Facebook - konwersja

Bestsellery sierpnia

Blog - baner - Bestsellery Virtualo. Najpopularniejsze ebooki. Sierpień 2016

Mróz, który zdominował sierpień? Tak, to możliwe! Bo w świecie literatury możliwe jest wszystko ;). Przygotowaliśmy dla Was ebookowe podsumowanie sierpnia. Ciekawi jesteśmy czy nasze Top 10 jest dla Was zaskoczeniem, czy może właśnie takich pozycji spodziewaliście się na liście.

Zastanawia nas również, czy w najbliższej przyszłości pojawi się autor, który powtórzy sukces Remigiusza Mroza – w sierpniowym zestawieniu dziesięciu najlepiej sprzedających się ebooków znajdziecie aż 4 tytuły tego autora.

W związku z powyższym pierwsze miejsce nie będzie chyba zbyt dużym zaskoczeniem:

1. Remigiusz Mróz, ebook „Immunitet” (Czwarta Strona)

Powieści z cyklu o Joannie Chyłce najwyraźniej przypadły do gustu czytelnikom, ponieważ czwarty tom o niezwykle utalentowanej prawniczce i partnerującym jej Zordonie cieszy się ogromną popularnością.
Czy tam, gdzie zaczyna się wielka polityka, działa jeszcze prawo? Czy uchylenie immunitetu sędziemu Trybunału Konstytucyjnego jest możliwe? Czy rzeczywiście jest winny? A może stał się po prostu ofiarą spisku na szczytach władzy lub politycznej zemsty? Te pytania podczas lektury będziecie zadawać sobie niejeden raz. Gwarantujemy, że odpowiedzi w końcu się pojawią i… niesamowicie Was zaskoczą.

Powieści można oczywiście czytać niezależnie od kolejności, ponieważ w każdej z nich rozwiązywana jest zupełnie inna sprawa. Jeśli jednak nie chcecie odbierać sobie przyjemności płynącej ze śledzenia rozwoju postaci, warto zacząć od początku:
- ebook „Kasacja”
- ebook „Zagnięcie”
- ebook „Rewizja”
- ebook „Immunitet”

Zachęcamy Was też do przeczytania wywiadu z autorem, który znajdziecie TUTAJ.

2. Hanya Yanagihara, ebook „Małe życie” (WAB)

W naszym lipcowym zestawieniu (TUTAJ) ebook zajmował zaszczytne pierwsze miejsce i nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. My również jesteśmy świeżo po lekturze i, choć można by pisać bardzo dużo, tym razem nie napiszemy nic. Tej powieści nie da się opowiedzieć czy streścić. Ją po prostu TRZEBA przeczytać. To jedna z tych książek, która wbija w fotel, wwierca się w umysł i serce – nie daje o sobie zapomnieć.

3. Remigiusz Mróz, ebook „Zaginięcie” (Czwarta Strona)

Druga część cyklu z Joanną Chyłką.

Warto przeczytać, co na temat powieści ma do powiedzenia znana aktorka – Anna Mucha:
„Mało brakowało, a zamiast aktorką zostałabym prawnikiem. Czasami żałuję. Zwłaszcza jak czytam Zaginięcie Remigiusza Mroza! Intrygujące śledztwo i zajmujące rozgrywki na sali sądowej. Tu każdy w coś gra… a mnie na pocieszenie, że nie jestem prawnikiem, pozostaje nadzieja, że może kiedyś jakiegoś zagram…”
Kto wie może nawet Joannę Chyłkę... Powieści Remigiusza Mroza tak bardzo trzymają w napięciu, a bohaterowie są tak pełnokrwiści i wyraziści, że na ich podstawie powstałby zapewne świetny film.

4. Guillaume Musso, ebook „Ta chwila” (Albatros)

Znajdziecie tu wszystko, co wciągająca powieść mieć powinna: trudne relacje, nieoczekiwany spadek, tajemnicę, podróże, wielką miłość, napięcie, które rośnie z każdym kolejnym zdaniem i zakończenie,  wywracające wszystko do góry nogami. Powieść zawiera wątki fantastyczne i jednocześnie jest wręcz do bólu życiowa. Takie podejście do ważnych spraw jest bardzo charakterystyczne dla Guillaume Musso – najpopularniejszego autora we Francji. Więcej o powieści i jej autorze przeczytacie TUTAJ.

5. Piotr Ibrahim Kalwas, ebook „Egipt: Haram Halal” (Dowody na Istnienie)

Wydaje nam się, że na obecność tego ebooka na piątym miejscu wpływ miało kilka czynników:
- w promocji wydawnictwa Dowody na Istnienie mogliście go kupić za 9,90 zł (dlatego warto śledzić naszą ofertę na bieżąco),
- reportaż nominowany jest do Nagrody Literackiej Nike 2016,
- to jest po prostu bardzo dobra książka.

