Facebook - konwersja

"Rozmowy z przyjaciółmi" Sally Rooney - serial już 15 maja na HBO Max

Blog - baner - "Rozmowy z przyjaciółmi" Sally Rooney - serial już 15 maja na HBO Max

Powieść "Normalni ludzie" zachwyciła nie tylko czytelników, ale i widzów. Powieść została nominowana do Nagrody Bookera oraz otrzymała Costa Book Award w 2019 r. Zaś serial na podstawie książki trafił pod koniec 2020 roku na platformę HBO i zyskał uznanie kinomaniaków. Czy powieść "Rozmowy z przyjaciółmi" autorki powtórzy ten sukces?

Rozmowy z przyjaciółmiPowieść "Rozmowy z przyjaciółmi" na księgarskie półki trafiły w lutym 2021 roku. Czytelnicy mieli wobec niej ogromne oczekiwania - i choć jest to debiut autorki, z pewnością się nie zawiedli. Książka opowiada historię mieszkającej w Dublinie Frances. Dziewczyna ma dwadzieścia jeden lat i chłodny umysł obserwatorki. Jest studentką i początkującą pisarką; ze swoją najlepszą przyjaciółką i byłą dziewczyną Bobbi występuje na slamach poetyckich. Przypadkowa znajomość z Melissą, popularną dziennikarką, której mąż Nick jest aktorem, otwiera im drzwi do świata pięknych domów, hałaśliwych przyjęć i wakacji w Bretanii. Gdy Frances i Nick niespodziewanie zbliżają się do siebie, błyskotliwa i stroniąca od uczuć Frances musi po raz pierwszy zmierzyć się ze swoimi słabościami.

Czytelnicy tak oceniają tę powieść:

Mnie twórczość Rooney zachwyca – bardzo cenię tę nieoczywistość i dyskomfort, jaki wzbudza. Lubię czytać o nieidealnych bohaterach, którzy popełniają błędy i nie zawsze zachowują się tak jak należy. domii123 (lubimyczytac.pl)

Minęło już kilka dni, odkąd skończyłam ją czytać, ale wciąż nie wiem, co powinnam o niej napisać. Nie dlatego, że była słaba. Wręcz przeciwnie. Wywołała we mnie nieznane dotąd emocje, uczuciowy chaos. Jest to niewątpliwie piękna książka. Daria Nogala (lubimyczytac.pl)

Rozmowy z przyjaciółmi to również wszystko to, za co czytelnicy pokochali Normalnych ludzi – szybka narracja, introspekcja, krótkie zdania, styl, który sprawia, że książkę można przeczytać w jeden dzień i po skończonej lekturze od razu zacząć od nowa. Jednak debiutancka powieść Irlandki jest ciekawsza i bardziej wyrazista od książki, która przyniosła jej międzynarodową sławę, ponieważ ma tak naprawdę czterech głównych bohaterów, ich emocje są bardziej złożone, osobowości ciekawsze, a losy bardziej wciągające. Opętani czytaniem (opetaniczytaniem.pl)

 

Po sukcesie serialu na podstawie "Normalnych ludzi" HBO Max zdecydowało się na stworzenie adaptacji telewizyjnej również debiutu Sally Rooney. Premiera już 15 maja na platformie HBO Max. Zachęcamy do obejrzenia trailera serialu:

Kategorie: