych czynności, np. w drodze do pracy, podczas zajęć domowych czy ćwiczeń fizycznych. Pliki mp3 są zapisane w formacie bezstratnym, co oznacza, że odtwarzane nagranie nie jest zniekształcone i niczym nie różni się od oryginału.  

Jo Nesbo

Urodzony w Oslo autor kryminałów z gatunku nordic noir, muzyk poprockowy i ekonomista. Zasłynął cyklem kryminałów z komisarzem Harrym Hole’em. 

Urodzony w Oslo autor kryminałów z gatunku nordic noir, muzyk poprockowy i ekonomista. Zasłynął cyklem kryminałów z komisarzem Harrym Hole’em. Nesbo w młodości wiązał swoją przyszłość z piłką nożną. Po zerwaniu więzadeł musiał zmienić swoje plany. Od lat 90. jest wokalistą i autorem piosenek norweskiego zespołu Di Derre. Swoją debiutancką powieść „Człowiek-nietoperz” wydał w 1997 roku, zapoczątkowując tym samym cykl o Hole’u. Kolejne w serii pojawiły się m.in. książki „Czerwone gardło”, „Pierwszy śnieg” czy „Policja”. Jo Nesbo zasłynął także cyklem opowieści dla dzieci o Doktorze Proktorze. Autor tworzy również powieści niezwiązane z żadną serią, m.in. „Łowcy głów”, „Krew na śniegu”, „Macbeth”.