Facebook - konwersja
 • 2016-10-13

  Znamy już nazwisko tegorocznego laureata literackiej Nagrody Nobla. W sieci pojawiły się komentarze, że zdobył tę nagrodę śpiewająco ;). W taki sposób można pisać tylko o Bobie Dylanie. Wybitnego barda nagrodzono za: "stworzenie nowej poetyckiej ekspresji, która wpisała się w wielką tradycję amerykańskiej pieśni".

 • 2016-10-12

  Wrzesień bezsprzecznie należał do królowej polskiego kryminału – Katarzyny Bondy. Po piętach goni jej jednak inna „Królowa”, wykreowana przez znakomitą Elżbietę Cherezińską. Wydaje się, że pisanie powieści, które trafiają na pierwsze miejsca list bestsellerów, obu autorkom weszło już w nawyk. Ale o tym powiedziałby pewnie dużo więcej Charles Duhigg, którego ebook „Siła nawyku” również cieszył się wśród Was ogromnym powodzeniem. Jeśli chcielibyście wiedzieć, na jakie tytuły warto jeszcze zwrócić uwagę, zachęcamy do przyjrzenia się naszemu wrześniowemu Top 10.

 • 2016-10-05

  Tegoroczna decyzja jury przyznającego jedną z najważniejszych polskich nagród literackich bywa przez niektórych określana jako „zaskakująca”. Być może dlatego, że Bronka Nowicka - debiutująca jako autorka - jest jeszcze mało znana w kręgach literackich, a może dlatego, że proza poetycka w porównaniu z powieściami czy reportażem znajduje się raczej na peryferiach literatury. Czy słusznie?

 • 2016-09-26

  30 października (ostatniego dnia Festiwalu Conrada) po raz drugi w historii zostanie przyznana Nagroda Conrada. Znamy już 5 finalistów, spośród których możecie wybrać zwycięzcę. Tak, to właśnie Wy macie wpływ na to, kto zostanie laureatem.

 • 2016-09-20

  Nagroda Kościelskich przyznawana jest już od ponad 50 lat (ustanowiono ją w 1962 r.). Uhonorowano nią wielu wybitnych polskich prozaików i poetów, m. in. Sławiomira, Mrożka, Zbigniewa Herberta, Zygmunta Kubiaka, Tadeusza Konwickiego, Stanisława Barańczaka, Adama Zagajewskiego, Jerzego Pilcha, Andrzeja Stasiuka, Olgę Tokarczuk… Do tego znamienitego grona dołączył w tym roku Maciej Płaza, autor powieści „Skoruń” (WAB).

 • 2016-09-13

  Znamy już tytuły siedmiu książek, które w tym roku powalczą o jedną z najważniejszych polskich nagród literackich. Ciekawi jesteśmy, czy zgadzacie się z wyborem jury. Czy właśnie tak wyobrażaliście sobie ścisły finał? A może jesteście rozczarowani, ponieważ Wasz faworyt nie zakwalifikował się do końcowego etapu?

Kategorie: