Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

  • nowość
  • promocja
Wydawnictwo:
Data wydania:
23 października 2024
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Na bogato - ebook

Zgodnie z przewidywaniami pierwsza wspólna książka popularnych reporterek okazała się sukcesem. W ślad za nią poszły podróże po Polsce, wizyty w telewizji, uznanie czytelniczek.

Teraz czas na kolejny krok: trzeba ten fejm przekuć w hajs, bo autorkom się, delikatnie mówiąc, nie przelewa. To zresztą kolejna nić łącząca je z innymi osobami w wieku przedstarczym, które zadają sobie pytanie „Jak przestałyśmy być bogate i co można z tym zrobić?”.

Szukając odpowiedzi, Magda i Ewa wsiadają do wysłużonego opla zwanego Naszą Szkapą i ruszają w podróż ku finansowemu spełnieniu.

A przy tym rzucają wyzwanie kulturze blichtru, składają się na ołtarzu instagramowych zasięgów i sprawdzają, czy zarabianie po pięćdziesiątce, aby na pewno jest jeszcze możliwe.

Oto rok ich spiny i zapieprzu, o który nikt nie prosił, ale wszyscy go potrzebowali.

Ewa Winnicka

Reporterka, autorka książek: Londyńczycy,Angole, Nowy Jork zbuntowany, Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson, Był sobie chłopczyk, Greenpoint. Kroniki Małej Polski oraz Miasteczko Panna Maria. Ślązacy na Dzikim Zachodzie.

Magdalena Grzebałkowska

Reporterka, autorka książek: Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego, Beksińscy. Portret podwójny, 1945. Wojna i pokój, Komeda. Osobiste życie jazzu oraz Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia.

Ewa Winnicka i Magdalena Grzebałkowska są autorkami podcastu Jak się starzeć bez godności.

Kategoria: Komiks i Humor
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-838-0136-0
Rozmiar pliku: 6,2 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Tak jak się spodziewałyśmy, nasza książka Jak się starzeć bez godności odniosła sukces.

Już z pierwszych recenzji wynikało, że czytelniczki nie tylko świetnie się bawiły, lecz też uznały, że wiele naszych doświadczeń było także ich doświadczeniami. Przede wszystkim:

brak czasu,

nadmiar obowiązków,

ciągnąca się latami konieczność wielozadaniowości,

przytłaczające macierzyństwo,

turbulentne relacje z partnerem,

ból kolana i kręgosłupa,

wiotczejąca skóra i spadająca twarz,

strach przed niedołężnością połączony z niechęcią do sportu,

narastająca przezroczystość w relacjach zawodowych i osobistych,

poczucie, że coś trzeba zmienić: dietę, męża, pracę, albo nastawienie do życia.

Wiele czytelniczek zgłaszało podobne do naszych postulaty, takie jak:

wezwanie do większego luzu,

zadbanie o własne zdrowie i przyjemności,

zwiększenie dystansu do siebie i do świata,

nieprzejmowanie się tym, na co się nie ma wpływu.

Na podcast, który był inspiracją do pracy literackiej, spadł deszcz nagród. Najważniejsza z nich to kolejne zwycięstwo w konkursie na Podcast Roku w kategorii debiuty kobiet w średnim wieku i nominacja do europejskiej nagrody Presenile International Award. Czekamy na kolejne, zasługujemy na nie, przede wszystkim na nagrody pieniężne, ponieważ – mówiąc delikatnie – nie bardzo nam się przelewa. Nieprzelewanie to kolejna nić łącząca nas z innymi osobami w wieku przedstarczym. Ale o tym za chwilę.

Tymczasem nie wszyscy czuli się z nami komfortowo. Na spotkanie promujące książkę przyszła zdenerwowana czytelniczka z egzemplarzem Konstytucji RP. Poprosiła o głos i odczytała artykuł 30, w którym potwierdzona jest godność przyrodzona i niezbywalna każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej. W tym świetle tytuł naszej książki był zupełnie nielogiczny, ponieważ nie można się starzeć bez czegoś, czego nie da się pozbyć.

Podobne zastrzeżenie miała Rada Seniorów Dzielnicy Śródmieście w Warszawie, która w ramach zajęć kulturalnych zaprosiła nas, byśmy może rozbawiły niektórych jej członków, ale zaraz z nas zrezygnowała, chyba że zmienimy tytuł na jakiś epatujący godnością. Zastanawiałyśmy się nad skróconym tytułem: Jak się starzeć, ale nie czułyśmy się kompetentne. Nic o tym nie wiemy. Zresztą, gdyby się dokładniej przyjrzeć, niewiele wiemy o czymkolwiek.

Po krótkiej dyskusji Ewa przekonała Magdę, żeby nie tłumaczyć naszych żartów. Konstytucja żartów nie zabrania. Postanowiłyśmy uwierzyć w polskie poczucie humoru.

Popularność naszych postulatów w wielu miejscach Polski zaowocowała dziesiątkami zaproszeń do szkół, bibliotek, stowarzyszeń i ambitnych klubów czytelniczych. Wszędzie żyły osoby przedstarcze i właśnie podnosiły głowy. Zdecydowałyśmy się ruszyć w drogę, żeby wzorem dziewiętnastowiecznych badaczy kultury przeprowadzić badania terenowe nad starzeniem się bez godności. I – umówmy się – zarobić.

Na środek transportu wybrałyśmy samochód Ewy – pochodzącą z początków obecnego tysiąclecia zafirę, z trudnym do uruchomienia hamulcem ręcznym, światłami zapalanymi za pomocą kartonika wetkniętego w małą śrubkę i klimatyzacją zaczynającą działać u kresu podróży. Byłyśmy jednak pewne, że tylko auto w naszym wieku (lata samochodowe należy mnożyć przez dwa) poniesie nas pewnie przez miasta i wsie. Poza tym nie miałyśmy chwilowo innego.

Postanowiłyśmy je ochrzcić. John Steinbeck, słynny amerykański pisarz, podróżował przez Amerykę ciężarówką, którą nazwał Rosynantem, na cześć konia Don Kichota.

Zafira otrzymała imię Nasza Szkapa.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: