Kamienie na szaniec. Krzyżacy. Świętoszek. Opracowania lektur. Streszczenie, analiza, problematyka, motywy. Gimnazjum - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Kamienie na szaniec. Krzyżacy. Świętoszek. Opracowania lektur. Streszczenie, analiza, problematyka, motywy. Gimnazjum - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7774-489-5
Język:
Polski
Data wydania:
Wrzesień 2012
Rozmiar pliku:
2,2 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
PROMOCJA
-60%
2,00
5,00
Cena w punktach Virtualo:
200 pkt.

Pełny opis

Szczegółowe, rzetelne i przystępnie napisane streszczenia 3 lektur („Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza i „Świętoszka” Moliera) wraz z omówieniem problematyki zgodnie z aktualnym programem nauczania. Opracowanie każdej lektury zawiera również m.in.: biografię autora, plan wydarzeń, charakterystykę bohaterów, wyjaśnienie znaczenia tytułu, istotne zagadnienia, słowniczek terminów, ważne cytaty, zadania sprawdzające (z kluczem odpowiedzi). Ta książka to cenna pomoc w przygotowaniu do lekcji, sprawdzianów i pisania wypracowań, niezbędna podczas powtórki przed egzaminami. Treść opracowań konsultowana z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Spis treści

KAMIENIE NA SZANIEC Aleksandra Kamińskiego 5

O autorze 7

Geneza 7

Plan wydarzeń 8

Streszczenie 10

Bohaterowie 28

Gatunek 38

Kompozycja 38

Narracja 39

Czas akcji 39

Miejsce akcji/Przestrzeń 41

Problematyka/Wątki 42

Wypracowania 51

Istotne cytaty 57

Zadania sprawdzające 59

Filmografia 63

Bibliografia 63

KRZYŻACY Henryka Sienkiewicza 65

O autorze 67

Geneza 68

Plan wydarzeń 69

Streszczenie 71

Bohaterowie 129

Gatunek 138

Kompozycja 138

Fabuła i czas akcji 139

Miejsce akcji 140

Problematyka 140

Narrator i narracja 141

Język 142

Utwór na tle epoki 143

Motywy i nawiązania 143

Zagadnienia 146

Istotne cytaty 154

Zadania sprawdzające 157

Słowniczek 163

Filmografia 165

Bibliografia 169

ŚWIĘTOSZEK Moliera 171

O autorze 173

Geneza 173

Plan wydarzeń 174

Streszczenie 174

Bohaterowie 185

Kompozycja 187

Czas i miejsce akcji 188

Problematyka 189

Zagadnienia 189

Motywy i nawiązania 191

Istotne cytaty 194

Zadania sprawdzające 194

Ciekawostki 197

Inscenizacje 198

Bibliografia 198

BESTSELLERY