Autor (Polak, muzułmanin, mieszkający w Aleksandrii) otwiera przed czytelnikiem świat "haram" i "halal". "Haram" - to zakaz, "halal" - przyzwolenie. O takim Egipcie nie przeczytacie w przewodnikach, nie poznacie go, wyjeżdżając na urlop do luksusowego hotelu; pytanie, czy jest szansa, abyście poznali go w ogóle… Nawet cudzoziemiec, wyznawca islamu, który wrósł w tę kulturę, musi być niesamowicie wytrwały, dociekliwy i przebiegły, aby dotrzeć do najpilniej strzeżonych tajemnic Egipcjan. Poznacie świat, który jednocześnie fascynuje i przeraża; pociągający i odpychający zarazem. Pełen sprzeczności. Jak wielokrotnie podkreśla sam autor, kompletnie irracjonalny.

Reportaż zdecydowanie skłania do głębszej refleksji na temat kultury arabskiej i islamu, tematów które są teraz tak aktualne. Pokazuje te same zagadnienia z wielu różnych perspektyw. Znajdziecie w nim również wiele ciekawostek. Jeśli chcecie dowiedzieć się, dlaczego Egipcjanki są zakochane w lakierze do paznokci polskiej marki Inglot, jaka książka z Zachodniej Europy cieszy się w Egipcie największą popularnością  i co tak naprawdę można zamówić w tamtejszej pizzerii, koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

A jeśli interesuje Was, jakie jeszcze książki zostały w tym roku nominowane do Nagrody Literackiej Nike, więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

6. John Howard Griffin, ebook „Czarny jak ja” (WAB)

Jedna z najważniejszych amerykańskich książek o rasizmie. Klasyka reportażu. Poruszająca relacja dziennikarza, który w 1959 r. pod wpływem nieskomplikowanego zabiegu dermatologicznego zmienił kolor skóry i wyruszył w podróż na południe USA. W Stanach książka należy do kanonu lektur szkolnych, a skoro już mowa o kanonie i podobnej tematyce: tym z Was, którzy jeszcze nie czytali, gorąco polecamy inny klasyk – ebooka „Zabić drozda” Harper Lee.

7. Remigiusz Mróz, ebook „Rewizja” (Czwarta Strona)

Jeśli jesteście już po lekturze „Kasacji” i „Zaginięcia” czas na „Rewizję”. Tym razem Joanna Chyłka pomaga robotnikowi z Ursynowa. Jego żona i córka giną tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich polisa ubezpieczeniowa jest tak duża, że ubezpieczyciel nie spieszy się z wypłaceniem odszkodowania. A w końcu kategorycznie odmawia, oskarżając robotnika o zamordowanie własnej rodziny. Zaczyna się walka o honor i uniewinnienie.

8. Hakan Nesser, ebook „Żywi i umarli w Winsford” (Czarna Owca)

Właśnie czytamy i z zapartym tchem czekamy, jak to się skończy… Wydawca w opisie podaje, że jest to powieść o rozpoczynaniu wszystkiego od nowa, mimo że pierwszą młodość ma się już za sobą (bohaterka powieści ma ponad 50 lat). Zdecydowanie nie jest to jednak powieść obyczajowa (choć takie wątki też się w niej pojawiają). Mamy tu zbrodnię, tajemnicę, napięcie, które autor umiejętnie czytelnikowi dawkuje, czyli wszystko to, co dobry thriller zawierać powinien. Proza gęsta i mroczna jak mgły, które unoszą się nad angielskimi wrzosowiskami. Dreszczyk emocji gwarantowany. Uwielbiamy czytniki za to, że można na nich czytać, leżąc w łóżku, przy zgaszonym świetle, jednak tym z Was, którzy są nieco bardziej bojaźliwi, odradzamy czytanie tej powieści w ciemnościach ;).

9. Arnaldur Indridason, ebook „Hipotermia” (WAB)

Stylowy, mroczny kryminał popularnego islandzkiego pisarza.
Maria nie była typem osoby, która targnęłaby się na swoje życie – tak twierdzili jej przyjaciele i mąż. A jednak zarówno lekarz, jak i policja zgodnie orzekają, że to oczywiste samobójstwo. Mimo to komisarzowi Erlendurowi jej śmierć nie daje spokoju, zaczyna prowadzić nieoficjalne śledztwo.

Powieść jest przepełniona tematem śmierci, jako kwestii konieczności, wyboru lub przypadku. Indridason po raz kolejny doskonale pokazuje obyczajowość Islandii, także w przypadku tego zagadnienia.

10. Remigiusz Mróz, ebook „Kasacja” (Czwarta Strona)

Zaczęliśmy od powieści R. Mroza i jego ebookiem również zamykamy naszą listę. Jeśli jeszcze nie znacie twórczości tego autora, od tej powieści powinniście zacząć swoją przygodę z Joanną Chyłką.

Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista. Potencjalny winowajca spędza bowiem 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu z ciałami ofiar. Wszystko okazuje się jednak dużo bardziej skomplikowane…

Jeśli latem byliście zbyt zajęci wyjazdami i korzystaniem z pięknej pogody, nadchodzi czas, żeby ponadrabiać ebookowe zaległości. Podpowiadamy, że warto zrobić to właśnie teraz. Już wrzesień. Niebawem październik i Targi Książki w Krakowie. Ciekawych nowości będzie pojawiało się coraz więcej, a na Waszą listę „ebooków do przeczytania” z pewnością wpadnie sporo nowych pozycji :).



Kategorie: