-
Blog
- Recenzje
- |
- Wywiady
- |
- Wokół książek
- |
- Porady
-
2017-06-08
Wakacje za pasem. Macie już listę ebooków, które w wolnym czasie chcielibyście przeczytać? Może majowe bestsellery staną się dla Was inspiracją. Znalazło się wśród nich kilka prawdziwych „cegiełek”, które z powodzeniem możecie zabrać ze sobą w plener. Na szczęście ebooki nic nie ważą! ;-)
-
2017-06-02
O zawodzie pisarza i miłości do literatury. O Malcie i kotach. O tym, co inspiruje i co przeszkadza. O tajnikach ludzkiej psychiki i wróżkach. O ebookach i audiobookach (to oczywiste ;-)). I wreszcie o tym, co liczy się w życiu najbardziej. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Alex Marwood, autorką bestsellerowych thrillerów: „Dziewczyny, które zabiły Chloe”, „Zabójca z sąsiedztwa” i „Najmroczniejszy sekret”. Za możliwość przeprowadzenia rozmowy z brytyjską pisarką serdecznie dziękujemy wydawnictwu Albatros!
-
2017-06-01
Wybierasz się na wakacje? Poszukujesz zabawnej i lekkiej lektury? A może w tym roku nigdzie nie wyjeżdżasz? Nie widzisz nawet cienia szansy na urlop? W takim razie tym bardziej potrzebujesz tego ebooka! Podczas lektury co chwila będziesz wybuchać śmiechem. Uwaga! Poziom wesołości czytelnika wzrasta wprost proporcjonalnie do stopnia udręczenia bohatera.
-
2017-05-31
“Mamo, tato, na Dzień Dziecka chciał(a)bym dostać książkę!” Marzycie, aby takie słowa usłyszeć od swojej pociechy? Nic prostszego. Wystarczy od najmłodszych lat podsycać w dzieciach zainteresowanie literaturą i ani się obejrzycie, kiedy w Waszym domu pojawi się kolejny zapalony czytelnik. Od czego zacząć? Warto dyskretnie podsuwać dziecku pod nos to, co dobre i sprawdzone. Najlepiej najpiękniejsze książki Waszego dzieciństwa :).
-
2017-05-23
Na świecie mają Hugo i Nebulę, a w Polsce mamy Zajdla 😊. 20 maja podczas Warszawskich Targów Książki ogłoszono nominacje do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2016. Czy wśród nominowanych znaleźli się Wasi faworyci? Sprawdźcie!
-
2017-05-23
To coś zdecydowanie więcej. Najlepsze reportaże, jakie czytaliśmy, nie tylko poszerzały naszą wiedzę o świecie, lecz także stawiały pytania; dzięki niesamowitemu językowi angażowały wszystkie nasze zmysły; skłaniały do refleksji, były wolne od osądzania, ale zostawiały w nas mnóstwo wątpliwości i dylematów moralnych. Mimo że wielokrotnie opisywały bardzo odległe zakątki, odnajdowaliśmy w nich elementy naszej własnej rzeczywistości. Z jednej strony sprawiały, że stawaliśmy się bogatsi w informacje, z drugiej – zostawiały nas z Sokratejskim „Wiem, że nic nie wiem”. Chcielibyście przeczytać taki reportaż? Jeśli tak, warto zwrócić uwagę na tytuł, który uhonorowano w tym roku Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego – „Delhi. Stolica ze złota i snu”.