Facebook - konwersja

Książki sierpnia Virtualo.pl

Blog - baner - Książki sierpnia Virtualo.pl

Za nami ostatni miesiąc wakacji. Jakie ebooki cieszyły się największą popularnością podczas letnich wojaży? Jakie audiobooki były słuchane najczęściej na plaży i na górskich szlakach? Zobaczcie najczęściej kupowane w sierpniu książki na Virtualo.pl. 

Sierpień to czas festiwali. Czytelnicy mogli uczestniczyć w wielu wydarzeniach organizowanych nad polskim morzem, m.in. w Literackim Sopocie, plenerze literackim Miasto Słowa w Gdyni czy w cyklu spotkań "Wakacje z książką". Mieszkańcy Wrocławia natomiast w ramach Europejskiej Nocy Literatury mieli okazję poznać 10 wyjątkowych książek tworzonych przez kobiety.

Tych z Was, którzy planowali sierpniowe wojaże, zachęcaliśmy do sięgnięcia po 5 reportaży podróżniżczych z różnych zakątków świata. W artykule można było znaleźć inspirację do tych bliższych (Grecja), jak i nieco dalszych podróży (Kuba, Indie).

Tegoroczny sierpień to również liczne nowości. Z okazji premiery książki Krwawy Peter przygotowaliśmy dla Was na naszym blogu przegląd ebooków i audiobooków o seryjnych mordercach. Natomiast w związku z nową książką Alka Rogozińskiego poprosiliśmy autora o 10 jego zdaniem najzabawniejszych komedii kryminalnych - artykuł znajdziecie na naszym blogu.

Koniec miesiąca przyniósł dramatyczne wieści z Afganistanu. Talibowie zdobyli stolicę - Kabul, a setki tysięcy ludzi postanowiło uciec z ogarniętego chaosem kraju. Zbiór reportaży Wojciecha Jagielskiego o Afganistanie Modlitwa o deszcz pozostaje wciąż aktualny, a w związku z nową sytuacją na świecie kolejne pokolenia czytelników postanowiły sięgnąć po ten tom. 

A przed nami wrzesień - miesiąc, w którym czekają czytelników nowości od Maxa Czornyja, Igora Brejdyganta, Jakuba Małeckiego i Grahama Mastertona. Już wkrótce na wirtualych półkach Virtualo.pl pojawią się również biografia Marka Hłaski, a także niesamowita opowieść o stanie wojennym. Zanim jednak wrześniowe premiery trafią do Waszych biblioteczek, sprawdźcie, jakie książki cieszyły się popularnością w sierpniu.

Top ebooków sierpnia:

 1. Wybaczam ci Remigiusz Mróz
 2. Życie seksualne rodziców Dawid Rzepecki, Zofia Rzepecka, Natalia Fiedorczuk
 3. Pacjentka Alex Michaelides
 4. Czuła przewodniczka Natalia de Barbaro
 5. Klatka dla niewinnych Katarzyna Bonda
 6. 27 śmierci Toby’ego Obeda Joanna Gierak-Onoszko
 7. Zabawa w chowanego Guillaume Musso
 8. Polacy last minute Justyna Dżbik-Kluge
 9. Ostatni dom na zapomnianej ulicy Catriona Ward
 10. Dewocje Anna Ciarkowska

 

Top audiobooków sierpnia:

 1. Pacjentka Alex Michaelides
 2. Czuła przewodniczka Natalia de Barbaro
 3. Wybaczam ci Remigiusz Mróz
 4. Potęga podświadomości Joseph Murphy
 5. Ludowa historia Polski Adam Leszczyński
 6. Przeznaczenie dusz. W poszukiwaniu życia po życiu Michael Newton
 7. Stanowczo, łagodnie, bez lęku Maria Król-Fijewska
 8. Wędrówka dusz Michael Newton
 9. Esencjalista Greg McKeown
 10. Baśniobór Brandon Mull
 11. Afekt Remigiusz Mróz
 • Bestsellery Virtualo.pl

Kategorie: