Facebook - konwersja

Historia zbrodni, jakiej nie znacie!

Blog - baner - Historia zbrodni, jakiej nie znacie!

Podcasty kryminalne dotyczące współczesnych spraw od lat cieszą się ogromną popularnością – historie, które wydarzyły się 10, 20 czy 50 lat temu do teraz rozpalają wyobraźnię i budzą przerażanie. Co jednak z wydarzeniami, które miały miejsce wcześniej? 

Zapraszamy do przesłuchania 10 odcinków podcastu „Historia zbrodni, jakiej nie znacie” prowadzonego przez Twórcę fanpage’a „Historia jakiej nie znacie” – wszystkie odcinki już teraz są dostępne w aplikacji Empik Go.

Jeśli nie korzystaliście z tej aplikacji, to z kodem ZBRODNIA macie 30 dni za darmo!*

Jakie tematy są poruszane w podcaście? Oto kilka z nich:

Kiedy człowiek zaczął mordować?

Okazuje się, że… zanim jeszcze został człowiekiem. Najstarsze ślady zbrodni mają 430 tysięcy lat, co oznacza, że zabójstwa w obrębie własnego gatunku były obecne już wśród hominidów. Pierwszy odcinek podcastu to wprowadzenie do całego cyklu, ale również podróż do początków zbrodniczej natury ludzkiej.

Czy Robin Hood istniał naprawdę?

Historia Robin Hooda budzi wątpliwości z jednego prostego powodu – czy słyszeliście kiedyś, by rabuś czy gangster rzeczywiście podzielił się z kimś swoim łupem? Mit o tym, który „zabierał bogatym, a dawał biednym” wciąż jest żywy w popkulturze – w czwartym odcinku podcastu autor opowiada nie tylko o Robin Hoodzie, ale także o tym, jak organizowały się średniowieczne cechy rzezimieszków i organizacja Muszelników, czyli proto-mafia mająca wpływy we Francji i Hiszpanii.

Prawdziwie średniowieczne true crime

Najsłynniejsza zbrodnia średniowiecza wstrząsnęła Paryżem w 1407 r. Sprawę badał ówczesny Sherlock Holmes, pierwowzór wszystkich późniejszych detektywów. Mord został popełniony na nie byle kim – ofiarą był brat panującego króla, co musiało wstrząsnąć całym krajem. Kto był sprawcą – wysłannicy wrogiej Anglii, mąż zazdrosny o swoją żonę, z którą miał widywać się brat króla, a może niefortunne spotkanie z rabusiami w mrocznej alejce? Te ewentualności rozpatruje autor w piątym odcinku podcastu.

Ahoj, przygodo, czyli o piratach

Profesja pirata to prawdziwy fenomen, a historie o ich rabunkach stanowią podstawę dla ogromu filmów, książek czy seriali. Nic dziwnego – wizja krążących na morzach i oceanach bezlitosnych rabusiów, którzy tylko czekają, aż w okolicy pojawi się statek przewożący cenny ładunek, pobudza wyobraźnię. Czy w naszej historii istniał prawdziwy Jack Sparrow? A co z piratami, którzy nie krążyli na Kraibach, a… na Bałtyku? Szósty odcinek podcastu to fascynująca historia o jednym z najstarszych zawodów świata.

Kim była pierwsza seryjna morderczyni w USA?

Statystyki dotyczące seryjnych morderstw nie stawiają mężczyzn w pozytywnym świetle – aż 9 na 10 morderców stanowią mężczyźni. Nie oznacza to jednak, że kobiety nie dopuszczają się zbrodni. W dziewiątym odcinku podcastu „Historia zbrodni jakiej nie znacie” poznacie historię pierwszej seryjnej morderczyni, która swoje zbrodnie popełniała w USA. Upiorna wdowa siejąca postrach w okolicy wymykała się wszelkim schematom, a jej mordercza historia przyprawia o dreszcze.

Zainteresowani? To tylko początek kryminalnych historii, które znajdziecie w podcaście. Już teraz słuchaj całości w aplikacji Empik Go. Przypominamy, że z kodem ZBRODNIA macie 30 dni za darmo - wystarczy wejść na stronę empik.com/gofree i wpisać kod*.

 

*kod ważny dla nowych użytkowników Empik Go, daje dostęp do abonamentu Go Mini. Jeśli użytkownik nie zrezygnuje przed upływem 30 dni, po 30 dniach zostanie pobrana opłata w wysokości 19,99 zł.

  • Zbrodnie w książkach

Kategorie: