Facebook - konwersja
 • 2022-01-13   |   PORADY

  Napisanie książki i jej wydanie to pracochłonny, wieloetapowy proces. Samo stworzenie publikacji nie świadczy jeszcze o sukcesie autora. Mając gotowe dzieło, trzeba je jeszcze wypromować i zadbać o kilka rzeczy, które pomogą zarobić na e-booku. Sprawdź, w jaki sposób spopularyzować swój tytuł oraz z kim i jak współpracować, by skutecznie rozpowszechnić publikację. 

 • 2021-12-19   |   PORADY

  Self-publishing to sformułowanie zapożyczone z języka angielskiego, które oznacza samopublikowanie. Wydawanie e-booka bez udziału oficyny, własnym sumptem autora, jest znane od dawna. Taką praktykę stosowało wielu XV- i XVI-wiecznych pisarzy. Obecnie zjawisko to znów staje się popularne i twórcy chętnie podejmują się self-publishingu. Cechą charakterystyczną tzw. samowydania jest fakt, iż twórca ma kontrolę nad procesami wydawniczymi oraz sprzedażowymi. Poza tym na rynku jest wiele wydawnictw, które wspierają niezależnych twórców i wydawców w publikacji pierwszego i kolejnego dzieła. Dzięki temu cały proces przebiega sprawnie, profesjonalnie i skutecznie.

 • 2021-12-14   |   PORADY

  Globalny dystrybutor treści cyfrowych OverDrive zbadał zachowania czytelników w czasie lockdownu w 2020 roku. Wyniki są jednoznaczne i wskazują, że użytkownicy pobierali wówczas 30% więcej e-booków i audiobooków niż w 2019 roku. Na kupno książek w formie elektronicznej decyduje się coraz więcej osób. Są to przede wszystkim odbiorcy należący do pokolenia Y i Z. Wielu czytelników bardziej ucieszy się z cyfrowej lektury niż z papierowej książki. Poznaj 5 wskazówek na temat tego, jak kupić e-book lub audiobook na prezent.

 • 2021-10-23   |   PORADY

  Wiele dzieci obcowanie z literaturą zaczyna, będąc jeszcze w brzuchu mamy. Już wtedy przyszli rodzice czytają swojemu maluchowi. Później pociecha ma do czynienia z różnymi opowiadaniami, które zazwyczaj do snu czytają jej opiekunowie. W końcu przychodzi czas, gdy dziecko samo sięga po książkę. Wówczas warto wybrać właściwe pozycje, które poziomem trudności nie zniechęcą młodego czytelnika. Niech to będą również lektury pokazujące świat i uczące rzeczy ważnych w życiu. Spośród szerokiej oferty publikacji dla najmłodszych nie jest łatwo szybko wybrać dobry utwór. Dlatego przedstawiamy 5 książek dla 5-latka wartych przeczytania.

 • 2021-10-05   |   PORADY

  Czas pandemii pozytywnie wpłynął na czytelnictwo w Polsce. Badania agencji IMAS International wskazują, że 35% Polaków częściej czytało książki niż przed izolacją, a 17% kupiło w 2020 roku więcej książek niż w 2019. Można mieć nadzieję, że pandemia wytworzyła zarówno w dorosłych, jak i w dzieciach stałe nawyki czytelnicze, które z roku na rok będą zataczały coraz większe kręgi. Niemniej wciąż wiele osób trzeba zachęcać do czytania, w tym młodsze pokolenia. Oto wskazówki, dzięki którym w przyszłości dzieci podziękują za rozbudzenie w nich miłości do książek.

 • 2021-08-26   |   PORADY

  Korzyści ze słuchania audiobooków jest wiele. Badacze już dawno zdementowali to, że słuchanie audiobooków nie wnosi za wiele w porównaniu z tradycyjnym czytaniem. Audiobooki  rozwijają zasób słownictwa, umiejętność rozumienia ze słuchu i wpływają na płynność mowy – to szczególnie ważne u dzieci słuchających książek MP3.

Kategorie: