Facebook - konwersja
Wojna polsko-polska 40 lat później. Marcin Sergiusz Przybyłek powraca z kontynuacją „Orła Białego”
Blog - baner - Wojna polsko-polska 40 lat później. Marcin Sergiusz Przybyłek powraca z kontynuacją „Orła Białego”

Lek zapewniający nieśmiertelność, zielone orki opanowujące Ziemię, Polska jako enklawa ludzkości. W zeszłym roku Marcin Sergiusz Przybyłek zaskoczył czytelników powieścią science-fiction „Orzeł Biały”. 29 sierpnia 2017 roku miała premierę kontynuacja historii.

Marcin Sergiusz Przybyłek, z wykształcenia lekarz, przez lata pracował w koncernie farmaceutycznym. Obecnie jest trenerem biznesowym i doradcą. W kręgu jego zainteresowań jest rozwój technologiczny i psychologiczny ludzkości. Nakładem wydawnictwa Rebis ukazały się jego powieści: z serii „Gamedec”: "Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw", "Gamedec. Granica rzeczywistości", "Gamedec. Obrazki z Imperium. Część 1", "Gamedec. Obrazki z Imperium. Część 2". Zanim rozpoczął pisanie ebooka „Orzeł Biały”, pokusił się o nietypowy eksperyment - ogłosił casting na bohaterów powieści. Przypadkowi ludzie, a także znane osoby, przesyłali mu niecodzienne pomysły na bohaterów. Przybyłek wybrał najciekawsze propozycje i przeniósł je na karty swojej książki. Wydana w 2016 roku powieść science-fiction, ukazująca karykaturalny obraz przyszłej Polski, doczekała się kontynuacji.

Akcja ebooka „Orzeł Biały” dzieje się w 2057 roku. Furorę na świecie robi lek zapewniający nieśmiertelność. Polska, jako jedyny kraj, blokuje dystrybucję specyfiku. Wkrótce okazuje się, że środek wywołuje nieoczekiwane skutki uboczne. Ci, którzy go zażyli, przemieniają się w paskudne zielone orki. Ostatnią enklawą ludzkości pozostaje Polska. Odważny i patriotyczny batalion „Orzeł Biały” stawia czoła zielonoskórym. W międzyczasie na jaw wychodzi obłuda polskiej władzy. Politycy i dostojnicy kościelni, którzy ochoczo blokowali wprowadzenie leku w Polsce, sami – skuszeni wizją nieśmiertelności – go zażyli.

Świat, który opisuje Przybyłek, to świat pogrążony w wojnie, targany konfliktami, podporządkowany układom, pełen obłudy i zachłanności. To miejsce, w którym toczy się wojna polsko-polska i ludzko-orkowa. Nie brak tu odniesień do obecnej sytuacji politycznej, do skomplikowanych stosunków z Niemcami i Rosjanami, do autentycznych postaci. Ebook „Orzeł Biały” i jego druga część to satyryczna opowieść science-fiction, przedstawiająca gorzki obraz Polski, naszych narodowych wad i kompleksów.

 

Autor zdradza kilka ciekawostek, dotyczących „Orła Białego” i "Orła Białego 2" – sprawdź, czy zwróciłeś uwagę!

  1. Orzeł umieszczony na okładce pierwszej części powieści się uśmiecha.
  2. W paszczy widniejącej na okładce drugiego tomu jest orzeł z części pierwszej.
  3. Podczas castingu na postacie pierwszego tomu jeden z czytelników zgłosił dwie propozycje bohaterów. Autor postanowił wybrać obie postacie: orka i żołnierza. Na kartach powieści doszło do starcia między nimi. Gdy autor zorientował się, że pomysłodawcą obu postaci była ta sama osoba, postanowił wyrzucić jedną z nich z powieści. Ogłosił ponowny nabór na bohatera. Propozycję zgłosiła koleżanka autora, nie wiedząc jednak, że jej postać będzie miała trudną do odegrania rolę…
  4. W pierwotnej wersji okładki do drugiego tomu paszcza orka miała być zamknięta. Autor wpadł na pomysł, by jednak była otwarta i by płonął w niej ogień.
  5. Na życzenie czytelników powstał totem do okładki drugiego tomu. Odbiorcy stwierdzili, że skoro jest godło dla ludzi, orki powinny również mieć swoje.

 

Żródła: materiały wydawcy (Rebis)

Kategorie: