Facebook - konwersja
Książki maja Virtualo.pl
Blog - baner - Nowości maja

Maj to miesiąc czytelników! W tym czasie wręcz roi się od premier, wydań specjalnych i książkowych promocji. Każdy książkowy mól może również wziąć udział w targach książki, które ze względu na pandemię po raz kolejny odbywały się online. Dzięki temu nie tylko mieszkańcy Warszawy czy Krakowa, ale nawet najmniejszych miejscowości na obrzeżach kraju mogli uczestniczyć w spotkaniach ze swoimi ulubionymi pisarzami. A po jakie książki najczęściej sięgali klienci Virtualo.pl? Zobaczcie zestawienie top maja Virtualo.pl.

Nowości, nowości

Nie ma top miesiąca bez… Remigiusza Mroza. W maju wśród najczęściej kupowanych książek znalazł się „Ekstremista”, czyli dalsze losy Gerarda Edlinga. Tym razem były prokurator zostanie uwikłany w sprawę zniknięcia opolskiej maturzystki, po której jedynym śladem zostaje karta tarota z symbolem sprawiedliwości.

Kolejną nowością w majowym zestawieniu jest „Zaginiona siostra” z cyklu Siedem sióstr Lucindy Riley. Jest to ostatni tom niezwykłej, magicznej sagi, która urzekła czytelniczki i czytelników na całym świecie. Niespodziewana śmierć ojca ściąga sześć sióstr do domu i stawia przed nimi nie lada wyzwanie – ojciec pozostawił każdej z nich list i wskazówki pomagające w odkryciu ich korzeni, a także w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą.

Wśród top maja znalazła się również książka, na którą fani Katarzyny Bondy czekali 10 lat. „Nikt nie musi wiedzieć” to powrót uwielbianego przez czytelników Huberta Meyera. Autorka nie oszczędza naszego bohatera i opracowała dla niego najtrudniejszą sprawę w jego karierze. Czy Meyer odkryje tożsamość seryjnego mordercy?

W naszym zestawieniu kolejną nowością jest kontynuacja cyklu Kolory zła – „Biel”.  Pewnego zimowego poranka z okna sopockiej kamienicy skacze studentka prawa. Ślady na jej ciele wskazują, że przed śmiercią młoda kobieta była krępowana i duszona. Na miejsce zdarzenia przybywa prokurator Leopold Bilski, który po sprawie w Kartuzach wrócił do Trójmiasta. Tropy wiodą do środowiska nocnych klubów, które kryją mroczne pragnienia i tajemnice głęboko osadzone w przeszłości.

W maju królowały kryminały. W top 10 znalazło się ich aż sześć, w tym cztery to nowości. Wśród nich „Wilkołak”, czyli kolejny długo wyczekiwany przez czytelników powrót kryminalnego bohatera. Detektyw Dawid Wolski wikła siebie i jedyną przyjazną sobie osobę w niebezpieczną grę. Czy jego dawna dziewczyna żyje? Zakończenie tej książki wbije Was w fotel!

Wśród najpopularniejszych książek maja znalazła się również powieść science fiction stworzona przez autora słynnego „Marsjanina”, Andy’ego Weira. „Projekt Hail Mary” to opowieść o astronaucie, który musi uratować Ziemię przed katastrofą. Czy książka powtórzy sukces „Marsjanina”?

Ostatnią nowością w naszym zestawieniu jest „Informacja zwrotna” Jakuba Żulczyka. Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiemów byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po sobie pozostawia to zakrwawione prześcieradła. Kania wie, że poprzedniego wieczoru widział się z synem. Jednak prawie nic z tego spotkania nie pamięta. Zapił. Kania, alkoholik leczący się z choroby w ośrodku ,,Jutro", wyrusza w szaleńczą podróż w poszukiwaniu syna.

Nadal na topie

W ostatnich miesiącach wśród najlepiej sprzedających się ebooków i audiobooków Virtualo.pl nie może zabraknąć „Czułej przewodniczki”. Ta wydana w lutym książka wciąż fascynuje. Jak napisała o niej Dorota Wellman: Dziękuję za tę książkę. Postawiła mnie do pionu. Uświadomiła mi, że wszystkie tak się bardzo staramy być idealnymi matkami, żonami, kochankami pracownicami, organizatorkami – niepotrzebne skreślić. Boimy się, że nie spełnimy oczekiwań innych. Szarpiemy się z życiem. Dość tego, Kobiety Kochane! Odpuśćmy! Świat się nie zawali, gwarantuję. Najwyższa pora na czas dobroci dla siebie. Podążaj za Czułą Przewodniczką. Nie znasz? Mieszka w tobie.

Do naszej topki trafiła również kwietniowa nowość, „Terapeutka” B.A. Paris. Alice i Leo wprowadzają się do świeżo wyremontowanego domu na ekskluzywnym zamkniętym osiedlu. Wkrótce Alice zaczyna poznawać sąsiadów i odkrywa przerażający sekret domu, w którym zamieszkała. Tragiczne wydarzenia sprzed lat stają się obsesją Alice. Tym bardziej że gdy tylko z kimkolwiek porusza ten temat, wszyscy nabierają wody w usta…

W top 10 nie mogło zabraknąć kolejnej nowości z kwietnia – najnowszych przygód Jacka Reachera. W „Strażniku” główny bohater zatrzymuje się w sennej mieścinie i zamierza wybić kubek gorącej kawy. Jednak nie jest to takie proste. Reacher staje się świadkiem próby porwania niepozornego informatyka. Jednak małe miasteczko będzie musiało ugościć naszego bohatera na dłużej.

  • Zobacz nasze bestsellery!

Kategorie: