Facebook - konwersja

Bestsellery stycznia

Blog - baner - Bestsellery stycznia

Jakie ebooki i audiobooki towarzyszyły Wam w długie styczniowe wieczory? Przez które tytuły zasypialiście do pracy? W towarzystwie których lektur spędzaliście weekendy? Lista styczniowych bestsellerów nikogo nie zaskoczy. Znajdziecie na niej takie nazwiska, jak Coben, Miłoszewski, Mróz, Brown, Zafon, Lackberg czy Wicha. Sprawdźcie, czy jesteście na bieżąco z najgorętszymi tytułami tej zimy!

Harlan Coben W domu

Zestawienie otwiera najnowszy thriller Harlana Cobena. Tego autora nikomu nie trzeba przedstawiać. Coben ma na swoim koncie już kilkadziesiąt powieści, z których każda kolejna stawała się bestsellerem. Nie inaczej było z ebookiem W domu (dostępnym także jako audiobook).  

Ebook W domu Harlana Cobena zaczyna się 10 lat po uprowadzeniu dwóch sześcioletnich chłopców, Patricka Moore’a i Rhysa Baldwina. Porywacze zażądali wówczas okupu od zamożnych rodziców, po czym ślad po nich zaginął. Gdy ślad za chłopcami się urwał, obie rodziny pogrążyły się w rozpaczy.

Teraz pojawiają się dwaj mężczyźni, którzy twierdzą, że zlokalizowali jednego z chłopców. Agent sportowy Myron Bolitar i jego przyjaciel Win Lockwood, wyglądający na zawodowego zabójcę, twierdzą, że nastoletni już chłopak był widziany w Londynie. To sensacyjne doniesienie rodzi kolejne pytania: czy to na pewno zaginiony przez dziesięciu laty chłopiec? Jeśli tak, to co się z nim działo przez ten czas? Czy jego przyjaciel jeszcze żyje? Czy jest w stanie go odnaleźć?

 

Zygmunt Miłoszewski Jak zawsze

Na nową powieść Zygmunta Miłoszewskiego fani czekali z zapartym tchem. Autor powrócił w świetnym stylu, jak zawsze! Tym razem postanowił jednak odejść od stylistyki kryminalnej i zaproponował czytelnikom opowieść, która wymyka się schematom. Jak zawsze jest dostępne jako ebook i audiobook.

Główni bohaterowie ebooka Jak zawsze to Grażyna i Ludwik – para z pięćdziesięcioletnim stażem. Rokrocznie swoją rocznicę świętują, uprawiając seks. Ludwik ma ponad 80 lat, a Grażyna – prawie 80. Dlatego każda kolejna rocznica jest dla nich impulsem do wspomnień, podsumowań, a także pożegnań. Są pewni, że życie nie postawi już przed nimi żadnego wyzwania, żadnej niespodzianki. Pesymistyczne myśli próbują zagłuszyć namiętnością.

Nieoczekiwanie następnego dnia Grażyna i Ludwik budzą się w swoich młodych ciałach, w 1963 roku. Ze zdumieniem odkrywają, że Polska, jaką widzą, w niczym nie przypomina tej, którą zapamiętali ze swojej młodości. Zamiast Pałacu Kultury w centrum Warszawy stoi wieża przyjaźni polsko-francuskiej. Rządzący krajem zawarli pakt z Paryżem, a Edward Gierek to popularny polityk opozycji.

Czy Grażyna i Ludwik, mając szansę przeżyć swoją młodość raz jeszcze, podejmą podobne decyzje? Czy będą razem? Czy doświadczenia z życia w XXI wieku pomogą im inaczej pokierować swoim życiem? I czy sytuacja Polski jest faktycznie lepsza, czy może to tylko pozory? Zakończenie ebooka Jak zawsze przynosi odpowiedzi na te pytania.

 

Remigiusz Mróz Nieodnaleziona

Na napisanie powieści potrzebuje miesiąca. Współpracuje równolegle z kilkoma wydawnictwami. Jego książki ukazują się w kilku cyklach. Remigiusz Mróz zaserwował w styczniu swoim czytelnikom nową powieść. Ebook Nieodnaleziona to świetnie skonstruowany thriller psychologiczny, który już w przedsprzedaży stał się bestsellerem!

Damian Werner, główny bohater ebooka Nieodnaleziona, jest zaskoczony, gdy dostrzega na jednym z profili spotted zdjęcie swojej ukochanej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że dziewczyna zaginęła 10 lat temu. Przez te wszystkie lata Damian zadręczał się myśleniem o tym, że wszystko mogło się wówczas potoczyć inaczej, może nie zostaliby napadnięci, a on nie trafiłby do szpitala.

Werner jest pewien, że zamieszczone zdjęcie to kompletny przypadek. Kiedy jednak w sieci pojawia się kolejne zdjęcie dziewczyny, w dodatku zrobione przez Wernera tuż przed jej zaginięciem, sprawa staje się niepokojąca. Tym bardziej, że Damian nie pokazywał ani nie udostępniał tej fotografii nikomu… Werner próbuje się dowiedzieć, kto poszukuje dziewczyny, czy rzeczywiście wróciła po 10 latach i co się z nią działo przez ten czas.

 

Dan Brown Początek

Profesor Robert Langdon, znany fanom Dana Browna, kontynuuje swoje tournée po Europie. Tym razem udaje się do słonecznej Hiszpanii, gdzie w zakątkach Barcelony, Sewilli, Bilbao i Madrytu będzie musiał rozwiązać zagadkę, od której zależą losy ludzkości. Brzmi znajomo? 😊

W ebooku Początek (dostępny także audiobook) Langdon odwiedza Muzeum Gugenheima, gdzie Edmond Kirsch, czterdziestoletni miliarder i futurysta, ma ujawnić odkrycie, które da odpowiedź na pytania egzystencjalne ludzkości. Przebieg niezwykłego wieczoru zostaje jednak zakłócony, a cenna informacja – zagrożona. Langdon, w towarzystwie dyrektorki muzeum Ambry Vidal, udaje się do Barcelony. Musi odnaleźć kryptograficzne hasło, które jest kluczem do sekretu Kirscha. Misja, której się podejmują, ściąga na nich śmiertelne niebezpieczeństwo…

 

Marcin Wicha Rzeczy, których nie wyrzuciłem

Drugi ebook grafika i projektanta Marcina Wichy został nagrodzony Paszportem Polityki w kategorii Literatura za 2017 rok. Ebook Rzeczy, których nie wyrzuciłem (książka dostępna także jako audiobook) to zbiór esejów, których tematyka krąży wokół śmierci bliskiej osoby i wspomnień, jakie budzą porządkowane po zmarłym rzeczy. Wicha kreśli tu portret swojej matki – kobiety silnej, odważnej, zdecydowanej, niepoddającej się manipulacji. Nie znajdziemy tu sentymentalnych tonów, charakterystycznych dla literatury wspominkowej. To także opowieść o pierwszym powojennym pokoleniu, przed którym roztaczano wizje pięknego życia.

Nagrody literackie nie zawsze odzwierciedlają wartość książki. W tym wypadku jest inaczej. Zarówno na kartach Jak przestałem kochać design, jak i Rzeczy, których nie wyrzuciłem, Wicha udowadnia, że wyróżnienie było w pełni uzasadnione. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji, by sięgnąć po jego prozę, nie wahajcie się.

 

W bestsellerowym podsumowaniu stycznia nie mogło zabraknąć również takich ebooków, jak: Labirynt duchów Carlosa Ruiza Zafona, Czarownica Camilli Lackberg, Astrofizyka dla zabieganych Neila deGrasse’a Tysona, Cienie Wojciecha Chmielarza czy Modyfikowany węgiel Richarda Morgana. Jeśli nie czytaliście, którejś z tych lektur, zachęcamy Was do nadrobienia zaległości 😊

 

Źródła: materiały wydawców

Kategorie: